Osłony syfonu – szczegół bardzo potrzebny

Estetyka i funkcjonalność wnętrza są zależne zarówno od ogólnej koncepcji i umeblowania, jak i szczegółów. Niestety, o detalach często zapomina się w toku trwania remontu, a to może generować niepotrzebne komplikacje. Jest to zauważalne zwłaszcza w przypadku pomieszczeń kuchennych czy łazienkowych, które, poza funkcjonalnością, muszą jeszcze spełniać podstawowe zasady bezpieczeństwa. Łazienka i kuchnia to miejsca, w których nagromadzenie wilgoci stanowi poważne zagrożenie. By się przed nim uchronić, warto zainwestować we wkłady do szuflad, ale także w… osłonę syfonu. Dlaczego?

Syfon jest niezbędnym elementem wyposażenia każdej łazienki czy kuchni. Żadna instalacja umywalki nie może się obejść bez instalacji syfonu, ponieważ jego główną funkcją jest odprowadzanie wody do sieci kanalizacyjnej. Prócz tego syfon odpowiada za zatrzymywanie nieprzyjemnych zapachów, które gromadzą się w tej instalacji. Niezwykle ważnym jest zatem, by był szczelny. Na rynku dostępne są dwa główne rodzaje syfonów o standardowych kształtach – rurowe oraz butelkowe. Niezależnie od tego, na który z wariantów się zdecydujemy, kwestie estetyki należy rozważyć osobno. Syfony, mimo swojej praktycznej funkcji, nie zawsze wkomponowują się we wnętrze łazienkowe czy kuchenne. Aby ich wygląd nie psuł ogólnego wrażenia, dobrze jest wyposażyć instalację w dodatkową część – osłonę na syfon, która nie tylko podnosi walor estetyczny, ale też zwiększa jego szczelność.

Naprzeciw oczekiwaniom klientów wychodzi firma VOLPATO POLSKA, która poszerzyła swoją ofertę o osłony syfonu wykonane z wysokiej jakości elastycznego tworzywa, dzięki czemu łatwo dopasowują się do kształtu instalacji. Osłona może być zamontowana zarówno pod umywalką łazienkową, jak i zlewem kuchennym. Co istotne, jej zastosowanie pozwala zyskać dodatkową przestrzeń do przechowywania drobiazgów (wysokość takiej szuflady nie jest na ogół zbyt duża). Materiał, z którego wykonano osłonę syfonu, można przycinać – w sytuacji, gdy mamy do czynienia z niestandardowymi wymiarami.

Ponieważ jednym z głównych zadań osłony syfonu jest dopełnienie estetycznego wyglądu całej instalacji, do wyboru są różne odcienie – od klasycznej bieli po stylowy popiel. Dodatkową zaletą rozwiązania jest jego niski koszt, co pozwala na doposażenie łazienki czy kuchni nawet przy ograniczonym domowym budżecie.