Nowy Moduł Szaf Wnękowych na rynku

Poznańska firma CAD Projekt K&A stworzyła kolejną „zabawkę” dla swoich projektantów na długie, jesienne wieczory. Z końcem września na rynku pojawił się nowy Moduł Szaf Wnękowych, odpowiedź na najnowsze trendy w projektowaniu wnętrz. Współcześnie wszystko jest tworzone „na miarę”, a zaprojektowane produkty muszą spełniać indywidualne potrzeby nabywców. Najnowszy produkt w ofercie CAD Projekt K&A to innowacyjna i kompleksowa aplikacja przeznaczona do projektowania dowolnych szaf i regałów oraz zabudowy garderób przy okazji projektowania wnętrz. Producent modułu podkreśla, że priorytetem przy tworzeniu tego narzędzia było pogodzenie interesów projektantów, producentów nietypowych mebli i stolarzy.

Moduł Szaf Wnękowych został wyposażony w wizualizację 2D i 3D, automatyczną generację dokumentacji technicznej, edytor cen oraz unikalny system kontroli i raportowania błędów projektowych. Umożliwia błyskawiczne projektowanie i modelowanie dowolnej szafy, pracując w przestrzeni dwu- lub trójwymiarowej. Określenie i dostosowanie rozmiarów szafy i wnęki możemy wykonać w Kreatorze Funkcji Podstawowych przy pomocy metody parametrycznej lub dynamicznego modelowania 3D.

Dynamiczne modelowanie 3D znacznie ułatwia cały proces: przesuwamy elementy składowe szafy przy użyciu myszy, a wszystkie detale i jej wyposażenie dopasują się do przegrody szafy automatycznie. Intuicyjne i plastyczne jest również definiowanie liczby skrzydeł, podziałów i innych parametrów drzwi, wybór elementów składowych szafy i jej wyposażenia, dobór materiałów zewnętrza i wnętrza szafy i drzwi. Moduł stwarza możliwość zaprojektowania drzwi przesuwnych do szafy o nietypowych podziałach: łukowych, wielokrotnie łukowych (fale) i prostych, na pojedynczym skrzydle lub na całym froncie, a pojedyncze skrzydła można kopiować, przesuwać i dowolnie edytować. Tekstury natomiast (płyty meblowe, drewno, lustro, szkło, rattan, bambus oraz dowolne tekstury i obrazy zaimportowane z plików JPG) nanosi się techniką „przeciągnij i upuść” i razem z projektem szafy można je płynnie wyeksportować do programów do projektowania wnętrz.

Ponadto użytkownik modułu może wstawiać: przegrody, półki, szuflady, drążki, pantografy, a także kosze, stojaki na buty, wieszaki i inne obiekty i akcesoria, korzystając z bazy liczącej kilkadziesiąt elementów. Istnieje również opcja tworzenia własnych modułów elementów wyposażenia, np. szuflad, a także skorzystania z gotowych modułów standardowych. Domyślnie elementy są automatycznie równomiernie rozmieszczane w komórce, można je też jednak wstawić w dowolnym miejscu, wyłączając automatyczne rozmieszczanie w każdej chwili. Moduł Szaf Wnękowych został również zabezpieczony przed możliwością umieszczenia zbyt dużego modułu w komórce o niewystarczających wymiarach.

Aktualnie modelowanie szaf wnękowych w tym module przebiega w oparciu o wcześniej zdefiniowane komplety elementów: moduły standardowe z bazy uniwersalnej albo samodzielnie tworzone moduły użytkownika. Projektant może więc skupić się na stworzeniu niepowtarzalnego mebla, a decyzję o wyborze najwłaściwszych elementów, jakie zostaną użyte do produkcji szafy, podejmują już sami stolarze. Z kolei niezależni producenci mebli na pewno docenią automatyczne generowanie szczegółowej dokumentacji i wyceny oraz raporty dla produkcji, a także możliwość personalizowania swojego projektu przy pomocy opcji dodatkowych (skróty klawiszowe, notatki, różne widoki szafy). Szczególnie przydatne może się również okazać szczegółowe, graficzne obrazowanie elementów składowych szafy za pomocą generacji specjalnych ilustracji, np. widoku linearnego i możliwości „rozstrzelenia” projektu szafy, czyli rozłożenia jej na części pierwsze. Moduł Szaf Wnękowych automatycznie generuje wycenę i 3 rodzaje raportów (standardowy lub szczegółowy dla klienta oraz raport dla produkcji). Przed wygenerowaniem można również ustalić naddatki wymiarów, które zostaną dodane do wyceny. Wycena zawiera informacje o elementach, ich ilości, jednostce, cenie, upuście, cenie montażu, wartości upustu oraz walut i jej kurs podlegają edycji. Raport dla produkcji zawiera ilustracje poglądowe oraz listę elementów z hiperłączami, które przenoszą do schematów konkretnej płyty, można je eksportować do plików PDF oraz CSV. Format CSV jest odczytywany przez aplikację CAD Rozkrój autorstwa CAD Projekt K&A, która zapewnia optymalny wzór cięcia arkuszy.

