Schattdecor na SICAM 2017

„Dla rynku włoskiego targi SICAM to bardzo ważna impreza targowa. Od wielu lat przyciąga ona jak magnes całą branżę. Są to targi fachowców, tutaj nie liczy się show, ale treść. Z roku na rok przybywa gości targowych i wystawców. Ponieważ Włochy są przede wszystkim eksporterem w tym segmencie rynku, na SICAM przyjeżdża też wiele firm z zagranicy. SICAM to również wiodąca impreza, jeśli chodzi o prezentacje nowych trendów i nowości produktowych, stąd waga tej imprezy dla nas” – podkreśla Marco Aquino, dyrektor generalny Schattdecor Włochy.

Obok innowacji, dekorów i produktów prezentowanych wcześniej w Kolonii Schattdecor pokazał na SICAM nowe wzornictwo, nowości produktowe oraz zadruki cyfrowe, a także poinformował o pojawieniu się firmy w mediach społecznościowych na Instagramie.

Trendy i hity wzornicze

„Fakt, iż targi we Włoszech poprzedził interzum, ma tę zaletę, że klient pojawiający się na SICAM ma wstępną orientację w panujących trendach. Możemy więc z nim dyskutować na tematy prezentowane wcześniej, omawiać nowe struktury, informować, co już jest dostępne na rynku płytowym oraz oferować dekory wspólne w obszarze folii oraz obrzeży. Na SICAM Schattdecor pokazał zarówno wzory, które już umacniają swoją pozycję na rynkach, jak i nowości. Trendy we wzornictwie nie zmieniają się oczywiście tak szybko. SICAM postrzegamy jako kontynuację interzumu, ponowne zaakcentowanie naszych tematów trendowych. We Włoszech skoncentrowaliśmy treści trendów i pokazaliśmy kwintesencję tematów z Kolonii” – mówi Claudia Küchen, dyrektor działu marketingu, designu i komunikacji w przedsiębiorstwie.

Cztery tematy trendowe stanowiły podstawę koncepcji stoiska Schattdecor. Tak jak w trendzie Ageless Living dominuje ciemna kolorystyka, tak w Community Zone, Smart Home oraz w Micro Housing kolory są zdecydowanie jaśniejsze. Claudia Küchen mówi na ten temat: „Kolorystyka wzorów drewnopodobnych nie przypomina skandynawskiej – kolory nie są tak jasne i zimne. Kierunek skandynawski był modny kilka lat temu. Teraz dekory są cieplejsze i lżejsze w wyrazie. Na targach pokazywano niewiele wzorów jednobarwnych, tak zwanych uni – duży udział struktur drewna był mocno widoczny. Oczywiście w kuchniach niekoniecznie jeszcze tak się dzieje, ale i tutaj drewno jest coraz ważniejsze. Pojawiają się też często struktury kamieniopodobne. Udział wzorów graficznych i fantazyjnych nie jest zbyt imponujący. Znacznie popularniejsze są imitacje natury. Drewno wpływa bowiem bardzo pozytywnie na klimat wnętrza, które staje się bardziej przytulne i cieplejsze”.

Najwięcej pozytywnych emocji i dyskusji wywoływał na targach SICAM wzór Jackson Hickory, który jest doskonałą alternatywą dla wzorów dębowych. Goście targowi zachwycali się jego naturalnością.

Przemysłowy druk cyfrowy i nowe możliwości

W przeciągu ostatnich 10 lat wzrastało cały czas zapotrzebowanie rynku na różnorodność oferty wzorniczej. Wiąże się to z trendem indywidualizacji wzornictwa. Odpowiedzią Schattdecor jest zadruk cyfrowy, który umożliwia realizację indywidualnych wizji w sposób szybki i efektywny. Jest on doskonałym uzupełnieniem tradycyjnej metody druku, jaką jest wklęsłodruk. Temat ten był przedmiotem licznych dyskusji na SICAM.

„Cieszy nas, że podczas targów mogliśmy dogłębnie przedyskutować z meblarzami temat zadruków cyfrowych. To, co na interzum budziło największy podziw, czyli wielkoformatowe zadruki kamieni, stało się teraz przyczynkiem do rozmów na temat nowych możliwości tej metody druku. Zainteresowanie producentów współpracą w tym zakresie było bardzo duże” – mówi Claudia Küchen.

Na SICAM po raz pierwszy została zaprezentowana broszura dotycząca zadruków cyfrowych, które wśród odwiedzających targi wywoływały duże zainteresowanie.

Przegląd kolekcji

Na SICAM Schattdecor pokazał 36 dekorów z dwóch kolekcji Hybrid Classics oraz Digital Visions. Czym różnią się od siebie te dwie propozycje?
W kolekcji Hybrid Classics firma oferuje zarówno zadruki metodą wklęsłodruku, jak i cyfrowe, dostępne w minimum 4 kolorach kolekcyjnych. Wszystkie wzory, zarówno drewno-, jak i kamieniopodobne, a także fantazyjne, podlegają w Hybrid Classics koloryzacji. Tak jak wklęsłodruk to druk do maksymalnie 4 kolorów, tak zadruk cyfrowy umożliwia druk dekorów do 10 kolorów. W zadruku cyfrowym dopuszczalne są też miksy materiałowe, na przykład łączenie drewna i kamienia. Dobrym tego przykładem jest dekor Madalena, prezentowany również na SICAM. W kolekcji Digital Visions znajdują się stricte wzory cyfrowe. Projektanci Schattdecor przenoszą swoje kreatywne pomysły na papier, ale są one oferowane tylko w jednym wybarwieniu. Dzięki zastosowaniu przemysłowej metody zadruku kolekcja Digital Visions jest dostępna także przy dużych zamówieniach.

Schattdecor w mediach społecznościowych

Schattdecor jest od kilku tygodni obecny na Instagramie pod adresem @schattdecorgroup, gdzie informuje o swoich działaniach kreatywnych i innowacjach. Platforma ta była już bardzo pomocna podczas promocji wystąpienia firmy na targach SICAM.

.

Zakres odległości Promień: Km

0
Kategorie
ładowanie…

Dojazd

Wskazówki dojazdu

Pokaż dystans w

Użyj mojej lokalizacji, aby znaleźć najbliższego dostawcę usług