Technologie na wyciągnięcie ręki!

Bellussi Group z sukcesami promuje na rynku swoje innowacyjne rozwiązania technologiczne, stając się idealnym partnerem dla wielu producentów mebli tapicerowanych, producentów materacy oraz branży automotive. Pikowarki wieloigłowe, perfekcyjne linie do klejenia oraz profesjonalne „pionówki” do cięcia płyt z pianki poliuretanowej to urządzenia z oferty Bellussi, które stają się podstawowym wyposażeniem każdego zakładu produkcyjnego.

Pikowarka wieloigłowa DPAF90/120

Jest to wydajna maszyna przeznaczona do pracy przemysłowej w cyklu trójzmianowym. Wykorzystuje ona technologię podwójnego ściegu łańcuszkowego, który pozwala osiągnąć wysoką prędkość roboczą, a tym samym dużą wydajność. Dobór najlepszych materiałów i części oraz doskonałe wyważenie mechanizmów pozwala na cichą i precyzyjną pracę, gwarantując długoletnie działanie maszyny. Poza tym użytkowanie pikowarki stało się jeszcze prostsze niż dotychczas. Intuicyjny panel, który zawiera ogromną ilość gotowych wzorów do pikowania, pozwala na tworzenie nowych poprzez CAD, a także ich automatyczną wizualizację na pulpicie. Dodatkowym atutem jest program diagnostyki mechanicznej.

Linie do klejenia

Oferta Bellussi obejmuje również wyspecjalizowane linie do klejenia, które przeznaczone są głównie dla producentów materacy piankowych. Mogą one pracować z klejami zimnymi na bazie wody lub klejami termoplastycznymi topliwymi. Pozwalają na szybkie i precyzyjne rozprowadzenie kleju po elementach płaskich i falowanych płyt poliuretanowych lub samych „boczków”. Gramatura kleju regulowana jest mikrometrycznie, co gwarantuje jego zużycie na optymalnym poziomie i pozwala uzyskać zmniejszenie zużycia kleju nawet o 50%.

Linie dostarczane przez Bellussi są bardzo efektywne, ponieważ zastosowanie specjalnych systemów sterowania prowadzi do całkowitej automatyzacji procesu wytwarzania na każdym etapie produkcji. Nowoczesny napęd, poprzez wykorzystanie nowej technologii do układów zasilania, umożliwił wprowadzenie systemu mikroprocesorów, co z kolei stworzyło szerszą możliwość sterowania automatycznego. Dzięki temu linie pracują bez przerwy, praktycznie bez postojów. Zastosowanie takiej technologii zwiększyło wydajność produkcji (poprzez ciągłą pracę maszyny), zminimalizowało obciążenie środowiska pracy operatorów dzięki użyciu systemów transportujących i poprawiło jakość produktu końcowego, dlatego że klej jest rozprowadzany na materiale równomiernie na każdym etapie wytwarzania.

Przecinarka pionowa

Bellussi wspomaga rozwój przedsiębiorstw poprzez uproszczenie i przyspieszenie procesu produkcji.
Warto w tym miejscu zwrócić uwagę na jej flagowy model maszyny do rozkroju pianki tapicerskiej, jakim jest przecinarka pionowa, która jest oferowana w 3 wersjach: BPIT10, BPIT20 i BPIT25, różniących się od siebie wyłącznie rozmiarem cięcia. Programator maszyny jest łatwy w obsłudze i może zawierać wiele różnych programów, które są w stanie zapamiętać ustawienia cięcia. Jest to szczególnie przydatne w przypadku bloków o niewielkich wymiarach. Cięcie odbywa się w obu kierunkach. W zależności od rodzaju ciętego materiału prędkość można regulować za pomocą potencjometru umieszczonego na desce rozdzielczej. Progresywny start urządzenia i jego stopniowe wyhamowywanie gwarantują wysoką jakość obróbki. Maszyna może ciąć piankę poliuretanową sztywną i elastyczną oraz podobne do nich materiały na płyty, prostopadłościany i kwadraty.