festool_domino_sv_04

DOMINO marki Festool – nowe łączniki

Pracując nad systemem DOMINO, Festool połączył wszystkie zalety tradycyjnych połączeń elementów drewnianych w jeden system. Sprawdził się on w stolarstwie i dlatego niemiecki producent nieustannie pracuje nad jego doskonaleniem. Od kwietnia 2016 r. u autoryzowanych dystrybutorów Festool pojawiły się nowe, rozłączne łączniki kątowe i proste do systemu DOMINO XL. Zadbają o najwyższą precyzję, elastyczność i stabilność połączeń ramowych, stelażowych i prostych.

Ani płaskie, ani okrągłe – po prostu DOMINO

System łączenia elementów drewnianych DOMINO oferuje możliwość stworzenia stabilnych połączeń elementów drewnianych przy użyciu ręcznych elektronarzędzi – łatwo, szybko i precyzyjnie. System DOMINO łączy w sobie zalety wszystkich istniejących systemów: stabilność, elastyczność używanych w meblarstwie łączników płaskich oraz precyzję stosowanych kołków okrągłych. Kluczem do systemu połączeń jest opatentowana zasada frezowania wahadłowego. Polega ona na wprowadzeniu frezu w równoczesny ruch obrotowy oraz wahadłowy. Umożliwia to tym samym stworzenie otworów podłużnych dla łączników DOMINO. Różne tolerancje frezowania dbają o łatwe dopasowanie i sklejanie. Otwory mogą być frezowane z dokładnością pasowania lub nieco szersze – z luzem. Przekrój oraz duża powierzchnia klejenia DOMINO idealnie łączą w sobie zalety okrągłych kołków i płaskich lamelek. Wystarczy jedno DOMINO, aby stworzyć zarówno stabilne, jak i odporne na skręcanie połączenie.

Szybkość, stabilność i elastyczność

Festool w interesujący sposób wzbogacił swój system DOMINO nowymi łącznikami kątowymi i płaskimi. Dzięki niemu optymalne połączenia drewnianych elementów ram, stelaży i płyt można wykonać łatwo, szybko, a przede wszystkim stabilnie oraz z możliwością ponownego rozłączania. Nowe łączniki osadza się w otwory systemu DOMINO – bez pracochłonnego mierzenia i skomplikowanego zaznaczania. Wystarczy jedynie dodatkowy, prostopadły otwór. Kombinacja otworów DOMINO oraz elementów mocujących dba o stabilne połączenie, które w razie potrzeby może zostać rozłączone. Do tego Festool ma w swojej ofercie połączenia kątowe do ram i stelaży oraz płaskie do płyt o grubości od 30 mm. Można je wykonać za pomocą frezarek DOMINO XL DF 700 – bez użycia szablonów czy dodatkowych urządzeń.

DOMINO XL zbliża się do przedmiotu, a nie odwrotnie

Dawniej wytwarzanie stabilnych połączeń elementów drewnianych było domeną maszyn stacjonarnych takich jak duże frezarki i wiertarki wielowrzecionowe. Dzisiaj DOMINO XL prezentuje szeroką gamę możliwości obróbki do połączeń kątowych i prostych. Jest to możliwe przy użyciu ręcznych elektronarzędzi. Elementy nie muszą być transportowane do maszyny stacjonarnej i mocowane. Przy użyciu DOMINO XL mogą zostać one poddane obróbce bezpośrednio przy elemencie. Krótsze czasy przezbrajania i łączenia oraz wyraźnie szybsza obróbka gwarantują oszczędność czasu aż do 50% w porównaniu z dotychczasowymi metodami.

DOMINO w systemie

Festool oferuje całą gamę wyposażenia do systemu DOMINO, na przykład prowadnice. Są one kompatybilne i zwiększają możliwości zastosowań oraz bezpieczeństwo obrabiania zarówno wąskich, jak i szerokich elementów. Wszystkie usługi związane z pakietem Service all-inclusive dotyczą również systemu DOMINO. Szczegółowe informacje oraz materiały są dostępne na www.festool.pl/domino. Można tam również znaleźć nowy podręcznik obsługi systemu DOMINO. Dodatkowe informacje o nowych połączeniach kątowych i prostych można uzyskać u autoryzowanych dystrybutorów Festool lub na stronie internetowej www.festool.pl/domino

www.festool.pl

error: Content is protected !!