Dyskretny urok luksusu. Złote detale szaf, garderób i drzwi

Czasy, gdy luksus kojarzył się z pełnymi przepychu pokojami okraszonymi złotem, minęły bezpowrotnie. Dziś, mówiąc o ekskluzywnie urządzonych wnętrzach, mamy na myśli eleganckie przestrzenie, gdzie kolor złota pojawia się w detalach jako biżuteryjny akcent. W ten sposób można wykończyć profile szaf, garderób i drzwi…

 

Złoto nie tylko dla zuchwałych

Na przestrzeni lat złoto we wnętrzach przeżywało swoje wzloty i upadki, jednak nigdy nie wyszło z mody. Obecnie powraca do łask architektów i projektantów, którzy coraz częściej sięgają po złote detale, jednak w dyskretnej, satynowej lub szczotkowanej odmianie.

– Obserwując aktualne trendy w aranżacji wnętrz, możemy stwierdzić, że po latach dominacji minimalizmu i prostoty, złoto powraca nie tylko na salony. Świadczyć o tym może moda na takie style aranżacyjne jak modern classic, art déco czy quiet luxury. Wszystkie one śmiało sięgają po kolor złota, który najczęściej pojawia się w satynowej lub szczotkowanej odmianie, co sprawia, że jest mniej ostentacyjny. Niewątpliwie złoto wnosi do wnętrza elegancję i ciepło. Może się pojawić nie tylko w postaci elementów typowo dekoracyjnych, lecz także o charakterze funkcjonalnym – mówi architektka Katarzyna Skonieczko z pracowni PRW Design.

Złote wykończenia w szafach i garderobach

Przykładem mogą być dostępne w ofercie Raumplus rozwiązania w kolorze złota. Stanowią one nie tylko istotny element systemów szaf, zabudów i drzwi, ale również dekoracyjny akcent we wnętrzu. Pozwalają też kompleksowo i konsekwentnie urządzić przestrzeń. – Wprowadziliśmy odcienie złota, wychodząc naprzeciw potrzebom naszych klientów. Na przykład na plecach garderoby pojawić się może złotawe lustro, które świetnie przełamuje nowoczesny design mebli. Natomiast do szaf proponujemy drzwi z profilami i szprosami w kolorze złota. Co ważne, szprosy mają dekoracyjny charakter, więc ich wzór jest projektowany indywidualnie. Nowością są drzwi przesuwne Facet ze ściętymi pod kątem profilami, inspirowanymi szlifem kamieni szlachetnych, które mogą służyć jako drzwi przejściowe lub zostać zamontowane w szafie. Ich szlachetny styl podkreśla wykończenie w złotej szczotkowanej anodzie – mówi Aneta Świderska, projektantka Raumplus.

Drzwi przesuwne Facet

Złote profile mebli systemowych

Profile w kolorze złota odnajdziemy także w systemie mebli Credo od Raumplus. Można go dowolnie konfigurować w różnego rodzaju regały, a nawet biurka, za każdym razem dopasowując do indywidualnych potrzeb. Ten kompleksowy system może spełniać w domu wiele funkcji. I choć ma on nieco industrialny charakter, dzięki złotym profilom, doskonale wpisze się w elegancką przestrzeń, dodając je pożądanego blasku i szyku. To praktyczne i niespotykane gdzie indziej rozwiązania z zastosowaniem zupełnie nowatorskich pomysłów.

Dzięki propozycjom Raumplus możemy na nowo odkrywać urok złotych detali we wnętrzach, ciesząc oko ich szlachetną elegancją. Stonowane odcienie złota i modne wykończenia podkreślą luksusowy charakter przestrzeni, wpisując ją w aktualne trendy. Dyskretne, biżuteryjne akcenty o funkcjonalnym charakterze to bowiem „must have” współczesnych aranżacji, bez względu na styl, który wybierzemy.

Raumplus – drzwi przesuwne S1200 i meble w systemie Creo

Drzwi przesuwne S1200

Zakres odległości Promień: Km

0
Kategorie
ładowanie…

Dojazd

Wskazówki dojazdu

Pokaż dystans w

Użyj mojej lokalizacji, aby znaleźć najbliższego dostawcę usług