KUPSA COATINGS – nowe, ekologiczne trendy

KUPSA COATINGS – hiszpańska Grupa jest obecna na polskim rynku przemysłowych lakierów do drewna od 15 lat. Firma ma środkowoeuropejskie przedstawicielstwo na północy Polski, gdzie mieści się centrum logistyczne, handlowe i laboratoria badawcze.

Polskie przedstawicielstwo KUPSA Coatings specjalizuje się w formulacjach oraz tworzeniu nowoczesnych systemów lakierów i farb wodorozcieńczalnych dla przemysłu meblarskiego dla klientów w Polsce oraz krajach Europy Środkowej. Produkcja umiejscowiona jest także na miejscu, co powoduje, że serwis techniczny oraz logistyczny jest bardzo szybki i sprawny.

W wielu sektorach branży meblarskiej lakiery stosowane przez producentów mebli są bardzo tradycyjne. Dotyczy to zarówno technologii podstawowych i najprostszych – w których stosowane są lakiery poliuretanowe lub gdzieniegdzie nawet nitrocelulozowe, jak i technologii wielkoskalowych przy zastosowaniu bardziej lub mniej zaawansowanych systemów lakierów UV na bazie różnorakich kompozytów rozcieńczalników.

Nowe rozwiązania

Tymczasem KUPSA Coatings proponuje nowe rozwiązania. Polskie przedstawicielstwo Grupy Kupsa od kilku lat zajmuje się nieprzerwanie rozwijaniem nowoczesnych serii produktów wodorozcieńczalnych dla klientów przemysłowych, produkujących meble, którzy chcą rozwijać się w kierunku ograniczenia emisji substancji lotnych, chcą obniżać wysokość opłat emisyjnych oraz poprawić warunki pracy załogi. Wszystkie te wartości dostarczają nowoczesne, wodorozcieńczalne systemy lakierów KUPSA Coatings.

Firma oferuje produkowane na miejscu systemy lakierów z powodzeniem zastępujące wiele popularnych, stosowanych dotychczas na szeroką skalę systemów lakierów rozcieńczalnikowych.

Oferta jest przeznaczona zarówno dla klientów produkujących krzesła, stoły i inne rodzaje mebli klasycznych, mebli dziecięcych (gdzie szeroko pojęta ekologia jest wyjątkowo ważna), trumien, a także takich sektorów jak produkcja mebli łazienkowych, drzwi itd.

Oferta lakierów wodorozcieńczalnych obejmuje zarówno systemy schnące fizycznie (ze wspomaganiem temperaturowym lub bez wspomagania), jak również szeroką gamę wodorozcieńczalnych systemów lakierów UV – w wersjach transparentnych, kryjących – dostosowanych do indywidualnych konfiguracji linii u klientów.

Laboratorium badawczo-rozwojowe KUPSA Coatings w Polsce pozwala na wykonanie szerokiej gamy prób wdrożeniowo-odpornościowych wszystkich wytwarzanych w Polsce systemów lakierowych.

Ostatnie rozwiązania technologiczne oraz nowoczesne zunifikowanie organizacji produkcyjno-logistycznej pozwalają na skuteczną i szybką obsługę klientów przemysłowych prawie każdego rodzaju.

Dokładając do tego bardzo korzystną ofertę cenową, wynikającą z oferowania produktów wytwarzanych tu na miejscu w Polsce, otrzymujemy niezwykle atrakcyjnych pakiet wartości dla nowoczesnych producentów mebli w Polsce.