Hanower – czas premier. Nowości na stoisku Wood-Mizer

Wood-Mizer Industries regularnie uczestniczy w targach LIGNA, odbywających się co dwa lata w Hanowerze. Również w tym roku producent zaawansowanych technicznie urządzeń do obróbki drewna zaprezentował publiczności z całego świata swoje nowości, wśród których znalazły się m.in. nowe traki taśmowe, czterostronne strugarki i rozrzynarki.

 

Odwiedzający stoisko Wood-Mizer po raz kolejny mieli okazję przekonać się, jak daleko może sięgać współczesna myśl techniczna, pozwalając na optymalizację produkcji i zwiększenie wydajności przy zachowaniu niskich kosztów eksploatacyjnych.

Na targowej ekspozycji znalazły się m.in. obrzynarki, rozrzynarki poziome, nowe traki taśmowe oraz maszyny do wtórnej obróbki tarcicy, zarówno dla hobbystów, jak i zaawansowanych technologicznie zakładów przetwórstwa drewna.

„Urządzenia Wood-Mizer przeznaczone są dla tartaczników i stolarzy na całym świecie. Zaopatrujemy ich w sprzęt, który pozwala efektywnie przetwarzać surowe drewno w gotowe wyroby” – mówi Darryl Floyd, Prezes Wood-Mizer w USA. „LIGNA to doskonała okazja dla naszej europejskiej centrali Wood-Mizer do zaprezentowania szerokiej gamy sprzętu na jednej z największych na świecie imprez targowych dla przemysłu drzewnego” – dodaje.

 

Wood-Mizer TITAN

W sercu targowej ekspozycji znalazł się szerokotaśmowy trak WB2000 z wyposażeniem hydraulicznym. To znana i ceniona przez klientów na całym świecie maszyna o wytrzymałej konstrukcji ramy i głowicy tnącej, która umożliwia obróbkę kłód o masie do 6 ton. Ramę traka WB2000 tworzą dwa masywne stalowe ceowniki o wymiarach: 400 mm na 110 mm. Wszystkie elementy układu hydraulicznego, takie jak: docisk kłody, obracak łańcuchowy, rolka obrotowa, oporka boczna i docisk dwufunkcyjny tworzą różnorodne pakiety hydrauliki odpowiednio dobierane do potrzeb klienta.

Na targach LIGNA trak WB2000 wszedł w skład linii TITAN i przedstawiony był wraz z wysokowydajną obrzynarką EA3000 (z możliwością skanowania materiału) oraz wielopiłą EG800 o największej dostępnej przepustowości, która pozwala w jeszcze większym stopniu zmaksymalizować zyski z każdej przeciętej kłody.

Linia kierowana jest do tych klientów, którzy oczekują najwyższej wydajności i szybkości, bez ustępstw na rzecz jakości obróbki. Możliwości doposażenia linii w rozwiązania opcjonalne pozwala na precyzyjne dopasowanie parametrów do indywidualnych potrzeb klienta.

 

Czterostronne strugarki – nowość dla średnich i małych firm

Ważnym elementem targowej ekspozycji firmy Wood-Mizer była nowa linia czterostronnych strugarko-frezarek dla firm zajmujących się obróbką drewna. Maszyny te dostarczają małym i średnim warsztatom możliwość wydajnej, czterostronnej obróbki tarcicy, od surowego drewna do gotowych produktów drewnianych, jak deski podłogowe, ościeżnice, czy panele ścienne.

 

Traki taśmowe

Podczas tegorocznej imprezy zostały ponadto zaprezentowane nowe małe i duże traki taśmowe, w tym LT15WIDE, który dzięki dużemu prześwitowi głowicy umożliwia obróbkę kłód o średnicy do 90 cm. Bazujący na sprawdzonym modelu LT15 trak w wersji WIDE kierowany jest do tych klientów, którzy oczekują wyższej wydajności i możliwości przecierania większych kłód z zachowaniem niskich kosztów inwestycyjnych i eksploatacyjnych.

Wood-Mizer zaprezentował też nowy model w rodzinie rozrzynarek HR – maszynę HR250, która we współpracy z trakiem pozwala na znaczne przyspieszenie produkcji tarcicy.