Branża meblarska coraz bardziej potrzebuje łączników rozłącznych

Zaletami złączy mimośrodowych są przede wszystkim ich możliwości techniczne, czyli łatwość montażu, szybkość łączenia oraz możliwość ich demontażu. Firma Marcopol proponuje okucia wykonane z najlepszych materiałów, które nie pękają, dobrze łączą i spełnią wymogi każdego klienta.

Badania konsumenckie pokazują, że klienci kupują coraz więcej mebli do samodzielnego montażu. Wynika to głównie z ich niższej ceny oraz łatwiejszego, szybszego i bezpieczniejszego transportu. Dla producentów i dystrybutorów jest to także opłacalne, ponieważ magazynowanie tego rodzaju mebli jest prostsze. Za możliwością montażu mebli bezpośrednio przez użytkownika stoją sprawdzone złącza, dzięki którym w prosty sposób i bez wysiłku może on zmontować praktycznie każdy mebel. Są to złącza mimośrodowe, których głównym zadaniem jest sztywne, rozłączne łączenie pod kątem prostym komponentów meblowych wykonanych z drewna lub płyty meblowej. W zależności od wielkości komponentów można zastosować kilka złączy.

Z tak prostym złączem poradzi sobie każdy klient

Największą zaletą złączy mimośrodowych jest wielokrotność montażu i demontażu, więc jeśli po zmontowaniu zaistnieje potrzeba rozmontowania mebli, a czyni się tak w celach kontrolnych u producenta, a zdarzyć się może także i u użytkownika, proces ten jest prosty do wykonania. Kolejnym atutem jest ich niewidoczność po zewnętrznej stronie formatki, w którą wkręcany jest zaczep. Z kolei w wewnętrznych komponentach (na przykład bok szuflady) czoło śruby mimośrodowej można zamaskować zaślepkami.

Firma Marcopol oferuje złącza mimośrodowe, które są produktami wysokiej jakości wykonanymi według wyznaczonego reżimu technologicznego. Złącze mimośrodowe składa się z dwóch elementów – śruby mimośrodowej (puszki) i trzpienia mimośrodowego z gniazdem. Śruba mimośrodowa wytwarzana jest ze stopu cynku i aluminium lub stali węglowej, natomiast trzpień mimośrodowy ze stali węglowej. Elementy stalowe wykańczane są powłoką cynkową w pasywacji białej o minimalnej grubości powłoki 5 mikrometrów.

W doborze ważna grubość płyty

Aktualnie w ofercie znajdują się trzy typy śruby mimośrodowej oraz cztery typy trzpieni mimośrodowych różniących się konstrukcją w zależności od potrzeb montażu. Śruby mimośrodowe są tak zbudowane, że wystarczy niepełny obrót śrubokrętu krzyżowego, aby gniazdo trzpienia zostało w niej bezpiecznie zablokowane. Z kolei gwinty na trzpieniach mimośrodowych mają taki skok i głębokość, aby gwarantowały mocne osadzenie w płycie bez możliwości wyrwania. Dwa z proponowanych modeli trzpieni mają też kołnierze zabezpieczające przed zbyt głębokim wkręcaniem, co skutkowałoby uszkodzeniem komponentu mebla.

Jak należy dobrać mimośród do płyty? Wybierając wysokość główki mimośrodu, należy uwzględnić grubość płyty, w której zostanie on zamontowany. Prawidłowo dobrana główka bez kołnierza będzie zlicowana z płaszczyzną płyty, a oś otworu na trzpień będzie przebiegać dokładnie w połowie grubości płyty. W celu wykonania połączenia mimośrodowego należy wywiercić trzy prostopadłe otwory – dwa pod montaż trzpienia mimośrodu i jeden pod montaż śruby mimośrodu. Należy przy tym uwzględnić odstęp środka śruby mimośrodu od krawędzi płyty, który powinien być dostosowany do wybranego trzpienia łączącego.

Na wszelkie pytania dotyczące aspektów technicznych oferowanych produktów odpowiedzą doradcy firmy Marcopol oraz przedstawiciele biur handlowych na terenie kraju.

.

Zakres odległości Promień: Km

0
Kategorie
ładowanie…

Dojazd

Wskazówki dojazdu

Pokaż dystans w

Użyj mojej lokalizacji, aby znaleźć najbliższego dostawcę usług