PaletteCAM – system produkcyjny z firmy Palette

Projektowanie i produkcja

PaletteCAM jest modułem oprogramowania współpracującym z centrami obróbczymi CNC. Prawidłowo zaprojektowana w PaletteCAD zabudowa typu: kuchnia, witryna, łóżko, lada czy dowolny indywidualny mebel, wraz z obróbkami formatek, takimi jak: nawierty pod łączniki, otwory pod zawiasy, nuty, frezy, kieszenie, szeregi otworów czy dowolne kontury, są konwertowane w module CAM i jako pliki CNC zostają wysłane na centra obróbcze. Jedno kliknięcie wystarczy, aby pliki zostały wygenerowane i przesłane do docelowego folderu do produkcji.

Konwersja CAM

Na podstawie plików graficznych CAD wychodzących z PaletteCAD nasze postprocesory generują pliki CNC, kompatybilne z oprogramowaniem zainstalowanym na centrach obróbczych lub, w przypadku tańszych rozwiązań, kiedy centrum nie posiada funkcji optymalizacji, na komputerach bezpośrednio związanych z produkcją i połączonych sieciowo z centrum. Głównym wyznacznikiem działania naszego systemu jest tutaj oprogramowanie, które bezpośrednio odpowiada za produkcję. Programami, do których przygotowujemy dane, są między innymi: WOOD WOP, WOOD FLASH, UCanCam, VCarve, TpaWORKS czy ArtCAM.

Po konwersji pliku CAD na CAM wszystkie zaprojektowane w CAD obróbki są widoczne w CAM i gotowe do produkcji. W przypadku każdego oprogramowania moduł CAM, aby zadziałał prawidłowo, musi zostać odpowiednio skonfigurowany i dopasowany do powyższego oprogramowania oraz centrum obróbczego. Jest to wykonywane tylko raz, przy instalacji całego systemu. Taka konfiguracja to przyporządkowanie ścieżek pomiędzy programami oraz na przykład: dodanie listy z tabelą narzędzi, które są fizycznie zamontowane w magazynku na centrum obróbczym do postprocesora i PaletteCAD, ustalenie folderu docelowego plików CNC oczekujących na produkcję lub ustawienie nestingu, ewentualnie ustawienie indywidualnych preferencji użytkownika.

Produkcja

Najważniejszym czynnikiem przy produkcji jest czas. Aby go jak najmniej tracić, należy jak najbardziej uprościć procesy produkcyjne. Można tutaj zastosować wiele ułatwień i konfiguracji, które bezpośrednio usprawnią pracę operatorowi. Jednym z usprawnień może być w tym przypadku włączanie programu obróbczego, czyli uruchomienie maszyny na podstawie zeskanowania kodu kreskowego z etykiety naklejonej na formatce. Operator nie szuka programu CNC w magazynku według opisu czy numeracji formatki, lecz po zeskanowaniu etykiety przygotowanej już na centrum formatki, centrum automatycznie rozpoczyna pracę.

Inną możliwością zaoszczędzenia czasu jest numerowanie formatek już w czasie projektowania w PaletteCAD w menadżerze płyt, wtedy indywidualna nazwa, jeden raz przypisana do formatki, pozostaje z nią do samego końca procesu produkcyjnego i montażowego. Projekt robi się przejrzysty, wszystkie formatki są posegregowane i przypisane do korpusów.

Wszystko w jednym!

PaletteCAD/CAM już w trakcie projektowania uwzględnia technologiczne obróbki konieczne przy późniejszej produkcji. Wygenerowana na podstawie projektu dokumentacja techniczna, produkcyjna, złożeniowa i montażowa, a także oferta i kalkulacja dla klienta, ułatwiają użytkownikowi dalszą pracę. Tworzona jest lista formatek do rozkroju czy lista zamówieniowa do hurtowni.

Interaktywne prezentacje projektów oraz wizualizacje na wysokim poziomie powinny przekonać każdego klienta walorami projektu, w którym są widoczne wszystkie szczegóły.

Porównując jakość do ceny, to najlepszy dostępny na polskim rynku program CAD/CAM dla branży meblarskiej.

Damian Gawron

PaleteCAD.

Zakres odległości Promień: Km

0
Kategorie
ładowanie…

Dojazd

Wskazówki dojazdu

Pokaż dystans w

Użyj mojej lokalizacji, aby znaleźć najbliższego dostawcę usług