Czujne oświetlenie LED

Oświetlenie LED znalazło swoje stałe miejsce w branży oświetleniowej. Wykorzystujemy je do podświetlenia zarówno użytkowego, jak i dekoracyjnego. Jednak samo źródło światła, choć energooszczędne, to za mało. Klienci szukają nowych rozwiązań podnoszących komfort i oszczędzających energię elektryczną.

Po zwykłych włącznikach do oświetlenia LED typu włącz/wyłącz i włącznikach bezdotykowych (optycznych) przyszła pora na czujki ruchu. Mogą to być klasyczne włączniki z sensorem umocowanym na przewodzie lub niewielkie moduły mieszczące się w większości dostępnych na rynku profilach aluminiowych. Stosuje się je z reguły w pomieszczeniach, których używamy w sposób sporadyczny i czasowy. Klasycznym przykładem są korytarze i klatki schodowe, piwnice, podręczne magazyny, pomieszczenia techniczne i warsztaty, w których światło, po chwilowej obecności, pozostawiamy często na długie godziny.

„Wychodząc naprzeciw potrzebom klientów, do naszej oferty wprowadziliśmy włącznik z czujką ruchu. Może być on mocowany zarówno w profilu razem z taśmami i listwami LED, jak i osobne urządzenie, do którego doprowadzimy kilka źródeł światła. Moduł z czujką PIR wykrywa ruch w odległości około 1,5 m i automatycznie załącza oświetlenie. Po 3 minutach od ustania jakiegokolwiek ruchu w polu widzenia czujki urządzenie wyłącza światło LED” – mówi Łukasz Obojski, ekspert firmy NEPLUS.

„Czujki ruchu są doskonałą pomocą w oszczędzaniu energii elektrycznej, a także dobrym rozwiązaniem dla nocnych Marków i rodziców z dziećmi, które wędrują nocą po domu. Gdzie jeszcze mogą się sprawdzić? W spiżarniach, garderobach, jako oświetlenie liniowe w sufitach w przedpokojach. Jest to też praktyczne sterowanie światłem dla osób starszych i dzieci. Nie muszą oni szukać przycisku czy miejsca, w którym jest zamontowany włącznik, wystarczy, że znajdą się w jego polu widzenia. Czujki ruchu z powodzeniem można stosować jako włącznik do oświetlenia LED blatów w kuchni. Zamontowany w jednym profilu z taśmą LED jest prawie niewidoczny. I nie ma obawy, że nagle nam zgaśnie światło, gdyż czujka wyłącza oświetlenie dopiero po 3 minutach od ustania ruchu w jej polu widzenia” – dodaje ekspert firmy NEPLUS.

Zastosowanie czujników ruchu to z jednej strony ułatwienie i podniesienie komfortu życia. Z drugiej – jest to jeden z prostszych sposobów pozwalających na korzystanie z oświetlenia LED bardziej energooszczędnie.

Firma NEPLUS ciągle szuka nowych rozwiązań, które umożliwią jeszcze pełniejsze wykorzystanie taśm i oświetlenia LED, dlatego oferowana seria włączników stale jest powiększana. Poza włącznikiem PIR producent zaprojektował również włącznik bezdotykowy MOVE, który może być całkowicie zamknięty w profilu (działa przez pleksi) i DOOR, który włącza oświetlenie w szafkach i szufladach po otwarciu/odsunięciu drzwiczek.

Nord Elektronik Plus zaprasza do współpracy architektów, firmy wykończeniowe oraz producentów mebli.

(ao)

.

Zakres odległości Promień: Km

0
Kategorie
ładowanie…

Dojazd

Wskazówki dojazdu

Pokaż dystans w

Użyj mojej lokalizacji, aby znaleźć najbliższego dostawcę usług