Kilka kroków do doskonałej powierzchni

Jak usprawnić procesy szlifowania i strukturyzacji? Jak przyspieszyć obróbkę i zdecydowanie podnieść jakość wyrobu finalnego? Odpowiedzi na te pytania  mogli uzyskać klienci odwiedzający na targach DREMA stoisko polskiego producenta maszyn – firmy Gumet.

Obróbka wzdłużna – szlifierki PROFI 150

Flagowym modelem z oferty firmy Gumet są szlifierki z serii PROFI 150, które stanowią bazę dla zaawansowanej linii szlifującej. Szlifowanie odbywa się przy użyciu dowolnej ilości szczotek – górnych, dolnych lub bocznych. Każda z głowic posiada precyzyjną regulację odległości od elementu oraz kąta pochylenia. Prędkości obrotowe szczotek oraz posuw są płynnie regulowane. Dzięki temu możemy dostosować obróbkę do zróżnicowanej produkcji. Szerokość robocza maszyny wynosi 150 mm i jest wystarczająca przy produkcji listew. Konfiguracja maszyny jest dowolna, może być ona wyposażona w minimum 3 sztuki agregatów szlifujących, maksymalna ilość głowic może dochodzić, przy zaawansowanych procesach technologicznych, do kilkunastu.

 

Uniwersalne szlifierki US250

Dla mniej wymagających klientów lub zakładów o większym zróżnicowaniu produkcji proponowane są uniwersalne szlifierki US250, w których proces szlifowania odbywa się za pośrednictwem dwóch bębnów szlifujących. Kombinacja przeciwnych kierunków obrotów wałów z zastosowaniem bębnów szlifujących o skośnym umieszczeniu lameli ściernych powoduje uzyskanie powierzchni szlifowanej o doskonałej gładkości. Umieszczenie bębnów roboczych szlifierki US250 może być dowolne. Możliwe jest szlifowanie elementu poprzez dwa bębny górne, górny i boczny, górny i dolny itp. Znakomitym rozwiązaniem jest możliwość odwrócenia bębna o 180° i szlifowanie elementów trzymanych w dłoni. Ma to szczególne zastosowanie w produkcji małoseryjnej. Elastyczność użytkowania maszyny powoduje znaczne obniżenie kosztów rozbudowy parku maszynowego, ponieważ ograniczone jest do zakupu jednego, wielofunkcyjnego urządzenia.

 

Strukturyzacja powierzchni z serią P

Proces strukturyzacji w szlifierko-szczotkarkach z serii P odbywa się za pośrednictwem minimum dwóch wałów umieszczonych prostopadle do pasa transportera, których obroty są skierowane przeciwnie względem siebie. Agregaty szczotkujące wymagają zastosowania dużej mocy roboczej, dlatego oferowane są maszyny z silnikami 5,5 oraz 7,5 kW. Dostępne są cztery szerokości robocze: 400, 600, 1000 i 1350 mm. Konstrukcja maszyny umożliwia bezpieczną obróbkę elementów o długości od 400 mm. W przypadku potrzeby szlifowania krótszych elementów proponowane jest zastosowanie podciśnieniowego stołu posuwu (vacuum). Bębny robocze posiadają niezależną regulację wysokości, prędkości obrotowej oraz kierunku. Również prędkość posuwu jest płynnie regulowana. Element szlifowany zabezpieczony jest czterema rolkami dociskającymi. Istnieje opcja zastosowania większej ilości bębnów roboczych. Maszyna występuje również w wersji zabudowanej. Jest przystosowana do pracy w linii produkcyjnej. Istnieją dwie opcje sterowania: za pomocą standardowych potencjometrów i przycisków oraz za pośrednictwem dotykowego panelu PLC.

 

Nacinarka ACM do deski podłogowej

W ofercie firmy Gumet pojawiła się również nowa seria maszyn ACM, przeznaczona do poprzecznego nacinania spodniej strony deski podłogowej.

Wielu producentów warstwowych podłóg drewnianych, podążając za panującymi trendami i wymaganiami klientów, stosuje poprzeczne podcięcia na spodniej stronie deski. Ma to na celu odprężenie deski i zwiększenie jej elastyczności.

Nacinarka ACM umożliwia także precyzyjne określenie odległości nacięć od początku i końca deski, a także ich głębokości. Programowalna jest również długość deski, a klient ma możliwość wyboru rozstawu i szerokości nacięć. Maszyna może pracować w połączeniu z podajnikiem buforowym – dzięki temu do jej obsługi zaangażowana będzie tylko jedna osoba.

Fot. Gumet

.

Zakres odległości Promień: Km

0
Kategorie
ładowanie…

Dojazd

Wskazówki dojazdu

Pokaż dystans w

Użyj mojej lokalizacji, aby znaleźć najbliższego dostawcę usług