Wzdłużne łączenie drewna – linie na zamówienie

W ofercie Gorzowskiej Fabryki Maszyn CADWIT SP. z o.o. znajduje się szeroka gama linii technologicznych do klejenia drewna (na „zygzak” lub „kreskę”). Są to zarówno proste i ekonomiczne w eksploatacji rozwiązania, jak i bardzo zaawansowane technicznie i wydajne linie przemysłowe.

 

Szeroką gamę urządzeń łączy jedno: dzięki budowie modułowej możliwa jest dowolna konfiguracja układu ich pracy, określanie parametrów technologicznych i wielu innych cech oraz funkcji, dzięki czemu w każdym wypadku linie są idealne dopasowane do potrzeb klienta i specyfiki produkcji w danym zakładzie.

Gorzowska Fabryka Maszyn CADWIT SP. z o.o. jest producentem linii technologicznych do wzdłużnego łączenia drewna. W ofercie znajdują się również maszyny i urządzenia specjalizowane, wykonywane pod indywidualne zapotrzebowanie.  Atutami oferowanych przez gorzowskie przedsiębiorstwo maszyn jest zdalne wsparcie serwisowe, prosta i intuicyjna obsługa z poziomu czytelnego panelu sterowniczego oraz panel informujący o stanie maszyny.

 

Doświadczony dostawca

Swoją pozycję firma budowała przez lata, a doświadczenie zespołu inżynierów CADWIT poparte jest realizacją wielu projektów. Pozwala to bardzo dobrze zrozumieć potrzeby klienta oraz wesprzeć go przez opracowanie niezawodnych rozwiązań technicznych, przy jednoczesnym uwzględnieniu aspektów ekonomicznych.

Hasło „od projektu do realizacji” stało się dla Gorzowskiej Fabryki Maszyn mottem, które zakłada wykonanie projektu maszyny lub urządzenia, a następnie jego wytworzenie i wdrożenie do produkcji.

W porfolio przedsiębiorstwa znajduje się wiele innowacyjnych projektów maszyn i urządzeń specjalizowanych. Dla zapewnienia klientom wysokiej jakości wykonania, CADWIT ciągle się rozwija, inwestując w nowoczesne technologie, realizując projekty unijne o charakterze badawczo rozwojowym (B+R). Cel jest jasno określony – to dążenie do bycia liderem w produkcji maszyn technologicznych do wzdłużnego łączenia drewna na rynku krajowym.

 

Nie bać się innowacji!

Jednym z najnowszych rozwiązań producenta jest linia jednoczopiarkowa FC6s-PW4/2, która umożliwia klejenie elementów o długości minimalnej już od 180 mm.

W tym układzie linii zastosowano innowacyjne rozwiązania techniczne, które pozwoliły bardzo precyzyjnie odpowiedzieć na oczekiwania klienta. Są to m.in. dodatkowy podajnik taśmowy-bufor, automatyzacja obrotu stolika podawczego, podskok wrzeciona. Odbiór gotowych listew przez podajniki taśmowe umożliwił jednoosobową obsługę linii, co oczywiście przełożyło się na wydajność oraz większy komfort pracy.

Linia jednoczopiarkowa FC6s-PW4/2została zaprojektowana i wykonana na zamówienie Firmy Bocian Produkcja Dziecięcej Galanterii Drewnianej.

Fot. CADWIT