Węgierskie linie produkcyjne dla przemysłu drzewnego

Maszyny dla przemysłu drzewnego węgierskich firm ZÉGER kft. z Egeru i NF Mikrotech kft. z Törökszentmiklós na polskim rynku obecne są od niemal 20 lat za pośrednictwem firmy SL Sp. z o.o. Oferta jest bardzo różnorodna i skierowana zarówno do małych i średnich, jak również do dużych firm. Pierwsze maszyny – przede wszystkim pilarki optymalizujące – do Polski trafiły już w latach 90-tych. Obecnie oferta obejmuje szeroki wachlarz urządzeń do cięcia wzdłużnego i porzecznego, optymalizacji, łączenia na długości, klejenia i rozkroju płyt.

 

-Pilarki optymalizujące CC

To różnorodnej konfiguracji pilarki, współpracujące również ze skanerem firmy WOODINSPECTOR. Oferta to kompletna linia: od strugarki po rozsortowanie elementów, składająca się z urządzenia automatycznego podawania rozciętych na strugarce listew do podajnika do skanera – z opcją formowania pakietów nadmiaru listew (lub wymiaru przeznaczonego do innej produkcji) – i dalej do optymalizerki i sortownika.

 

-Pilarki szybkotnące SBS

Pilarki szybkotnące SBS są przeznaczone do rozkroju poprzecznego tarcicy (obrzynanie, rozkrój, optymalizacja na szerokości). Wykonywane są w wersji z ruchomą przykładnicą (SBS), ruchomymi dwoma piłami (SBS2), jak również na specjalne życzenie z jedną stałą i dwoma ruchomymi piłami.

 

 

Pilarki współbieżne

Automatyczne linie do łączenia wzdłużnego FR400

Prasy bezkońcowe do produkcji elementów konstrukcyjnych

Automatyczne centra do obróbki skrzydeł drzwiowych i ościeżnic.

Trymery i mechanizacja transportu tarcicy

Linie do malowania palet

 

Oferta obejmuje ponadto wiele innych maszyn, m.in. ostrzarki do palików, maszyny do okuwania podestów rusztowaniowych, manipulatory, które znajdują zastosowanie w automatyzacji procesu produkcji. Są one wykonywane są pod indywidualne potrzeby użytkowników.

 

Technologia wysokiej częstotliwości

Technologia wysokich częstotliwości to możliwość uzyskania największej wydajności podczas klejenia płyt. Tutaj dobrą kombinację najlepszej technologii, solidnego wykonania i przystępnej ceny prezentują prasy wysokiej częstotliwości oraz kompletne linie automatyczne do klejenia płyt produkowane przez NF Mikrotech kft. z Törökszentmiklós.

Kompletna linia z automatem nanoszącym klej, stołem kompletującym, wózkiem załadowczym prasy, prasą o długości do 5500 mm i szerokości 1200 mm, stołem rozładowczym oraz automatycznym, programowanym rozkrojem poprzecznym płyt to doskonałe i efektywne rozwiązania przy produkcji płyty klejonej (meblarskiej, podestów rusztowaniowych, itp.). Warte polecenia są również urządzenia do pakietowania tarcicy i listew.

http://slrzeszow.pl/producent/kinematic/

Fot. SL Kinematic