SafeSpace Format-4- CNC w małym zakładzie

Miejsce oraz finansowanie maszyn są najczęstszym zmartwieniem, z którymi borykają się właściciele zakładów stolarskich. Jak tylko klientowi uda się sfinansować swoją wymarzoną maszynę CNC, często stwierdza, że nie ma wystarczającej ilości miejsca w zakładzie, żeby ją postawić. Jednakże wraz z systemem safeSpace Format-4 to marzenie może się urzeczywistnić.

Wraz z opcją bezpieczeństwa safeSpace obrabiarka numeryczna może  zostać ustawiona na bardzo małej powierzchni. W ten sposób Format-4 pozwala wprowadzić najnowocześniejszą technologię CNC również do małych zakładów. Ten system oferowany jest przy modelach centrów obróbczych marki Format-4 profit H200, H300 i H350. Jest on w porównaniu do alternatywnych systemów bezpieczeństwa pozwala zaoszczędzić do 7,5 m2 powierzchni.

Mniej miejsca jednak nie musi oznaczać niższej wydajności lub mniej komfortu. Wraz z safeSpace można bezproblemowo obłożyć maszynę również długimi elementami. Otwór w drzwiach przy wszystkich modelach wynosi 3300 mm, co oznacza przynajmniej przestrzeń na szerokości całego pola roboczego w kierunku osi X i pozwala na komfortowe obłożenie materiałem i ściąganie obrobionych elementów. Przejrzyste wyświetlanie statusu maszyny za pomocą kolorowej sygnalizacji świetlnej informuje o jej aktualnym trybie pracy. Szerokie, szklane powierzchnie oraz wyeliminowanie osłon przy wysięgniku centrów obróbczych powoduje, że za sprawą tego systemu użytkownik może bez przeszkód śledzić pracę maszyny. Dodatkowo dzięki temu, że maszyna jest kompletnie zabudowana operator pracuje w otoczeniu maszyny, gdzie jest po prostu ciszej.