Czyste powietrze – modułowe systemy filtracji firmy NESTRO

Niemiecka firma Nestro zaprezentowała a targach Ligna 2023 w Hanowerze swoje rozwiązania z zakresu techniki filtracyjnej. Obejmowały one usuwanie pyłów, wiórów oraz mgły lakierniczej. W centrum uwagi pozostawały nowości.

 

Nowa jakość – odpylacze NE J

Na spotkaniu nie mogło zabraknąć serii odpylaczy NE J, które kształtują nowy standard przemysłowy. Posiadają one ciche silniki reluktancyjne IE5 i przetwornice częstotliwości. Silniki wytwarza wiodący niemiecki producent tego typu urządzeń – firma ABB AG. Poza cichą pracą wyróżniają się one wysoką, ponad 90 procentową, sprawnością. Dzięki przetwornicom częstotliwości pracują zawsze optymalnie. Użytkownicy nowych odpylaczy mogą osiągnąć oszczędności w kosztach energii sięgające 22% w porównaniu do odpylaczy z silnikami IE3. Mniejsze zużycie energii poza korzyściami finansowymi przyczynia się też do ochrony klimatu. Modułowa konstrukcja prezentowanych urządzeń pozwala na ich elastyczne wykorzystanie w zróżnicowanych zastosowaniach.

Na targach do odpylacza dodatkowo była podłączona brykieciarka NBP 60. Z pochłanianego pyłu od razu wytwarzała ona brykiety, nadające się do celów energetycznych.

 

Czyste szlifowanie

Nestro posiada w ofercie stoły szlifierskie o różnych rozmiarach, które podczas ręcznej obróbki materiałów zapobiegają rozprzestrzenianiu się pyłu i wiórów. Do tego obszaru obróbczego firma zaprezentowała innowacyjne stanowisko szlifierskie NST 75. Jego powierzchnia robocza o wymiarach 4000 x 3100 mm daje swobodę pracy nawet przy obrabianiu dużych elementów. Ukierunkowany strumień powietrza o niskiej turbulencji przemieszcza pył do łatwych do czyszczenia elementów filtracyjnych. Urządzenie odciąga powietrze z wydajnością 7500 metrów sześciennych na godzinę i uzyskuje współczynnik separacji pyłu na poziomie 95%. Dzięki temu szlifowanie wstępne oraz pośrednie odbywa się w doskonałych warunkach. Recyrkulacja powietrza zapewnia mniejsze koszty energii oraz zapewnia przyjazne warunki pracy, bez przeciągów.

 

Paintline

W zakresie obróbki lakierniczej Nestro dostarcza między innymi ściany natryskowe suche. Są to rozwiązania optymalnie dopasowane do potrzeb użytkowników, umożliwiające racjonalizację procesów pracy. W tym zakresie w Hanowerze firma pokazała system odciągu mgły lakierniczej – Paintline. Jest to rozwiązanie, które ma zapewniać najwyższą jakość pracy ciągłej przy możliwie najprostszej obsłudze. Każdy dostarczany Paintline jest indywidualnie projektowany pod danego odbiorcę. Jest to możliwe, ponieważ mamy do czynienia z rozwiązaniem modułowym, co więcej same moduły także mogą być skalowalne. Główna zasada funkcjonowania systemu polega na usuwaniu cząstek materiałów lakierniczych w pobliżu podłogi przez ciągły przepływ powietrza o małym ciągu i wiązanie ich w matach filtracyjnych.

Paintline jest dostępny w trzech wersjach: Classic, Comfort i Premium. Przepływ powietrza może odbywać się w zakresie od 7500 do 24500 metrów sześciennych na godzinę. Na targach goście mogli obejrzeć model Paintline Classic OF 75.

 

Nestro w „HOMAG City”

Firma Nestro po raz kolejny została dostawcą systemów odpylania dla maszyn prezentowanych na targach Ligna przez GRUPĘ HOMAG. W „HOMAG City” pracował między innymi system NSJ 9/5-38, mający wysokość prawie 9 metrów. To również modułowe rozwiązanie, które może osiągać różną wydajność, od 4000 do 150000 metrów sześciennych na godzinę. Innym pracującym tam urządzeniem firmy Nestro był odpylacz NE 350 J, o którym było wspomniane już wcześniej.

Warto na koniec dodać, że w systemach odpylania firmy Nestro materiał filtracyjny gwarantuje resztkową zawartość pyłu <0,1 mg/m3, czyli w zasadzie jest ono czystsze niż powietrze zewnętrzne.

http://www.nestro.pl

 

(jz)

Zakres odległości Promień: Km

0
Kategorie
ładowanie…

Dojazd

Wskazówki dojazdu

Pokaż dystans w

Użyj mojej lokalizacji, aby znaleźć najbliższego dostawcę usług