Poznaj świat akcesoriów Festool – lepsza praca dzięki odpowiedniemu wyposażeniu

Szeroki asortyment wyposażenia Festool, obejmujący ponad 1700 produktów, znacząco poszerza możliwości zastosowania elektronarzędzi. Świat wyposażenia Festool oferuje kompletny zestaw narzędzi niezbędnych do osiągnięcia doskonałego rezultatu pracy.

 

Materiały ścierne – zestaw startowy GRANAT

Nowy zestaw startowy GRANAT oraz nowe, odpowiednio wyposażone Systainery na materiały ścierne doskonale sprawdzą się jako pierwsze produkty spośród niezbędnych elementów wyposażenia Festool. Zestaw startowy GRANAT stanowi idealny punkt bazowy dla każdej szlifierki, a w dodatku zawiera krążki ścierne o ziarnistości: P60, P80, P120, P180, P220 i P 320. Krążki ścierne GRANAT sprawdzą się idealne do lakierów VOC oraz twardych podłoży, a ich specjalna powłoka zapewnia dużą trwałość, eliminując zaszlichcanie materiału ściernego. Również inne podłoża można bez problemu szlifować przy użyciu tego materiału ściernego. GRANAT świetnie się sprawdzi przy obróbce najnowocześniejszych systemów lakierniczych, tworzyw sztucznych, materiałów mineralnych, akryli, mas szpachlowych i wypełniaczy. Systainery na materiały ścierne będą dostępne od maja 2024 r. u Autoryzowanych Dystrybutorów Festool.

Nowe Systainery na materiały ścierne nie tylko „porządkują” codzienną pracę, ale dzięki szerokiej gamie ziarnistości stanowią również idealne wprowadzenie do świata materiałów ściernych Festool GRANAT.

 

Lepsze cięcie z niezrównanymi rezultatami

W przypadku cięcia niezwykle istotne jest dopasowanie zarówno pilarki, jak i tarczy pilarskiej do materiału. Z myślą o pracy przy użyciu zagłębiarki z podcinakiem TSV 60 K firma Festool opracowała nową diamentową tarczę podcinającą T2 – zaprojektowaną specjalnie do obróbki powlekanych płyt wiórowych w produkcji mebli. „Stale rozwijamy nasze produkty i akcesoria, pozostając przy tym w bliskim kontakcie z naszymi rzemieślnikami. W tym przypadku istniała potrzeba cięcia płyt wiórowych o różnej jakości w sposób bardziej niezawodny i bez wyrw, nawet przy wyższych prędkościach posuwu. Specjalnie w tym celu opracowaliśmy nową tarczę diamentową T2. Umożliwia ona cięcie bez wyrw płyt każdej jakości“ – wyjaśnia Boris Seyfried, menedżer produktu w dziale pilarek Festool.

Nowością w asortymencie są również zestawy brzeszczotów do wyrzynarek: „uniwersalny” i „specjalny”. Oba warianty są dostarczane w praktycznym etui na brzeszczoty, dzięki czemu odpowiedni brzeszczot jest zawsze pod ręką. Zestaw uniwersalny zawiera kombinację brzeszczotów do wyrzynarek, które są przeznaczone do drewna, metalu i tworzywa sztucznego. Łącznie składa się z pięciu różnych brzeszczotów. Brzeszczoty te zapewniają doskonałe rezultaty podczas pracy z materiałami drewnianymi, tworzywami sztucznymi i metalem, dzięki czemu są idealnym i wszechstronnym rozwiązaniem do szerokiego zakresu zastosowań. Zestaw specjalny składa się natomiast z czterech różnych brzeszczotów do wyrzynarek i zapewnia doskonałe rezultaty podczas pracy z tworzywami sztucznymi, metalem, materiałami budowlanymi i materiałami abrazyjnymi, co czyni go idealnym do najbardziej wymagających zastosowań.

Szyny prowadzące – mobilne korzystanie i optymalna ochrona

Torba na szyny prowadzące oferuje kompleksową ochronę, ułatwia transport i umożliwia ich przechowywanie. Wewnętrzna kieszeń główna pozwala na bezpieczne przechowywanie szyn o długości do 1900 mm (FS-BAG 1900) lub 3000 mm (FS-BAG 3000). Poza tym torby posiadają dodatkową kieszeń, w której można przechowywać różne elementy wyposażenia, takie jak: łączniki, ściski śrubowe czy przykładnicę kątową FS-WA/90°. Dzięki temu zapewniają ochronę przed zanieczyszczeniami i uszkodzeniami, co przekłada się na zwiększoną trwałość szyny prowadzącej. Pasek na ramię gwarantuje również wygodę podczas noszenia.

Torba na szyny prowadzące zapewnia doskonałą ochronę, transport i możliwość przechowywania szyn prowadzących.

Frezowanie: oświetlenie LED w kształcie pierścienia do OF 1010

Kolejnym inteligentnym rozszerzeniem wyposażenia do frezarki OF 1010 REBQ jest oświetlenie LED w kształcie pierścienia. Oświetlenie to, które można zamontować jako element doposażenia tego modelu frezarki, zapewnia ze wszystkich stron światło bez efektu zacienienia, oferując dwa poziomy jasności. Jest zintegrowane bezpośrednio z płytą podstawy, dzięki czemu znajduje się blisko obrabianego przedmiotu. W tym celu wystarczy włożyć pierścień oświetleniowy i zatrzasnąć akumulator. Oświetlenie pozostaje zamontowane na frezarce górnowrzecionowej, natomiast akumulator można w razie potrzeby wyjąć. Dzięki zintegrowanemu złączu USB-C akumulator może zostać naładowany, zapewniając ciągłość pracy.

Inteligentnym rozszerzeniem do OF 1010 REBQ (wyprodukowanych od 09-2021) jest oświetlenie LED w kształcie pierścienia. Oświetlenie to, które można zamontować jako element doposażenia tego modelu frezarki, zapewnia ze wszystkich stron światło bez efektu zacienienia, oferując dwa poziomy jasności.

Bez doskonałego wyposażenia nie można osiągnąć idealnego rezultatu pracy

„W ramach podejścia systemowego Festool projektujemy nie tylko elektronarzędzia, ale także wyposażenie, które wspiera naszych użytkowników w osiąganiu najlepszych rezultatów. Skupiamy się na precyzji, wydajności i kompatybilności, aby zwiększyć produktywność i ograniczyć konieczność przeróbek. Elementy wyposażenia odgrywają kluczową rolę w systemach, które oferujemy, dlatego koncentrujemy się na rozwiązaniach precyzyjnie dostosowanych do konkretnych zastosowań i potrzeb naszych klientów. Rok 2024 w Festool upłynie pod hasłem innowacyjnego wyposażenia, dlatego nasi klienci mogą spodziewać się wielu ekscytujących i praktycznych rozwiązań, które jeszcze bardziej ułatwią ich codzienną pracę” – mówi Sascha Menges, CEO Festool GmbH.

Więcej informacji można znaleźć na stronie: www.festool.pl.

 

 

Zakres odległości Promień: Km

0
Kategorie
ładowanie…

Dojazd

Wskazówki dojazdu

Pokaż dystans w

Użyj mojej lokalizacji, aby znaleźć najbliższego dostawcę usług