Morgan Tecnica Ply1 – unikalny system cięcia

Morgan Tecnica Ply1 to rozwiązanie do szybkiego rozkroju jednowarstwowego. Sprawdza się ono w szczególności  w produkcji charakteryzującej się częstą zmianą trendów, ilości zleceń oraz różnorodnością materiałów tekstylnych. Systemy firmy Morgan Tecnica, czołowego światowego producenta innowacyjnych technologii planowania oraz rozkroju, stały się teraz dostępne dla polskich producentów.

 

Elastyczna produkcja

W obecnej, globalnej gospodarce trend konsumpcji w coraz większym stopniu koncentruje się na niestandardowych produktach z gwarancją szybkiej dostawy. Znajduje to też odzwierciedlenie w branży mebli tapicerowanych. Wymaga się tu coraz większej elastyczności w dostosowywaniu się do wymagań klienta i szybszej produkcji małych i nieregularnych partii.

Odpowiedzią na takie realia rynkowe jest wprowadzenie przez firmę Morgan Tecnica technologii, która spełnia te wymagania i dodatkowo zapewnia, niespotykaną dotąd, wysoką wydajność.

Morgan Tecnica Ply1 to pierwszy system do rozkroju jednowarstwowego, wyposażony w silniki liniowe, zapewniający najwyższą dokładność przy niskich kosztach eksploatacji.

Innowacyjny system cięcia

Morgan Tecnica jest czołową, innowacyjną firmą i liderem w technologii rozkroju. Wykorzystała ona swoje know-how do zaprojektowania zupełnie innego i unikalnego systemu cięcia. Jest on odpowiedni dla potrzeb wielu różnych branż, takich jak odzież, motoryzacja oraz produkcja mebli tapicerowanych.

PLY1 umożliwia rozkrój jednowarstwowy szerokiej gamy materiałów – wszystkich rodzajów tekstyliów, materiałów technicznych oraz obiciowych, tkanin dywanowych, a nawet materiałów specjalnych o różnym składzie i wymiarach aż do 60 mm grubości z zachowaniem wysokiej precyzji oraz niespotykaną dotąd szybkością.

Taki efekt stał się możliwy dzięki zastosowaniu innowacyjnej i unikalnej architektury, która pozwala zarządzać nawet trzema różnymi narzędziami tnącymi jednocześnie. Urządzenie potrafi realizować najbardziej skomplikowane operacje niezależnie od rodzaju rozkrawanego surowca. Pozwala na swobodną zmianę techniki rozkroju w trakcie trwania procesu. Głowica umożliwia rozkrój z szeroką gamą narzędzi. Cięcie może być realizowane przy użyciu narzędzi wleczonych, z zastosowaniem pionowej oscylacji lub narzędzi napędzanych elektrycznie. Wszystko to pozwala na szybką realizację zleceń przy najwyższej jakości linii cięcia oraz z zachowaniem technicznych wymagań co do ewentualnych dodatkowych oznaczeń na elementach.

Dowolna konfiguracja rozmiarów pola pracy urządzenia PLY1 oraz sekcji odbiorczej i podawczej pozwala odpowiednio zarządzać każdym rodzajem materiału. Daje też gwarancję sprostania wszystkim wymaganiom produkcyjnym.

Vision Scan

W razie potrzeby cutter można wyposażyć w system Vision Scan. Jest to w pełni automatyczne rozwiązanie do monitorowania, skanowania i zarządzania rozkrojem z właściwym dopasowaniem pasów, pledów i powtarzających się wydruków. Dzięki temu systemowi tkanina jest wstępnie skanowana przed cięciem. Informacje są następnie przetwarzane przez aplikacje. One automatycznie przesuwają, obracają lub nawet zniekształcają (na żądanie) elementy w celu uzyskania odpowiedniego dopasowania wzoru. Możliwy jest również rozkrój z rozpoznawaniem wydrukowanych znaczników lub po linii wydrukowanego konturu elementów. Kompletny system daje możliwości optymalizacji czasu cięcia i zmniejszenia ilość odpadów.

Wyposażenie dodatkowe

Ply1 można w pełni dostosować za pomocą różnych dodatkowych modułów oraz opcji dodatkowych, takich jak automatyczne i półautomatyczne systemy załadunku i wymiany rolek tkaniny, kołysek odwijających do beznapięciowego podawania tkanin oraz systemy wyświetlania danych potrzebnych do zbierania i sortowania wyciętych elementów, spełniające specyficzne potrzeby branży produkcji mebli tapicerowanych.

Tex System

Firma Tex System jest wyłącznym dystrybutorem rozwiązań Morgan Tecnica w Polsce. Firmę tworzą ludzie z pasją i doświadczeniem. Od lat pomagają oni polskim producentom optymalizować procesy produkcyjne, gwarantując rozwój przynoszący wymierne korzyści i oszczędności.

http://www.cuttery.pl/

Zakres odległości Promień: Km

0
Kategorie
ładowanie…

Dojazd

Wskazówki dojazdu

Pokaż dystans w

Użyj mojej lokalizacji, aby znaleźć najbliższego dostawcę usług