Inwestycja w szlifierkę się opłaca!

Pięć numerycznie sterowanych osi, szlifowanie grzbietu i czoła większości dostępnych obecnie geometrii zębów w jednym cyklu, z jednoczesnym wyeliminowaniem konieczności ręcznej zmiany położenia narzędzia i głowicy szlifierskiej – to tylko niektóre z mocnych stron szlifierki ASP-631 WL PREMIUM. Zaprojektowana przez konstruktorów z firmy Lakfam. Maszyna jest flagowym modelem w rodzinie automatycznych szlifierek do ostrzenia i profilowania pił do drewna i metalu o różnych geometriach zębów, którą producent odpowiada na potrzeby najbardziej wymagających klientów.

 

Jak zapewnić długą żywotność piły?

Żywotność piły zależy od wielu czynników, m.in. od intensywności jej eksploatacji, a także od rodzaju ciętego materiału. Piły, który używane są do cięcia drewna litego posłużą dłużej niż te, które rozcinają materiały drewnopochodne, zawierające w swoim składzie kleje i tworzywa. Obok intensywności eksploatacji i rodzaju obrabianego materiału istotny wpływ na żywotność piły ma też prędkość skrawania czy jej moment obrotowy, dlatego ważne jest, by stosować się do zaleceń producenta pił.

Obok kwestii związanych z eksploatacją, równie istotne jest to, w jaki sposób piła jest ostrzona, bo nieprawidłowo przeprowadzony proces bardzo szybko da o sobie znać złym profilem zęba, którego deformacja będzie się z biegiem czasu pogłębiać. Jak rozpoznać, że piła uległa stępieniu? Pierwszym sygnałem jest pogorszenie jakości ciętego materiału i „poszarpane” krawędzie. Stępione piły pracują ciężko, mają też tendencję do przegrzewania się, generują drgania i większy hałas. Wszystkie te czynniki powodują spadek efektywności cięcia, a więc – straty finansowe, dlatego coraz więcej firm, które w swojej codziennej pracy wykorzystują pilarki, optymalizerki czy wielopiły decyduje się na zakup profesjonalnej szlifierki. Wzbogacenie parku maszynowego o taki sprzęt pozwoli nie tylko uniezależnić się od zewnętrznych firm świadczących usługę regeneracji, ale i zwiększy kontrolę nad całym procesem. Taka inwestycja amortyzuje się dość szybko, bo dobrze naostrzone piły pozwalają na osiąganie lepszych wyników pracy, zachowanie doskonałej jakości powierzchni ciętego materiału oraz wydłużenie czasu pomiędzy kolejnymi ostrzeniami czy wymianą narzędzia, a więc – oszczędności.

 

ASP-631 WL PREMIUM

Do wymagających klientów – zarówno tych, którzy posiadają zakłady meblarskie i obróbki drewna, jak i do firm świadczących profesjonalne usługi ostrzenia, swoją ofertę kieruje Lakfam. Przedsiębiorstwo od lat specjalizuje się w produkcji szlifierek narzędziowych do ostrzenia pił tarczowych, frezów, głowic strugarskich oraz noży do strugarek i rębaków. Lakfam jest producentem uniwersalnych szlifierek narzędziowych typu NUA, przeznaczonych do ostrzenia narzędzi oraz do szlifowania po linii śrubowej, płaszczyzn, wałków czy otworów. Cenioną zarówno w kraju, jak i za granicą linią, są szlifierki oznaczone symbolem ASP. Znajdują się wśród nich urządzenia do ostrzenia pił z zębami prostymi, jak i czteroosiowe, numerycznie sterowane maszyny wyposażone w pracującą na prowadnicach liniowych, wahliwą głowicę oraz rozbudowany system sterujący, dzięki któremu możliwe jest tworzenie indywidualnych programów ostrzenia.

