Włókniny meblarskie IMP Comfort

Industrie Maurizio Peruzzo Comfort to polska spółka będąca częścią włoskiej grupy przemysłowej Industrie Maurizio Peruzzo, europejskiego producenta włóknin oraz włókna poliestrowego. Działalność całej grupy IMP generuje ponad 80 milionów euro rocznej sprzedaży i obejmuje 6 odrębnych przedsiębiorstw w Europie i Brazylii. Firmy te dostarczają wyroby i usługi na potrzeby różnych sektorów: meblarskiego, odzieżowego, budowlanego oraz samochodowego.

Badania i rozwój

IMP Comfort proponuje coraz to nowe rozwiązania. Jako pierwsza firma w Polsce i jedna z niewielu w Europie zastosowała w 100% poddane recyklingowi butelki PET do produkcji ciętego włókna poliestrowego, a następnie włóknin technicznych – bez utraty końcowych parametrów użytkowych. IMP Comfort jest jednym z niewielu przedsiębiorstw, które mogą pochwalić się prowadzeniem działalności produkcyjnej w oparciu o technologie bezodpadowe. Nie degradują one środowiska naturalnego przy zachowaniu niezmienionych parametrów użytkowych produkowanych wyrobów.

Dla zagwarantowania najwyższej jakości swoich produktów Spółka IMP Comfort wdrożyła System Zarządzania Jakością spełniający wymogi normy PN-EN ISO 9001:2015, ISO 14001:2015. oraz uzyskała inne certyfikaty: OEKO-Tex Standard 100, INTERTEK, Certyfikat CE na wyroby geotekstylne oraz Atest Higieniczny, KIWA zgodności zakładowej kontroli produkcji, GRS Global Recycled Standard i inne.

Włókno poliestrowe rPET

Podstawowe parametry włókien poliestrowych produkowanych w IMP Comfort są następujące:
•• grubość od 3,3 dtex do 20 dtex,
• długość cięcia 38, 60 i 76 mm,
•• kolory: biały, czarny, niebieski,

Na specjalne zamówienie istnieje możliwość barwienia włókien w masie na kolory z podstawowej palety barw. Możliwe jest również podbielanie optyczne włókien białych.

Włókniny meblarskie Ovata® (Owata®)

Włókniny wysokopuszyste o nazwie handlowej Ovata® produkuje się z włókien poliestrowych. Wykorzystywane w przemyśle meblowym jako warstwy wyściełająco-zmiękczające w meblach tapicerowanych i materacach, a także jako wypełnienia poduszek i kołder. Nadają meblom tapicerowanym miękkość i puszystość, podnosząc komfort użytkowania. Mają własności antyalergiczne. Są produkowane w dwóch podstawowych odmianach scharakteryzowanych poniżej.

Ovaty® żywicowane to włókniny poliestrowe wysokopuszyste, w których elementem wiążącym są żywice akrylowe lub winylowe. Zapewniają one stabilność wyrobu przy wielokrotnym praniu i prasowaniu. Włókniny żywicowane produkuje się  standardowo w gramaturach od 45 do 250 g/m2 i szerokościach 1,5 i 1,6 m. Na indywidualne zamówienia klientów mogą być także produkowane włókniny o nietypowych gramaturach i szerokościach.

Ovaty® bikomponentowe to włókniny wykonywane metodą termobondingu, gdzie elementem wiążącym są włókna termoplastyczne. Dzięki takiemu rozwiązaniu włókniny te są bardziej miękkie, elastyczne, a jednocześnie trudnopalne, co potwierdzają certyfikaty angielskiego laboratorium INTERTEK (wykonane zgodnie z British Standard BS5852). Standardowo można je nabyć w kolorach białym i niebieskim w gramaturach od 60 do 1000 g/m2 i szerokościach 1,5 i 1,6 m. Także je na zamówienia wytwarza się w nietypowych gramaturach i szerokościach.

Włókniny igłowane Comtess® dla meblarstwa

Comtess® to włókniny igłowane, kalandrowane na gorąco (jedno- lub dwustronnie), wytwarzane z włókna polipropylenowego (PP) i poliestrowego. Charakteryzują się one bardzo wysokimi wytrzymałościami mechanicznymi oraz bardzo równomierną dystrybucją włókna po szerokości (±5%). Wysoka wytrzymałość na rozciąganie w połączeniu z niską gramaturą czyni je idealnym materiałem obiciowym do ochrony oraz pokrycia zewnętrznych części mebli tapicerowanych. Produkowane są w różnych kolorach i rozkrojach w zależności od wymagań klienta – od 80 g/m2 w górę. Dzięki swoim walorom użytkowym włókniny Comtess® świetnie nadają się do wzmocnienia sof i kanap w miejscach niewidocznych dla użytkownika. Materiał Comtess® przejmuje obciążenia generowane podczas użytkowania mebla, zabezpieczając konstrukcję przed pęknięciem.

Włókniny Fortess® do termoformowania

Włókniny igłowane poliestrowe dzięki swoim właściwościom oraz możliwościom formowania z powodzeniem zastępują tradycyjne materiały w różnych obszarach zastosowań. Jednym z takich zastosowań jest formowanie przestrzennych elementów konstrukcyjnych na bazie specjalnie przygotowanych włóknin. Uzyskiwane w tej technologii elementy zastępują tradycyjnie stosowane materiały i procesy, m.in. przy produkcji elementów wygłuszenia wnętrz czy siedzisk krzeseł. Konstrukcje uzyskiwane dzięki zastosowaniu włóknin igłowanych spełniają wszystkie wymagane prawem normy i standardy.

Włókniny akustyczne – włókniny poliestrowe igłowane lub puszyste kalandrowane o doskonałych właściwościach izolacyjno-akustycznych. Znajdują zastosowanie z przemyśle samochodowym, sprzęcie AGD itp. oraz jako elementy dekoracyjno-wygłuszające zarówno w przestrzeni biurowej, jak i mieszkalnej.

Spółka COMFORT opracowała szereg własnych rozwiązań w zakresie przedmiotowych włóknin. Dzięki temu jej klienci otrzymują materiał perfekcyjnie dopasowany w zależności od końcowego przeznaczenia wyrobu, jaki powstaje na ich bazie.

https://comfort.pl/

(ws)

Zakres odległości Promień: Km

0
Kategorie
ładowanie…

Dojazd

Wskazówki dojazdu

Pokaż dystans w

Użyj mojej lokalizacji, aby znaleźć najbliższego dostawcę usług