Linia LO-400 do olejowania deski podłogowej wzbogacona o nową technologię LED

Linia olejowa LO-400 firmy PROCHERA to rozwiązanie, które powstało na bazie znanej linii przeznaczonej do olejowania deski podłogowej technologią oksydacyjną. Urządzenie przeznaczone jest do olejowania desek o charakterze rustykalnym oraz desek płaskich. Różne warianty wyposażenia opcjonalnego pozwalają wykorzystać tą nowoczesną linię do indywidualnych potrzeb procesów produkcyjnych z wykorzystaniem znanych olejów oksydacyjnych i olejów przeznaczonych do technologii LED.

 

W skład linii wchodzi zmodernizowana walcowa nakładarka oleju, która umożliwia dokładniejszą aplikację ilości oleju na powierzchnię deski. Nakładarka posiada szybki system wymiany wałów. W kolejnym etapie na przenośniku taśmowym umieszczone są jednostki walcowe i talerzowe, które – zaopatrzone w odpowiednio dobrane szczotki i pady – odpowiadające za równomierne roztarcie nałożonego oleju. Ilość zamontowanych jednostek walcowych i talerzowych jest dobierana do indywidualnych potrzeb każdego klienta.

Prędkość walcowej nakładarki oleju i przenośnika regulowana jest elektronicznie. Przenośnik taśmowy może być wyposażony w system podciśnienia taśmy vacum, który sprawdza się przy drobnych elementach, np. parkiet. Jednostki talerzowe i walcowe poruszają się z płynną regulacją obrotów, z możliwością przełączania obrotów współbieżnie i przeciwbieżnie (lewo-prawo) oraz ustawiania jednostek walcowych pod różnym kątem.

 

Technologia LED – szybciej, efektywniej, oszczędniej

Na końcu przenośnika może być zamontowana lampa LED. Technologia LED jest nowoczesnym rozwiązaniem, pozwalającym na oszczędności w użyciu energii oraz zasobów ludzkich. Największą zaletą takiego rozwiązania jest wielokrotnie szybsze przeprowadzenie całego procesu produkcji deski podłogowej w tym samym czasie. W systemie tym wykorzystuje się technologię przyjazną środowisku z zastosowaniem ekologicznych produktów – olejowosków. System pozwala na dostosowanie się do potrzeb produkcji, jest bezpieczny i łatwo się wdraża.

Fot. Prochera