Zaprojektuj szafę idealną

Tracisz rano czas na znalezienie ubrań, a przedmioty codziennego użytku systematycznie przerzucasz z kąta w kąt? To znak, że potrzebujesz pojemnej, odpowiednio zorganizowanej szafy. Jak ją wybrać i zaprojektować, by spełniała wszystkie twoje potrzeby pod względem funkcjonalności, a jednocześnie była ozdobą całego pomieszczenia? Poznaj kilka praktycznych porad, które pomogą ci podjąć przemyślaną decyzję.

Czym należy się kierować, rozpoczynając poszukiwania idealnej szafy? Poza wrażeniami estetycznymi, przede wszystkim funkcjonalnością, własnymi potrzebami i dopasowaniem jej do miejsca, w którym ma stanąć. Na inne bowiem elementy powinniśmy zwracać uwagę wybierając ją do salonu, a na inne, gdy ma stanąć w sypialni lub pokoju dziecięcym. Jedno pozostaje jednak niezmienne – każdy z tych obszarów można kreatywnie zagospodarować, co jest szczególnie ważne w przypadku mieszkania o mniejszym metrażu, w którym liczy się każdy kąt. Szafa to mebel, który kupujemy na następne kilka lub kilkanaście lat, dlatego warto zaprojektować ją w sposób przemyślany i dopasowany do własnych potrzeb.

Dobrze wykorzystana przestrzeń

Wykonana na zamówienie szafa może wkomponować się w dowolnie wybrane przez nas miejsce, niezależnie od tego czy jest to poddasze, niewielki przedpokój, wnęka pod schodami, salon, czy kuchnia.

Szafa wykonana na wymiar idealnie wpasuje się w przestrzeń pokoju czy posiadane w mieszkaniu wnęki, ale również doskonale wypełni wolne miejsca od podłogi do sufitu. Nawet wąską wnękę lub trudny do aranżacji kąt, możemy zagospodarować np. funkcjonalną szafę narożną. Dodatkowo zaprojektowanie mebla dopasowanego do swoich potrzeb, daje nam możliwość rozplanowania jego wnętrza od podstaw, w tym m.in. ustalenia wysokości drążków, liczby szuflad, szerokości półek, zamocowania uchwytów i wstawienia koszy na mniejsze akcesoria – podkreśla Monika Szczęsny, projektantka mebli firmy Komandor.

Wszystko ładnie pochowane

Kiedy już wyznaczymy miejsce, gdzie stanie nasza szafa, przeanalizujmy co chcemy w niej przechowywać, niezależnie od tego czy będzie to odzież i obuwie, czy też domowe przedmioty, takie jak deska do prasowania, żelazko, odkurzacz.

Najwygodniejsze są szafy, o głębokości około 65 cm. W ten sposób użytkownicy bez problemu mogą sięgnąć po rzeczy, które znajdują się również z tyłu garderoby, co jest istotne zwłaszcza przy wyżej zamontowanych półkach. Przy montażu poszczególnych akcesoriów należy pamiętać, aby półki nie były dłuższe niż 100 cm, a długość drążków nie przekraczała 120 cm, by nie wyginały się one pod wpływem ciężaru ubrań – mówi Monika Szczęsny, projektantka mebli firmy Komandor. – Ciekawym rozwiązaniem jest podział szafy na dwie części: damską i męską, które będą bliźniaczo zaaranżowane, zaś w module je dzielącym można przechowywać długie ubrania (płaszcze, sukienki i garnitury). Takie rozwiązanie ułatwi utrzymanie porządku i zapewni wygodę podczas korzystania z szafy przez dwie osoby – dodaje Monika Szczęsny.

Wygląd ma znaczenie

Poza wspomnianą funkcjonalnością szafy, równie istotny jest jej wygląd i dopasowanie go do aranżacji wnętrza mieszkania. Stąd też kluczowe jest dobranie odpowiednich frontów oraz rodzajów drzwi. Różnorodność rozwiązań, bogata paleta wzorów i kolorów daje nam niemal nieograniczone możliwości i pozwala stworzyć niepowtarzalne oraz oryginalne wzory mebli. Fronty naszej szafy mogą zdobić lustra, płyty gładkie lub ciekawe struktury synchroniczne, szkło kolorowe z połyskiem albo satynowe, finezyjny dekor, naturalny fornir, a także dowolna grafika na szkle. Ich dobór uzależniony jest głównie od stylistyki, w jakiej utrzymane jest całe wnętrze i naszej wyobraźni. Sami decydujemy, z jakiego materiału zostanie wykonana nasza szafa, jakie będzie miała dodatki i akcesoria. To właśnie dzięki niemal nieograniczonym możliwościom zaprojektowania szafy, możemy stać się posiadaczem jedynego w swoim rodzaju mebla.

Krótki przewodnik przed zakupem:

  • Zanim dokonasz zakupu szafy zapoznaj się z szeroką ofertą dostępną na rynku, poznaj jakość materiałów i systemów, umów się na bezpłatny pomiar i upewnij się, że otrzymasz projekt komputerowy swojego mebla z dokładną wycenę oraz informacją o warunkach gwarancji i serwisu pogwarancyjnego.

  • Zaplanuj wstępnie wnętrze swojej szafy i zrób listę rzeczy, które będą miały się w niej znaleźć. Spróbuj określić, czy posiadasz więcej rzeczy do przechowywania na półkach, czy może na wieszakach? Czy szafa będzie służyła tylko tobie czy też innym członkom rodziny? Czy będzie w niej wydzielona strefa gospodarcza na żelazko, deskę do prasowania itp.

  • Wybierając wygląd i kolorystykę frontu szafy kieruj się nie tylko modą, ale również swoją osobowością i charakterem pomieszczenia, w którym będzie stała. Bogactwo materiałów dostępnych na rynku sprawia, że możesz zaprojektować zabudowę, która stanie się ozdobą całego pomieszczenia.

Firma Komandor SA powstała w 1992 roku. Od 25 lat jest liderem w branży systemów do drzwi przesuwnych i zabudowy wnętrz. Komandor w oparciu o autorski program Designer projektuje, a następnie wykonuje meble na zamówienie umożliwiając klientom aranżację przestrzeni mieszkalnej według własnych potrzeb. Produkty marki Komandor docenione zostały już w ponad 40 krajach na świecie, dzięki swej wysokiej jakości udokumentowanej atestami i certyfikatami wymaganymi przez standardy europejskie.

Źródło/fot.: KOMANDOR

.

Zakres odległości Promień: Km

0
Kategorie
ładowanie…

Dojazd

Wskazówki dojazdu

Pokaż dystans w

Użyj mojej lokalizacji, aby znaleźć najbliższego dostawcę usług