Plotery frezujące od Polskiej Grupy CNC

Oferowane przez firmę Polska Grupa CNC plotery frezujące są dowodem na to, że polska myśl techniczna bez trudu dorównuje standardom światowym. Zaawansowany park technologiczny, dbałość o detale, uważne wsłuchiwanie się w głosy klientów, fachowe doradztwo i serwis sprawiają, że maszyny polskiego producenta doceniane są również poza granicami naszego kraju.

 

Ploter frezujący 1525 Special

Ploter frezujący CNC 1525 SPECIAL to precyzyjna maszyna skonstruowana w Polsce, która służy do obróbki wielu materiałów inżynierskich, m.in.: drewna, materiałów drewnopochodnych (płyta wiórowa, MDF, OSB itd.), tworzyw sztucznych (plexi, PCV, HPL itd.), kompozytów (dibond, carbon, alucobond), metali miękkich itp. Konstrukcja obrabiarki wykonana jest ze stali oraz żeliwa, co daje jej dużą sztywność, a także wytrzymałość na przeciążenia związane z procesem obróbki.

Maszyna została wyposażona w przyjazny interfejs łatwy w obsłudze, ale posiadający również zaawansowane funkcje. Do napędu obrabiarek posłużyły silniki cyfrowe o dużej rozdzielczości i dużej mocy. W osiach X i Y pracują klasyczne i sprawdzone listwy helikalne, które zapewniają dużą trwałość oraz precyzję, a do napędu osi Z służy śruba kulowa wysokiej próby. Wszystkie osie poruszają się na prowadnicach szynowych. Do napędu narzędzia skrawającego służy silne, chłodzone cieczą i trwałe bezszczotkowe wrzeciono wysokiej klasy. Maszyna została zaopatrzona w odpowiednie oprogramowanie CAD/CAM w najnowszej wersji.

 

 

Ploter frezujący 1525 ATC

Maszyny z serii ATC posiadają dodatkowo wzmocnioną konstrukcję oraz zastosowane servonapędy AC na każdej osi, a dzięki wyposażeniu w przyjazny interfejs są łatwe i intuicyjne w obsłudze. Ploter posiada magazyn narzędzi wyposażony w 6 stożków ISO.

Jest to idealne rozwiązanie do obróbki drewna, materiałów drewnopochodnych (płyta wiórowa, MDF, OSB itd.), tworzyw sztucznych, kompozytów, metali miękkich itd. Maszyna posiada stół podciśnieniowy. Do napędu obrabiarek  z serii ATC posłużyły servonapędy AC o dużej rozdzielczości i dużej mocy, co zapewnia odpowiednie przyśpieszenia oraz prędkości w poszczególnych kierunkach. Sterowanie maszyną odbywa się za pomocą kontrolera, który posiada własny procesor oraz pamięć operacyjną, co zapewnia stabilną i niezawodną pracę. Sterownik maszyny ma funkcję aktywnej analizy wektorów, dzięki czemu praca urządzenia jest płynna, a uchyb przy obróbce niewielki.

 

 

Ploter frezujący CNC 2030 ATC z przystawką do drzwi

Nowatorskie rozwiązania zastosowane w tej maszynie zostały docenione przez jury Międzynarodowych Targów Poznańskich, które na minionej edycji targów DREMA uhonorowało ją Złotym Medalem.

Ploter został stworzony do obróbki materiału w 3 osiach. Zaprojektowana przez Polską Grupę CNC przystawka umożliwia wybieranie kieszeni pod zamki oraz wiercenie otworów pod zawiasy od czoła płyty. Maszyna cechuje się funkcjonalnością, bezpieczeństwem, prostotą obsługi i eksploatacji, co znacząco ogranicza koszty związane z produkcją i użytkowaniem plotera.

 

Ploter frezujący 2030 AUTO z automatycznym i zintegrowanym systemem ładowania płyt i rozładowywania wyciętych komponentów

Maszyna posiada „Opinię o innowacyjności”, która ułatwia dofinansowanie zakupu ze środków unijnych. Ploter zapewnia kompleksowość obróbki (rozcinanie, wiercenie, frezowanie i grawerowanie). Stabilna konstrukcja gwarantuje maksymalną precyzję i niezawodność, a swobodny dostęp do maszyny umożliwia obsługę przez jednego operatora. Istnieje możliwość umieszczenia na podajniku całej palety płyt. Stabilna konstrukcja plotera gwarantuje maksymalną precyzję i niezawodność. Do napędu obrabiarki posłużyły silniki SERVO AC YASKAWA o dużej rozdzielczości i dużej mocy, co zapewnia odpowiednie przyśpieszenia oraz prędkości w poszczególnych kierunkach.

 

Fot. Polska Grupa CNC