ASP-631 WL PREMIUM to model, którym producent pokazuje, jak daleko sięga polska myśl techniczna. Proces ostrzenia w tej pięcioosiowej maszynie odbywa się całkowicie automatycznie, a ostrzenie płaszczyzny natarcia i przyłożenia odbywa się w jednym zamocowaniu, co dotyczy także pił z zębami grupowymi. Na przykład w przypadku ostrzenia pił z zębami trapezowymi i naprzemianskośnymi każdy kąt jest dokładnie szlifowany, a geometria zęba zostaje niezmieniona, za co odpowiada specjalny program do tworzenia różnych sekwencji układu zębów. Dodatkowo maszyna posiada funkcję automatycznego dojazdu ściernicy do kontaktu z pierwszym zębem na powierzchni natarcia i przyłożenia. Osoba obsługująca maszynę ma ponadto możliwość ustawienia wszystkich kątów fazowania i wysokości zęba. Ukłonem w stronę użytkowników jest wyeliminowane konieczności ustawiania grubości korpusu piły. Maszyna może ostrzyć zęby „na gotowo”, bez odsuwania ściernicy od szlifowanej płaszczyzny między kolejnymi przybraniami.

Za sprawny przebieg procesu ostrzenia w szlifierce ASP-631 WL PREMIUM odpowiada sterownik, do którego wprowadza się wszystkie parametry przeznaczonego do ostrzenia narzędzia. Zadania te ułatwia intuicyjny i przejrzysty system   sterowania z graficznym         interfejsem. W zależności od kształtu zęba operator określa więc prędkość szlifowania oraz głębokość przesuwu narzędzia, ponadto może zaprogramować proces ostrzenia z odskokiem lub bez odskoku narzędzia od ściernicy w trakcie ruchu posuwowego.

Szlifierka ASP-631 WL PREMIUM przeznaczona jest do automatycznego ostrzenia i profilowania pił tarczowych o średnicach od 100 do 630 mm (opcjonalnie do 800 mm). Spektrum możliwości maszyny zwiększone jest przez możliwość regeneracji różnych pił do drewna (z zębami prostymi, naprzemianskośnymi, jednostronnie skośnymi lub trapezowymi), z równomiernym i nierównomiernym podziałem zębów, a także frezów piłkowych z łukowym grzbietem zęba, stosowanych do cięcia stali, gumy,        tworzyw sztucznych.

 

Szlifierka doskonale poradzi sobie z ostrzeniem zębów z większymi ubytkami płytki tnącej, bo wartość przybrania może wynosić o 0 do 0,99 mm. W wersji z sondą Renishaw, odpowiadającą za automatyczny pomiar podziału zębów, możliwe jest ponadto ostrzenie pił z równomiernym i nierównomiernym podziałem, a także pił z uszkodzonymi zębami i w różnym stopniu startą płytką węglikową.

 

Oferowana przez firmę Lakfam automatyczna szlifierka z głowicą obrotową do ostrzenia i profilowania pił do drewna i metalu to rozwiązanie dla tych klientów, którym zależy na przedłużeniu żywotności narzędzi, a także na usprawnieniu procesów produkcyjnych, co zagwarantowane jest dzięki wysokiej prędkości i dokładności ostrzenia nawet w przypadku zębów o różnej grubości czy narzędzi z wyłamanymi zębami. Dodatkowo, dzięki pełnej automatyzacji procesu regeneracji, operator nie musi ręcznie zmieniać położenia piły i głowicy szlifierskiej. To także minimalne koszty eksploatacji maszyny oraz stabilna i przemyślana konstrukcja bez układów hydraulicznych.

Zastosowanie 5 sterowanych numerycznie osi pozwala również na usuwanie starego, a następnie wykonanie nowego uzębienia zgodnie z zadanymi parametrami, a pamięć wewnętrzna pozwala na zapisanie parametrów pił.

Zakres odległości Promień: Km

0
Kategorie
ładowanie…

Dojazd

Wskazówki dojazdu

Pokaż dystans w

Użyj mojej lokalizacji, aby znaleźć najbliższego dostawcę usług