Naturalne wnętrza z California Trading

Wśród popularnych wykończeń powierzchni meblowych stałe miejsce zajmują forniry. Pozwalają one tworzyć estetyczne, trwałe i często niepowtarzalne projekty. Jednym ze znanych dostawców tych wyrobów jest California Trading, przedsiębiorstwo, które od wielu lat współpracujące z wieloma firmami z branży meblarskiej i stolarskiej.

 

Okleiny naturalne czy modyfikowane?

Zarówno okleiny naturalne jak i modyfikowane zapewniają szeroki wybór wzorów i kolorów, jednak pod wieloma względami różnią się od siebie. Fornir naturalny jest bardzo cienką warstwa drewna, bo mającą zaledwie 0,1-1,5 mm grubości, pozyskiwaną ze skrawania naturalnego surowca. Otrzymane płaty klei się następnie w takiej kolejności, w jakiej zostały zdjęte z pnia. Fornir modyfikowany jest pozyskiwany podobnie, jednak klei się go już na pożądany wzór i barwi na określony odcień. Jego grubość zwykle wynosi około 0,6 mm.

Leszek Smoter, specjalista ds. klientów kluczowych w firmie California Trading, mówi:”Podstawową różnicą pomiędzy fornirem naturalnym a modyfikowanym jest ich różnorodność i potencjalnie różne zastosowanie. Tak jak nie ma dwóch identycznych drzew, tak nie ma dwóch takich samych paczek okleiny, nawet jeśli pochodzą z jednego drzewa. W związku z tym forniry naturalne sprzedaje się głównie do domów czy mieszkań, bo drewno jest ponadczasowe i pasuje do każdego stylu architektonicznego. Okleiny naturalne mają bardzo zróżnicowany metraż paczkowy, a wiąże się to z różną szerokością , długością i ilością tzw. liści w poszczególnych paczkach.” I dodaje: „Z kolei okleiny modyfikowane charakteryzują się powtarzalnością odcieni i wzorów. W jednej partii towaru występuje kilka wzorów, które co kilka czy kilkanaście liści powtarzają się.”

Dla branży meblarskiej i wykończenia wnętrz

Firma California Trading specjalizuje się w dostarczaniu fornirów modyfikowanych. W jej ofercie znajduje się kilkadziesiąt propozycji tych wyrobów. Ze względu na szeroki wybór wzorów, kolorów i tekstur zaspokajają one zróżnicowane potrzeby klientów. Forniry od tego dostawcy trafiają na meble, aranżacje ścian w budynkach, drzwi wewnętrzne czy bardziej niszowe produkty, takie jak kolumny głośnikowe. Powtarzalność wzorów jest szczególnie pożądana przy produkcji mebli czy mieszkań inwestycyjnych, gdzie inwestor zwykle nie chce różnic między realizowanymi projektami.

Duża różnorodność wzorów i kolorów sprawia, że oferta oklein modyfikowanych Californii Trading pozwala na kreatywne i indywidualne podejście do projektowania mebli. Leszek Smoter mówi: „Posiadanie kilkudziesięciu różnych oklein modyfikowanych umożliwia nam dynamicznie reagowanie na zmieniające się potrzeby rynku oraz na różnorodność preferencji klientów. Poza tym stale wprowadzamy nowe wzory i kolory oklein, aby zapewnić odbiorcom szeroki wybór i dostęp do wyrobów zgodnych z najnowszymi trendami wzorniczymi.” W ostatnim czasie California Trading miała dużo zapytań o ciemne forniry i obecnie pracuje nad rozszerzeniem oferty o tego typu dekory.

Warto podkreślić, że forniry modyfikowane posiadają podklejoną pod nie warstwę flizeliny, która zwiększa ich wytrzymałość. Jest to duża zaleta, gdyż dzięki temu transport i dalsza obróbka tych materiałów są o wiele łatwiejsze.

Klienci mają możliwość zamówienia formatek fornirów przyciętych na odpowiedni wymiar i oklejonych z każdej strony. Na życzenie mogą być one także wykończone lakierem matowym, półmatowym lub z połyskiem. Firma nie oferuje gotowych fornirowanych płyt meblowych, ale można je znaleźć u stałych parterów dostawcy w różnych rejonach Polski.

„Okleiny modyfikowane to gałąź naszej firmy, która stale się rozwija i wciąż ma potencjał na dalszy rozwój. Już wkrótce nasza oferta poszerzy się o kinkiety z forniru, dzięki którym będzie można jeszcze bardziej odmieniać wnętrza i tworzyć niestandardowe kompozycje. W planach mamy także wprowadzenie kleju kontaktowego do oferowanych oklein.” – podkreśla Leszek Smoter.

Okleiny naturalne

California Trading jest także dostawcą fornirów naturalnych. Tu wybór ogranicza się do dwóch gatunków drzew. Są to: dąb europejski, oferowany we wzorach prostosłoistych i tak zwanym fladrze, oraz orzech amerykański we wzorze fladrowym. Dostępne są one w grubości 0,6 mm i w długościach od 2800-3400 mm. Szeroki zakres szerokości pozwala dobrać asortyment w całości pokrywający potrzeby zamawiającego.

Top sprzedaży

Leszek Smoter stwierdza: „Niekwestionowanym liderem zamówień są wszystkie okleiny imitujące naturalny dąb prostosłoisty, chociaż flader nie ustępuje mu mocno na tym polu. Bardzo dobrze sprzedają się również okleiny imitujące wszystkie egzotyki, czyli wszelkiego rodzaju palisandry, wenge i mahonie.” I dodaje: „Forniry imitujące egzotyki, tak trudno dostępne na naszym rynku, to mniej więcej połowa naszej bieżącej sprzedaży. Tak więc jest ona nie mniej istotna od tradycyjnych wzorów z naszej oferty. Każda taka okleina ma inny styl, co przekłada się na niepowtarzalny charakter płaszczyzn nią wykończonych. Wszelkie ciemne dekory, jak np. wenge lub zebrano sprawiają wrażenie mebli stylizowanych na antyki, jasne natomiast bardzo dobrze rozświetlają pomieszczenia i optycznie je powiększają.”

Klient na pierwszym miejscu

California Tradnig stawia na indywidualne i elastyczne podejście do potrzeb klienta. Jak mówi Leszek Smoter:”Staramy się tak traktować naszych klientów, żeby nie musieli zadowolić się tym, co jest, ale żebyśmy razem wypracowali współpracę satysfakcjonującą każdą ze stron.”

Dostawca przykłada także ogromną wagę do logistyki. 99% zamówień złożonych do godziny 12:00 wysyła do klientów jeszcze w tym samym dniu. Na osiągnięcie tak doskonałego wyniku składa się praca całego zespołu.

https://www.california-trading.eu/

(jz)

Fot. California Trading

Zakres odległości Promień: Km

0
Kategorie
ładowanie…

Dojazd

Wskazówki dojazdu

Pokaż dystans w

Użyj mojej lokalizacji, aby znaleźć najbliższego dostawcę usług