ALTENDORF – wysokość pilarki dopasowana do użytkownika

Podczas minionych targów DREMA 2017 firma Schelling – oficjalny dystrybutor  Altendorf, zaprezentowała najnowsze rozwiązania, które  wprowadziła  do sprzedaży.

Rynek pilarek formatowych jest obecnie jednym z największych rynków w branży maszyn do produkcji mebli. Jego obserwacja oraz częste rozmowy z użytkownikami pilarek formatowych przyniosły informacje zwrotne. Zainspirowały onę markę Altendorf, by stworzyć nowe, niespotykane dotychczas w tego typu maszynach rozwiązania.

Maszyna w trzech wariantach

Pierwszą z tych innowacji, które Altendorf zaoferował swoim klientom, jest możliwość zamówienia maszyny w trzech wariantach wysokości roboczej. Bardzo istotną i pozytywną zmianą wśród użytkowników pilarek jest zwracanie większej uwagi na ergonomię i wygodę swojej pracy. Efektem tego były sygnały mówiące o tym, że w zależności od wzrostu potencjalnego użytkownika maszyny są czasem za niskie, a czasem odrobinę za wysokie. Odpowiedź marki Altendorf na tego typu sugestie przyszła bardzo szybko. Konstruktorzy przeprojektowali korpus maszyny tak, aby można było zamówić ją w trzech wariantach wysokościowych (85, 88 oraz 91 cm). Nowe rozwiązanie spotkało się z ogromnym zainteresowaniem i przerosło oczekiwania konstruktorów. Okazało się bowiem, że znaczna część klientów zamawiających maszynę po jej światowej premierze zwróciła uwagę na tę możliwość, po czym z zadowoleniem z niej skorzystała.

Zastosowanie poduszki powietrznej

Drugim, co również należy zaznaczyć, niespotykanym dotychczas w pilarkach stolikowych rozwiązaniem jest zastosowanie poduszki powietrznej w stole głównym maszyny. Znanym i od zawsze pomijanym w branży problemem (do którego zresztą wszyscy użytkownicy pilarek się przyzwyczaili) było to, że podczas rozcinania dużych elementów opór pomiędzy płytą a blatem głównym maszyny powodował częste zarysowania materiału oraz utrudniał swobodne jego przejście przez pilarkę. Po raz kolejny na pomoc w rozwiązaniu problemu stawili się konstruktorzy marki Altendorf. Technicy z Minden zainspirowani rozwiązaniem stosowanym u większych kolegów pilarek formatowych (w pilarkach panelowych) zaprojektowali oraz wbudowali w blat maszyny system poduszki powietrznej.

W późniejszych testach okazało się, że poduszka powietrzna redukuje opór tarcia pomiędzy materiałem i blatem maszyny nawet o 80%. Wynik ten zaskoczył nie tylko dział konstrukcyjny, ale również tych stolarzy, którzy mieli okazję testować nową funkcję jako pierwsi. Nowe, niespotykane dotąd rozwiązanie sprawiło, że rozcinanie elementów stało się łatwiejsze, a także znacznie zmniejszyło ryzyko uszkodzenia obrabianego materiału.

Otwarte podejście firmy Altendorf do potrzeb rynku oraz sugestie stolarzy są głównym motorem napędowym tej niemieckiej, znanej na całym świecie, marki. Niezliczone możliwości konfiguracji oraz opcji dodatkowych sprawiają, że każdy Altendorf jest zawsze budowany indywidualnie na potrzeby klienta. Wieloletnie doświadczenie oraz ciągły rozwój sprawiły, że Altendorf jest wciąż synonimem gatunku maszyn do dziś potocznie zwanych „formatówkami”.

Wszyscy zainteresowani pilarkami Altendorf zawsze mogą liczyć na pomoc i wiedzę doradców technicznych firmy Schelling – oficjalnego dystrybutora marki Altendorf w Polsce od blisko 20 lat.

www.altendorf.com.pl