Perfekcyjna obróbka dla wymagających

Frezarki do frontów giętych, prasy próżniowo-memebranowe, maszyny do nestingu… To zaledwie ułamek urządzeń, jakie znajdziemy w ofercie firmy Artvinyl-Pol, która jest dystrybutorem maszyn do obróbki drewna Artel. Maszyny, cieszące się dużym uznaniem ze strony klientów, spełnią także wymagania większych producentów, którym zagwarantują bardziej wydajną oraz efektywną pracę.

 

Do produkcji frontów giętych – frezarka Artmaster-Touring

Frezarka Artmaster-Touring do frontów giętych to maszyna przeznaczona do wykonywania i wykańczania procesu frezowania na płaskich i giętych powierzchniach z drewna, sklejki, płyt MDF oraz płyt wiórowych. Maszyna skanuje powierzchnię frezowanego elementu i wykonuje frezowanie po kształcie wykonanego skanu. Zastosowanie drewnianego stołu pozwala zmniejszyć koszty eksploatacji maszyny, a także wpływa na obniżenie ceny frezarki. Uszkodzoną listwę można wymienić lub naprawiać, co gwarantuje wygodną, prostą i ekonomiczną eksploatację. Mocowanie obrabianego przedmiotu odbywa się ręcznie lub za pomocą przyssawek próżniowych. Do wrzecion: wzdłużnego, poprzecznego i pionowego ruchu zastosowane zostały śruby kulowe oraz łożyska liniowe, które zapewniają precyzję w pozycjonowaniu.

W maszynach Artmaster stosowane są dwa rodzaje napędów. Pierwszym z nich jest silnik krokowy, bardzo ekonomiczny i powszechnie stosowany. Drugie rozwiązanie to silnik serwo, w przypadku którego można dokładnie kontrolować położenie i ruch. Dzięki niemu osiąga się wysoką wydajność, prędkość i bardziej precyzyjną pracę.

Maksymalne wymiary obrabianego przedmiotu w przypadku modelu 2112 wynoszą 2000 mm długości i 1000 mm szerokości. Z kolei model 2515 pozwala na obróbkę wymiaru: 2400 × 1400. Maksymalna prędkość frezowania po osi X i Y to 6 m/ min. w przypadku napędu krokowego oraz 20 m/min. przy zastosowaniu serwomotoru. Natomiast po osi Z jest możliwe w prędkości 4 m/min. (krokowy) i 6 m/min. (serwo). Opcjonalnym wyposażeniem maszyny jest pompa próżniowa i układ aspiracyjny.

 

Nakładanie folii PCV – prasa MVP 2512

To maszyna, która pozwala na bardzo dokładne i wygodne nakładanie folii PCV na takich elementach jak fronty i listwy z MDF, drzwi, ościeżnice i inne elementy gięte. Dzięki zastosowaniu membrany silikonowej przy pomocy prasy

można również pokrywać fronty gięte, których maksymalna wysokość może wynosić 40 cm. Stosowanie membrany umożliwia nakładanie na elementy drewniane forniru lub okleiny. Prasa może pracować w trybie ręcznym oraz automatycznym dzięki wbudowanemu zintegrowanemu sterownikowi w formie

dotykowego wyświetlacza LCD. Osoba obsługująca prasę ma możliwość kontrolowania temperatury, czasu i ciśnienia. Maksymalny wymiar obrabianego półfabrykatu może wynosić 2600 × 1300 mm.

 

Maszyna do nestingu – Artmaster 3015

W ofercie firmy Artvinyl-Pol znajduje się także maszyna do nestingu –Artmaster 3015. Ten model frezarki CNC zaspokoi potrzeby nawet największych producentów, ponieważ należy do bardzo wydajnych urządzeń, z możliwością automatycznej wymiany narzędzi. W skład zestawu wchodzi aż 8 różnych głowic.

Zastosowanie stołu próżniowego zapewnia szybki montaż obrabianych elementów za pomocą pompy próżniowej, co zwiększa wydajność maszyny. Możliwe jest wykorzystanie całej lub części strefy podciśnienia (można wykonać 4 i 6 stref próżniowych). Powierzchnia robocza stołu wynosi 2100 × 3100 mm. Zakres prędkości obrotowej wrzeciona to 18.000 obr./min. Moc frezarki waha się od 4,7 do 7,5 kW. Całkowita masa maszyny Artmaster 3015 wynosi 1615 kg.

Frezarka może dodatkowo zostać wyposażona w skaner laserowy, skanujący detal położony na powierzchni stołu roboczego, który może zostać odfrezowany zarówno w skali 1:1, jak i edytowany. Dzięki zastosowaniu serwomotoru zwiększa się wydajność pracy, a program dołączony do maszyny pozwala na wykonanie bardziej precyzyjnego modelu. Oprogramowanie do Artmaster 3015 pozwala na importowanie plików DXF. Możliwa jest praca z plikami w formacie DXF, PLT, STL, PTC, GBR, JPG, GIF, TIF.

https://www.artvinyl.eu/

Fot. Artvinyl-Pol