ROL ERGO – praca na stojąco czy na siedząco?

Według badań przeprowadzonych na początku czerwca na zlecenie firmy ROL ERGO, jednego ze światowych liderów w rozwijaniu i promowaniu innowacyjnych podstaw biurek z regulowaną wysokością, ponad 70% Polaków odczuwa dyskomfort fizyczny w miejscu pracy lub w szkole, a ponad połowa skarży się na bóle.

Na pytanie: „Jaki rodzaj dyskomfortu fizycznego odczuwasz w pracy lub w szkole co najmniej raz w tygodniu lub częściej?” zdecydowana większość badanych wskazała na ból pleców – 43%, bóle połączone (barki, kręgosłup, szyja) – 35% oraz problemy ze wzrokiem – 31%. Na dalszych pozycjach znalazły się bóle szyi – 22% oraz rąk – 12%. Tylko 24 % ankietowanych deklaruje, że nie odczuwa w pracy żadnego dyskomfortu fizycznego.

Mamy świadomość, że ergonomiczne miejsce pracy to klucz do komfortu fizycznego pracowników, a tym samym do większej efektywności ich działania. Jednym z najprostszych sposobów zmniejszenia dyskomfortu oraz zwiększenia skuteczności działalności jest wykonanie miejsc pracy o regulowanej wysokości. Popularność tego rozwiązania w Polsce dynamicznie rośnie. W obliczu wzrostu liczby przedsiębiorstw oferujących stelaże do regulacji wysokości blatu biurka klienci stykają się z problemem – jak należy wybrać stelaż najlepiej spełniający potrzeby, nie wydając więcej niż jest to niezbędne?

Oto kilka kroków, które zalecamy wykonać, żeby móc w pełni cieszyć się z wyboru stelaża pod stół o regulowanej wysokości.

Pierwszy krok

Ustalenie wymiarów blatu. Wymiary blatu to pierwsza kwestia, o którą pytamy swojego klienta. Na tej podstawie ustalamy, dla kogo będzie przeznaczony stół. W przypadku, gdy wymiary wynoszą 900 x 800 mm, jest to znak, że klient poszukuje rozwiązania oszczędzającego przestrzeń. W wypadku, gdy wymiary wynoszą 3500 x 1400 mm i kształt jest owalny, oczywiste jest, że mowa o stole przeznaczonym do sali posiedzeń oraz że nie uda się uniknąć zastosowania 3 kolumn.

Drugi krok

Podjęcie decyzji odnośnie możliwości opuszczania i podnoszenia blatu do określonych poziomów, żeby było wygodnie pracować zarówno w pozycji siedzącej, jak i stojącej. Klient często nawet nie wie, czy oferowany stelaż będzie odpowiedni do jego wzrostu. Ten prosty kalkulator pomoże szybko dobrać najdogodniejszą dla Ciebie wysokość stołu i krzesła podczas pracy na stojąco albo siedząco (http://friendlyworkstation.com/pl). Zasada jest prosta – stelaż, który podnosi się tylko do wysokości 109 cm, jest przystosowany dla osób, których wzrost nie przekracza 178 cm. Tymczasem dla osób o wzroście 195 cm przy pracy w pozycji stojącej zaleca się ustawienie wysokości blatu na poziomie 117 cm.

Trzeci krok

Podjęcie decyzji do jakiego typu biura powinien być przystosowany mechanizm regulujący wysokość.

Dla freelancerów poszukujących rozwiązania dla swojego biura w domu wystarczająca będzie wersja budżetowa z niezawodnie działającą funkcją góra-dół. W tym segmencie stelaże ROL ERGO EL 500, ROL ERGO ES 600 są niekwestionowanymi bestsellerami. Jednakże, jeżeli szukasz rozwiązania dla biura o otwartej przestrzeni (open space), raczej nie uda się poradzić sobie bez stelaży z technologią tłumienia dźwięku. Hałas to jeden z podstawowych problemów, zlekceważenie którego sprawi, że pracownicy zaczną nienawidzić swoich pracodawców. Nasza propozycja to ROL ERGO EP 650 SUPER SILENT, gdzie średnia moc emitowanego dźwięku wynosi zaledwie 38 dB.

Prezentowane produkty dostarcza na terenie Polski dystrybutor firmy ROL ERGO – Biuro Przedstawicielskie Janusz Kuźminski – www.biuroejk.pl.

www.rolergo.com

.

Zakres odległości Promień: Km

0
Kategorie
ładowanie…

Dojazd

Wskazówki dojazdu

Pokaż dystans w

Użyj mojej lokalizacji, aby znaleźć najbliższego dostawcę usług