Niestandardowe rozwiązania dla produkcji wielkoseryjnej

W odpowiedzi na rosnące oczekiwania klientów z branży meblarskiej firma Fanum Skorupski-Wójcik Sp. J z Wielopola Skrzyńskiego mieszczącego się na Podkarpaciu oferuje specjalistyczne wieloosiowe obrabiarki sterowane numerycznie, które przygotowane są do wydajnej produkcji wielkoseryjnej. Takie właśnie maszyny zyskują niezwykłą popularność ze względu na dostosowanie rozwiązań technologicznych do jednostkowych potrzeb produkcyjnych klientów.

 

Dążenie do doskonalenia procesu produkcji i rosnąca konkurencja na rynku meblarskim zachęca producentów mebli do inwestowania w niestandardowe, specjalizowane maszyny, które zapewnią wysoką jakość produktu i niskie koszty wytwarzania. W praktyce oznacza to inwestycję w bardzo skomplikowane maszyny wieloosiowe, które ze względu na rozwiązania technologiczne będą w stanie pracować bez przestojów, często obsługując więcej niż jedno pole pracy. Dział konstrukcyjny Fanum przygotowuje kolejne rozwiązania techniczne i technologiczne „szyte na miarę”, pod potrzeby konkretnych odbiorców, którzy niekiedy nie uzyskali zadawalającej oferty od innych producentów obrabiarek.

 

Sigma-L

Przykładem wieloosiowego centrum obróbczego skonstruowanego w odpowiedzi na konkretne założenia techniczne klienta jest centrum obróbcze Sigma-L . Kolejny raz maszyna powstała przy współpracy służb technicznych Fanum z technologami i technikami odbiorcy. Taka współpraca w całym procesie powstawania obrabiarki przyczynia się do powstania produktu o optymalnych rozwiązaniach technicznych. Fanum Skorupski-Wójcik Sp. J. ponownie wyposaża zakład ściśle współpracujący z koncernem Ikea, tym razem maszyna zainstalowana została w firmie BJS, u jednego z największych producentów mebli w Czechach. Centrum obróbcze Sigma-L to potężne urządzenie dedykowane do wydajnej wielkoseryjnej produkcji frontów meblowych. Maszyna została wyposażona w cztery niezależne pola pracy w postaci podciśnieniowych blatów aluminiowych, umożliwiających mocowanie elementów za pośrednictwem vaccum (podciśnienia) wraz ze specjalnymi siłownikami, pozwalającymi bazować elementy obrabiane.

Obróbka detali wykonywana jest przez cztery niezależne i rozbudowane zespoły robocze, w skład których wchodzą:

– wrzeciono robocze o mocy 10 kW,

– wielowrzecionowy agregat wiertarski,

– niezależny, ośmiopiłowy agregat nutujący,

– sterowany automatycznie rewolwerowy magazyn na dwanaście narzędzi.

 

Zespoły robocze mogą prowadzić niezależne procesy obróbcze lub pracować w zespole, wykonując symultaniczną obróbkę czterech detali. Każdy z zespołów roboczych posiada możliwość wymiany narzędzia we wrzecionie głównym w trakcie pracy każdego z agregatów. Funkcja ta w sposób znaczący zwiększa wydajność obrabiarki w stosunku do rozwiązań konwencjonalnych, gdzie wymiana narzędzia odbywa się w czasie postoju.

Maszyna posiada wiele usprawnień przygotowujących ją do pracy w cyklu w pełni zautomatyzowanym w linii produkcyjnej. Jest to między innymi monitoring położenia siłowników bazowych na stole roboczym czy specjalny system czujników, kontrolujących pracę magazynka narzędzi, który zabezpiecza obrabiarkę przed błędem obsługi. W trakcie pracy zespołu roboczego na dwóch pierwszych stołach, kolejne dwa z nich są dostępne dla operatora lub manipulatora, aby umożliwić odbiór elementów gotowych i przygotowanie następnej partii prefabrykatów.

Wspomniana współpraca koncepcyjna przy budowie maszyny pomiędzy zamawiającym a zakładem produkcyjnym Fanum przyniosła efekty w postaci wdrożenia innowacyjnego i niezbędnego z punktu widzenia klienta rozwiązania, które w praktyce oznacza jeszcze większą wydajność samej maszyny i likwidację jakichkolwiek przestojów.

Centrum obróbcze zostało wyposażone w szereg systemów bezpieczeństwa, posiada również obudowę zabezpieczającą, jest także oznaczone certyfikatem CE obowiązującym na terenie Unii Europejskiej.

Opracowany przez konstruktorów Fanum system zabezpieczeń obrabiarki przygotowuje ją zarówno do załadunku ręcznego jak i zautomatyzowanego, przy pomocy manipulatorów przemysłowych. Wydajny system odpylania zespołów roboczych z automatycznie sterowanymi klapami pozwala na spore oszczędności w zużyciu energii elektrycznej bez uszczerbku dla skuteczności procesu odwiórowania i odpylania stanowiska roboczego.

W zależności od potrzeb klienta, maszyna może być wyposażona w pompy vacuum konwencjonalne lub eżektorowe, podwieszane pod stoły robocze.

 

Oprogramowanie i serwis

Maszyna Sigma-L z założenia będzie intensywnie eksploatowana, stąd producent wyposażył obrabiarkę w system monitorujący stan techniczny newralgicznych podzespołów obrabiarki. System ten na bieżąco dostarcza służbom technicznym informacje dotyczące niezbędnej obsługi serwisowej. System rejestruje w czasie rzeczywistym wykonanie czynności serwisowych, dzięki czemu istnieje możliwość kontroli poprawności obsługi obrabiarki. Na bieżąco maszyna jest podłączona do teleserwisu Fanum, dzięki czemu służby serwisowe producenta mają możliwość błyskawicznej reakcji przy pojawieniu się jakichkolwiek problemów technicznych.

 

Pełen pakiet usług w komplecie z maszyną

Fanum Skorupski-Wójcik Sp. J jako producent skomplikowanych maszyn CNC przejmuje pełną odpowiedzialność za cały proces produkcyjny. Począwszy od prac projektowych i wdrożenia innowacyjnych rozwiązań na życzenie klienta, poprzez obróbkę mechaniczną, aż po montaż, pełen pakiet szkoleń i wdrożenie maszyny u klienta. Dzięki doskonale zorganizowanej produkcji, a także zaangażowaniu i rzetelnemu podejściu do serwisu oraz gwarancji dostępności części, Fanum kolejny raz swoimi realizacjami potwierdza pozycję lidera wśród Polskich producentów 5-osiowych maszyn CNC do obróbki drewna aluminium i tworzyw sztucznych, a także ambicje bycia rzetelnym partnerem także największych i najbardziej wymagających klientów w Europie i na świecie.

https://www.fanum.pl/

Fot. Fanum

.

Zakres odległości Promień: Km

0
Kategorie
ładowanie…

Dojazd

Wskazówki dojazdu

Pokaż dystans w

Użyj mojej lokalizacji, aby znaleźć najbliższego dostawcę usług