Polewarka kleju Typ PK-650

Firma Steblo jest znana na rynku przede wszystkim z produkcji różnego rodzaju pras dla przemysłu drzewnego. Jednakże w ofercie producenta z Nowego Tomyśla znajduje się szereg innych urządzeń przeznaczonych dla tego sektora produkcyjnego, w tym między innymi polewarkę kleju Typ PK-650.

 

Urządzenie to składa się pompy membranowej, stacji przygotowania powietrza oraz skrzynki sterowniczej i pulpitu sterowniczego. Korpus wykonano ze stalowych kształtowników malowanych proszkowo. Pewne elementy zostały ocynkowane lub do ich produkcji użyto stali nierdzewnej. Maszyna stoi na stopach mających regulację wysokości, co łatwo pozwala uzyskać jej idealne wypoziomowanie.

Klej nakładają pistolety klejowe, posiadające manualną regulację ilości jego podawania. Dysze pistoletów mocuje się w korpusie przy pomocy systemu łatwego zdejmowania i zakładania – wystarczy obrócić je o 45 stopni.

System sterowania polewarką umożliwia opóźnienie rozpoczęcia podawania kleju przez pistolety oraz opóźnienie wyłączenia podawania kleju. Za wysłanie sygnału odpowiada czujnik odległościowy umieszczony na rolotoku.

Za przesuwanie obrabianych elementów odpowiada 12 rolek. Mają one średnicę 50 mm i maksymalną szerokość czynną wynoszącą 650 mm. Napęd na rolki z centralnego wałka przenosi okrągły pasek polikardowy.

Jeśli wystąpi przerwa w produkcji, to bardzo przydatny jest system zanurzenia dysz nakładających w wodzie. Działanie tego systemu oparte jest na siłowniku obrotowym firmy Festo.

Maszyna pracuje pod napięciem 24 V.

 

(jz)

 

Zakres odległości Promień: Km

0
Kategorie
ładowanie…

Dojazd

Wskazówki dojazdu

Pokaż dystans w

Użyj mojej lokalizacji, aby znaleźć najbliższego dostawcę usług