Kompaktowe okleiniarki G303 – przyjazne, wydajne i elastyczne

Wprowadzona na rynek przez firmę Felder nowa seria okleiniarek G303 przekonuje swoją kompaktową konstrukcją oraz sprawdzoną, wysokiej jakości technologią maszynową gwarantującą doskonałe wyniki obróbki. Do serii tej zaliczają się trzy modele: G 363, G 363R i G 383. Posiadają one solidny posuw z wykorzystaniem gąsienicy łańcuchowej i sterowany agregat wstępnego frezowania już w wersji standardowej. Przekłada się to na ich produktywność, elastyczność i łatwość obsługi przy najlepszym stosunku ceny do wydajności.

 

W nowych okleiniarkach dostosowanie do różnych grubości płyt i obrzeży w zakresie od 0,4 do 5 mm można wykonać w zaledwie kilku prostych krokach przy zachowaniu wysokiego poziomu komfortu obsługi. 7-calowy monitor dotykowy służy do uruchamiania agregatów obróbczych, kontrolowania temperatury kleju i wywoływania informacji zwrotnych na temat aktualnego statusu maszyny. Kompleksowa obróbka krawędzi płyt o grubości do 50 mm zapewnia cenną produktywność bez konieczności rezygnacji z indywidualnych wymogów dotyczących wyposażenia. Nowe modele okleiniarek G 363, G 363R i G 383 można dostosować do konkretnych potrzeb dzięki systemowi modułowemu Felder – począwszy od pokrytego teflonem, wymiennego zbiornika kleju, a skończywszy na zespołach spryskujących środki czyszczące lub antyadhezyjne.

Sterowanie za pomocą monitora dotykowego dla maksymalnego komfortu obsługi.

 

Dokładna i szybka praca

Bezpieczny posuw formatek za pomocą gąsienicy łańcuchowej i rolek posuwowych o spiralnej strukturze eliminuje powstawanie zarysowań na powierzchni formatek wykonanych z wysokiej jakości płyt laminowanych. System zatrzaskowy umożliwia prostą i szybką wymianę nakładek z tworzywa sztucznego w gąsienicy w przypadku ich zużycia.

Prowadzący wałek i szyna liniowa zapewniają przesuwanie oklejanych formatek przez maszynę w linii prostej, bez przechylania. Dostosowanie do odpowiedniej grubości płyty w zakresie od 10 do 50 mm odbywa się szybko i precyzyjnie za pomocą pokrętła ręcznego. Wartości odczytuje się przejrzyście na lupie powiększającej. Centralne przestawianie belki dociskowej z wykorzystaniem w tym celu wrzeciona nastawczego gwarantuje stabilne prowadzenie elementów oklejanych i maksymalną precyzję.

Poszczególne agregaty maszyny włącza się i wyłącza w łatwy i wygodny sposób przy użyciu 7-calowego monitora dotykowego. Umożliwia on również ustawienia temperatury kleju, temperaturę pracy i gotowości do pracy okleiniarki oraz włączanie i wyłączanie agregatów. Poza tym posiada licznik metrów bieżących i wyświetla interwały konserwacji oraz komunikaty o błędach. Usprawnia to w znacznym sposób obsługę maszyny podczas codziennej pracy.

Frezowanie wstępne

Nowe okleiniarki zostały wyposażone w agregat wstępnego frezowania ze sterowanym rozruchem wyrównujący krawędzie oklejanych formatek. Agregat ten zbudowany jest z 2 obracających się przeciwbieżnie głowic frezarskich zaopatrzonych w spiralnie ułożone noże diamentowe. Zapewniają one idealnie gładkie, bez wyrw, krawędzie płyt laminowanych optymalnie przygotowując je do przyklejenia obrzeża.

Okleiniarki z serii G303 pozwalają na stosowanie obrzeży z rolki o grubości od 0,4 do 3 mm oraz podawanych pojedynczo doklejek drewnianych o grubości do 5 mm, które mogą zostać przyklejone do płyt mieszczących się w zakresie od 10 do 50 mm. Zsynchronizowany, mechaniczny posuw obrzeży gwarantuje optymalne podawanie materiałów. Nożyce udarowe przejmują wstępne obcinanie obrzeży, których grubość mieści się do 3 mm.