CAD Projekt K&A zadbał również o to, aby Moduł Szaf Wnękowych stał się narzędziem przyjaznym nie tylko dla profesjonalistów, którzy w projektowaniu szaf lub mebli nietypowych mają wieloletnie doświadczenie. Unikalny system raportowania błędów działa tak, aby na każdym etapie projektowania i modelowania obiektu wykrywać i wskazywać ewentualne błędy konstrukcyjne, dokładnie je opisując. Tym sposobem wykluczamy prawdopodobieństwo poprawek na etapie produkcyjnym, a pełen projekt szafy powstaje dosłownie w kilka minut.

Precyzyjnie wyrysowany model może być po zakończeniu projektowania wstawiony do projektu w programie CAD Decor, CAD Kuchnie lub CAD Decor PRO, gdzie perfekcyjna wizualizacja całego wnętrza z szafą wnękową w roli głównej pozwoli naszemu klientowi na wyobrażenie sobie zaprojektowanej szafy czy garderoby w kontekście całego wnętrza. Istnieje nawet opcja stworzenia podświetlanego sufitu w szafie lub garderobie o dowolnej, edytowalnej wysokości, a wstawione halogeny będą emitowały światło po przejściu do wyżej wymienionych programów CAD. Co więcej, w Module Szaf Wnękowych można dowolnie przesuwać skrzydła drzwi, korzystając z właściwości interaktywnego podglądu, a także ukrywać lub nadawać im efekt przezroczystości. Zaprojektowaną szafę wstawiamy wówczas do programu CAD Decor PRO, CAD Kuchnie lub CAD Decor z pominięciem drzwi i z drzwiami, aby uzyskać szybki podgląd wnętrza szafy w wizualizacji zaprojektowanego wnętrza. Ponadto przy opcji drzwi rozsuniętych można nawet wysunąć elementy ze środka (półki, szuflady) za front szafy.

Każdy proces projektowania dzieli się na kilka etapów. CAD Projekt K&A, tworząc swój najnowszy produkt, zadbał o to, aby kolejne kroki podczas pracy w Module Szaf Wnękowych następowały analogicznie, były intuicyjne i mądrze zaplanowane. Udało się to dzięki wsparciu użytkowników oprogramowania autorstwa CAD Projekt K&A, z którymi ta poznańska firma współpracuje ściśle od lat. Powstało więc narzędzie zoptymalizowane zgodnie z oczekiwaniami projektantów wnętrz, które usprawnia ich współpracę ze stolarzami i producentami mebli.

Te kolejne etapy projektowania to:
• zrealizowanie pierwotnych założeń w Kreatorze Opcji Podstawowych,
• określenie dokładnych wymiarów i budowy wnęki,
• wybór elementów składowych szafy,
• zdefiniowanie liczby skrzydeł, podziałów i innych parametrów drzwi,
• dobór materiałów zewnętrza i wnętrza szafy i drzwi,
• wstawienie elementów wyposażenia szafy,
• personalizowanie swojego projektu przy pomocy opcji dodatkowych (skróty klawiszowe, notatki, różne widoki szafy),
• automatyczne generowanie zestawienia i wyceny projektu oraz zaplanowanie produkcji,
• zaprezentowanie samej szafy w podglądzie 3D lub umiejscowienie jej w fotorealistycznej wizualizacji w programie do projektowania wnętrz.

Ściągnij powyższy QR kod i zobacz 12-minutowy film, w którym pokazano po kolei wszystkie podstawowe kroki zachodzące w procesie projektowania i modelowania dowolnej szafy w Module Szaf Wnękowych.

(jd)

.

Zakres odległości Promień: Km

0
Kategorie
ładowanie…

Dojazd

Wskazówki dojazdu

Pokaż dystans w

Użyj mojej lokalizacji, aby znaleźć najbliższego dostawcę usług