Polskie maszyny, światowa jakość

Rynek stawia dziś przed producentami maszyn szczególnie wysokie wymagania, i nie dotyczy to tylko sektora drzewnego czy meblarskiego, ale właściwie każdej gałęzi przemysłu. W dobie czwartej rewolucji przemysłowej ci, którzy nie nadążają za zmieniającymi się oczekiwaniami, nie mają właściwie szans na utrzymanie swojej pozycji. Firma Gumet jest flagowym przykładem tego, jak modyfikować i udoskonalać ofertę, aby zaspokoić potrzeby klientów zarówno z rynku polskiego, jak i zza granicy.

 

 

Od momentu swojego powstania w 1958 roku firma Gumet przeszła drogę od produkcji części motoryzacyjnych i narzędzi warsztatowych, poprzez spawane konstrukcje stalowe, aż do maszyn do strukturyzacji i szlifowania. Regularnie wprowadzane we flagowych liniach urządzeń udoskonalenia sprawiają, że oferta firmy ewoluuje, sam zaś sam producent utrzymuje swoją mocną pozycję cenionego dostawcy szlifierek i maszyn do strukturyzacji. Umożliwia to w równej mierze rozbudowany park maszynowy, co i elastyczność procesów produkcyjnych oraz indywidualne podejście do klienta. Dzięki temu Gumet jest w stanie zrealizować nawet najbardziej nietypowe zamówienia.

 

Strukturyzacja i szlifowanie – szybciej, dokładniej, łatwiej

Maszyny do strukturyzacji i szlifowania z serii PL są obecne na rynku od kilku lat, przechodząc przez ten czas niejeden lifting.

„Udoskonalenia i modyfikacje wprowadzamy w oparciu o sugestie klientów, a także baczne obserwowanie rynku” – mówi Szymon Gumiński z firmy Gumet.

Na czym te zmiany polegają? Tylko w ostatnich miesiącach została znacznie uproszczona ich obsługa, m.in. dzięki niezależnej regulacji rolek dociskających oraz zastosowaniu systemu szybkiej wymiany szczotek walcowych. Klient ma ponadto możliwość wyboru rodzaju oraz ilości sekcji roboczych. Możliwe jest też wyposażenie maszyny w szczotki walcowe o mocy od 3 do 11 kW, oscylujące stacje dysków planetarnych lub sekcję szlifu poprzecznego.

„Nowa seria PL wykorzystuje oscylujący ruch dysków planetarnych. Głowice planetarne mogą być wyposażone w lamelowe dyski szlifujące lub dyski do strukturyzacji, a kinematyka pracy dysków umożliwia głęboką i równomierną obróbkę powierzchni. Dzięki temu można uzyskać strukturę zbliżoną do piaskowania. Ten złożony ruch można także wykorzystać w szlifowaniu i matowieniu zarówno elementów płaskich, jak i frezowanych, takich jak fronty meblowe oraz drzwi” – wyjaśnia Szymon Gumiński.

Zabudowana konstrukcja ramy w urządzeniach z serii PL sprawia, że w porównaniu do wcześniejszych wersji zwiększony jest poziom bezpieczeństwa operatora, a maszyna jest jednocześnie lepiej odpylana.

Seria PL umożliwia obróbkę elementów o długości od 350 lub 460 mm, a jeśli jest potrzeba szlifowania krótszych elementów, to można zastosować podciśnieniowy stół posuwu.

Maszyny są w pełni przystosowane do pracy w linii produkcyjnej. Istnieją dwie opcje sterowania: za pomocą standardowych potencjometrów, przycisków i korb lub za pośrednictwem dotykowego panelu PLC z pamięcią ustawień. Urządzenia z serii PL dostępne są w kilku szerokościach: 1000, 1350 lub 1600 mm.

Wyposażone są one w stacje szlifowania poprzecznego. Wykorzystanie oscylującego trzewika umożliwia uzyskanie efektu cięcia piłą na powierzchni, co jest rozwiązaniem szczególnie pożądanym w przypadku producentów podłóg.

 

Szlifierki PROFI 150

Szlifierki z serii PROFI 150 mogą posłużyć jako baza dla zaawansowanej linii produkcyjnej. Szlifowanie w tych maszynach odbywa się przy użyciu dowolnej ilości szczotek – górnych, dolnych lub bocznych. Każda z głowic posiada precyzyjną regulację odległości od elementu oraz kąta pochylenia.

„Prędkości obrotowe szczotek oraz posuw są płynnie regulowane, dzięki czemu można dostosować tempo obróbki do zróżnicowanej produkcji. Szerokość robocza maszyny wynosi 150 mm i jest wystarczająca przy produkcji listew i innych elementów wzdłużnych” – wyjaśnia Szymon Gumiński.

 

Maszyny ACM do produkcji deski podłogowej

Poprzeczne podcięcia na spodniej stronie deski podłogowej to rozwiązanie, które stosowane jest przez producentów aby poprawić parametry wyrobu finalnego. Nacinanie powoduje odprężenie deski, a tym samym – poprawę jej elastyczności.

„Znaczną grupą odbiorców naszych maszyn są producenci warstwowych podłóg drewnianych, którzy w procesie produkcyjnym stosują właśnie poprzeczne podcięcia na spodniej stronie deski. Kierowana jest do nich seria maszyn ACM” – mówi Szymon Gumiński.

Nacinarki umożliwiają precyzyjne określenie odległości nacięć od początku i końca deski, a także ich głębokości. Programowalna jest również długość deski, a klient ma możliwość wyboru rozstawu i szerokości nacięć. Maszyna może pracować w połączeniu z podajnikiem buforowym oraz stołem odbiorczym,  dzięki czemu do jej obsługi zaangażowany będzie tylko jeden pracownik.

Fot. Gumet

 

Zakres odległości Promień: Km

0
Kategorie
ładowanie…

Dojazd

Wskazówki dojazdu

Pokaż dystans w

Użyj mojej lokalizacji, aby znaleźć najbliższego dostawcę usług