Agregat wstępnego frezowania wyrównuje krawędź płyt przed przyklejeniem obrzeża.

Nakładanie kleju

Pokryty teflonem zbiornik kleju posiada pojemność 1,2 kg. Wystarcza ona na oklejenie około 250 metrów bieżących krawędzi płyt o grubości 19 mm. Krótki czas nagrzewania, wynoszący zaledwie 12 minut, i precyzyjnie regulowany wałek aplikacyjny zapewniają prawidłowe dozowanie termotopliwego kleju dopasowanego do rodzaju stosowanego obrzeża. Dodatkowo w opcji dostępny jest wymienny zbiornik kleju o poj. 1 kg, który znacznie przyspiesza zmianę koloru lub rodzaju kleju.

Docisk

Zespół dociskowy składa się z dużego wałka oraz rolki dociskowej. Te 2 rolki umożliwiają lepsze dociśnięcie obrzeża do formatki. Cały zespół jest wstępnie naprężony mechanicznie. Można go szybko i precyzyjnie ustawić z wykorzystaniem próbki stosowanego obrzeża przy pomocy systemu Felder “Quick-Set”. Pozwala to uzyskać perfekcyjne połączenie obrzeża z oklejanym elementem.

Końcowe obcinanie

Piłkowy agregat obcinający z precyzyjnymi prowadnicami liniowymi zapewnia doskonałe, końcowe obcinanie obrzeża. Tarcze pił obracają się z prędkością 9000 obrotów na minutę, gwarantując najwyższą jakość cięcia. Silnik posiada dwie tarcze pił z zębem trapezowym, co zapobiega zarysowaniu krawędzi bocznej nawet w przypadku delikatnych materiałów. W standardowym wyposażeniu G 363R tarcze pił zaokrąglają narożniki z promieniem do 2 mm. W przypadku cienkich obrzeży lekkie zaokrąglenie daje doskonałe wykończenie naroży oklejonych formatek.

Frezowanie nadmiaru

Wielofunkcyjny agregat frezujący nadmiar obrzeża z góry i dołu formatek pozwala znacząco ograniczyć długość maszyny. Przełączanie między frezowaniem na równo z formatką, a z fazą czy frezowaniem zaokrąglającym jest szybkie i łatwe. Standardowo frezy zaopatrzone są w noże o promieniu 2 mm.

Zaokrąglanie naroży

W modelu G 383 agregat zaokrąglania naroży, bez czasochłonnej obróbki, przejmuje “wykańczanie” naroży formatek (w tym płyt typu softforming i postforming) oklejonych obrzeżami o grubości od 0,4 do 3 mm i maksymalnej wysokości 50 mm, przy prędkości posuwu 7 m/min. Solidna konstrukcja oraz prowadnice liniowe i frezy HW zapewniają długotrwałą precyzję. Agregatem zaokrąglającym naroża steruje się z wykorzystaniem monitora dotykowego.

Piłkowy agregat obcinający z funkcją zaokrąglania lub obcinania na prosto.

Wykończenie

Na końcu procesu oklejania kolejne agregaty zapewniają optymalne wykończenie. Agregat cykliny profilowej usuwa niewielkie wgłębienia powstałe na obrzeżu podczas frezowania i sprawia, że zaokrąglenie obrzeża jest idealnie gładkie. Opcjonalna cyklina płaska usuwa wszelkie pozostałości kleju z obrabianego elementu, zanim obrzeże wypoleruje agregat polerki.

https://www.felder-group.com/pl-pl

(bb)

 

Zakres odległości Promień: Km

0
Kategorie
ładowanie…

Dojazd

Wskazówki dojazdu

Pokaż dystans w

Użyj mojej lokalizacji, aby znaleźć najbliższego dostawcę usług