Traki po liftingu – jakość części zamiennych ma znaczenie!

W dobie profesjonalizacji wszystkich gałęzi przemysłu, coraz więcej przedsiębiorców poszukuje nie tylko możliwości optymalizacji produkcji i redukcji kosztów, ale także takich rozwiązań, które pozwolą utrzymać wysoką jakość. Dotyczy to również tartacznictwa, w którym niezawodny musi być i park maszynowy, i części zamienne. Naprzeciw takim wymaganiom wychodzi firma Trak-Las z Ostródy, która oferuje ponad 1500 różnych części zamiennych do popularnych urządzeń tartacznych, a także modernizacje maszyn, które są często o wiele bardziej opłacalne, niż zakup nowego sprzętu.

 

Jest sprawą oczywistą, że różne podzespoły urządzeń tartacznych z biegiem czasu się zużywają. Wśród najbardziej eksploatowanych części znajdują się prowadnice, łożyska, segmenty, suwaki lignofolowe, które wymagają regularnej wymiany. Dbałość o to, aby tego typu modernizacje wykonywać systematycznie, pozwala wydłużyć żywotność parku maszynowego. Jednak nie chodzi tylko o to, aby zużyte części wymieniać na nowe, ale także o jakość instalowanych w maszynie elementów. Ważne, aby były one wytwarzane ze zgodnością materiałową urządzeń producenta, bo tylko to zagwarantuje bezawaryjną i bezpieczną dla operatorów eksploatację maszyn.

Wszystkie oferowane przez Trak-Las części zamienne do popularnych urządzeń tartacznych są produkowane z pełną zgodnością materiałową producenta. Są to m.in. części do traków: DTRA, GRA, GKT, FTAA, DTPC, obrzynarek: DPPA, DPPC, prowadnice, segmenty, suwaki lignofolowe, klocki żeliwne, ramy piłowe, części do wózków trakowych, łożyska, pierścienie, uszczelniacze czy urządzenia rozdzielcze DTKA.

„Jednym z rozwiązań przedłużających żywotność części są segmenty skręcane na walce traka, które pozwalają na łatwy ich montaż i demontaż bez uszkodzenia wału. Dzięki temu wydłuża się czas pracy walca i jednocześnie zwiększa oszczędności” – mówi Mariusz Laskowski, współwłaściciel firmy Trak-Las.

U firmy Trak-Las tartacznicy mogą się również zaopatrzyć w narzędzia takie jak: piły tarczowe i taśmowe, tarcze do ostrzenia, noże do rębaków, przeciwnoże, prowadnice, łańcuszki Epcz oraz ostrzałki. Obok części zamiennych do polskich traków, w ofercie producenta dostępne są także części zamienne (głównie ramy traków i prowadnice) do maszyn rosyjskich, których sporo pracuje w polskich tartakach. Trak-Las realizuje też zamówienia na części do traków LINK, HOFFMAN na podstawie dostarczonych wzorów lub rysunków.

 

Stary park maszynowy… jak nowy!

Ostródzki producent zajmuje się ponadto sprzedażą używanych maszyn tartacznych oraz ich przebudową. Z tej części oferty korzystają zwłaszcza te przedsiębiorstwa, które w związku z poszerzeniem profilu działalności potrzebują udoskonalenia lub zmodernizowania dotychczasowego parku maszynowego, ale nie chcą inwestować w nowe, drogie urządzenia. Mogą to być na przykład zmiany posuwu z mechanicznego na posuw z falownikiem, instalacja stacji hydraulicznych.

„W polskich tartakach często pracują też maszyny rosyjskie. Do nich także dostarczamy części zamienne, głównie ramy traków i prowadnice”  – mówi Mariusz Laskowski.

Firma realizujemy też zamówienia na części do traków LINK, HOFFMAN na podstawie dostarczonych wzorów lub rysunków.

 

Apla

Szeroki wybór części zamiennych do traków:

-części do traków polskich DTRA, GRA, GKT, FTAA, DTPC

-części do traków rosyjskich, LINK, HOFFMANN

-części do obrzynarek DPPA, DPPC

-prowadnice

-segmenty

-suwaki lignofolowe

-klocki żeliwne

-ramy piłowe

-części do wózków trakowych

-urządzenia DTKA (wory)

-łańcuchy

-piły trakowe

-uchwyty (wieszaki) do pił

-tarcze do ostrzenia

-hydraulika do traków

-łożyska

-pierścienie i uszczelniacze

-paski klinowe

-pasy pędne

-falowniki

-manometry

-wilgotnościomierze

-noże do rębaków

-przeciwnoże

-prowadnice i łańcuszki Epcz

-ostrzałki

-walcarki

-sprzedaż używanych maszyn tartacznych

-części na zamówienie klienta

-usługi w zakresie zmiany posuwu mechanicznego na posuw z falownikiem

-okuwanie i walcowanie pił

-regeneracja podzespołów

 

Fot. Trak-Las