Stelaże do mebli tapicerowanych i nie tylko

Trak to firma, która od 42 lat działa na rynku obróbki i produkcji elementów z drewna. Przez pierwsze 10 lat wytwarzała mozaikę parkietową, boazerie i podłogi. W 1990 ruszyła produkcja stelaży do mebli tapicerowanych, dla odbiorców lokalnych. Zaledwie rok od rozruchu nowej działalności udało się sprzedać pierwsze stelaże na eksport, a wkrótce 90% produkcji trafiało na rynek niemiecki.

 

Wkrótce i polski przemysł mebli tapicerowanych zaczął rozwijać się bardzo intensywnie. Rosło więc zapotrzebowanie na krajowym rynku, a to zmobilizowało firmę do budowy nowego zakładu. Systematycznie rozbudowuje się on do dnia dzisiejszego. Chcąc nadążyć za coraz większymi wymaganiami odbiorców, Trak inwestuje w nowoczesny park maszynowy. Przykładem tego jest uruchomienie robota do montażu stelaży czy wielofunkcyjnej obrabiarki do listew, czy innych elementów. Mocnym atutem przedsiębiorstwa jest bardzo doświadczona załoga – mieszanka doświadczenia i młodości.

Wydajność i możliwości produkcyjne

Oprócz tradycyjnych strugarek, frezarek i pił firma wyposażona jest w profesjonalne:
– piły panelowe firmy Holz-Herr oraz Paolini,
– centra obróbcze firmy SCM,
– optymalizerkę polskiej firmy Metal-Technika,
– wiertarki wielowrzecionowe do listew i płyt,
– czopiarki,
– a także suszarnie do drewna o pojemności 100 m3, sterowane komputerowo.

Wzrastające zapotrzebowanie na rynku na oferowane produkty zobligowało firmę do kolejnych inwestycji w park maszynowy. I tak w 2019 r. przedsiębiorstwo uruchomiło pierwsze centrum do nestingu, dzięki któremu znacząco wzrosła wydajność w zakresie produkcji elementów z płyty wiórowej. Z kolei ma przełomie roku 2023/2024 uruchomiono robota do seryjnego montażu stelaży.

Stelaże z certyfikatem FSC

Przedsiębiorstwo prowadzi nieprzerwaną produkcję na zasadach kooperacji z dużymi producentami mebli w Polsce i Europie. Stelaże wytwarzane są w oparciu o najwyższej jakości surowce. Firma posiada certyfikat FSC, co jest dowodem, że promuje racjonalną gospodarkę leśną. Dzięki niemu jej klienci mogą być pewni, że zamawiane produkty są wytwarzane z najlepszych materiałów pochodzących z odpowiedzialnie zarządzanych lasów. Certyfikat ten jest najbardziej rozpoznawalnym systemem certyfikacji lasów i produktów drzewnych.

Usługi cięcia

Choć TRAK jest przede wszystkim producentem stelaży do mebli tapicerowanych, to jednak, posiadając nowoczesne maszyny obróbcze, proponuje także usługowe cięcie materiałów takich, jak: płyty laminowane, wiórowe, MDF, OSB, sklejki, listwy, a także karton. W tym zakresie gwarantuje pełną powtarzalność i dokładność wykonania poszczególnych elementów nawet dla bardzo długich serii wyrobów.

Konkurencyjna oferta

Dzięki całkowicie własnej obróbce drewna, od suszenia zaczynając, na cięciu listew, płyt, sklejki i kartonu kończąc, firma jest także konkurencyjna cenowo. Natomiast stała i doświadczona załoga pilnująca produkcji na każdym etapie powstawania produktów jest gwarantem wysokiej jakości wyrobów i terminowych dostaw. Posiadane zaplecze logistyczne pozwala płynnie realizować zamówienia odbiorców.

Poza opisanym powyżej zakresem działalności TRAK oferuje klientom sprzedaż: więźby dachowej, tarcicy, listew, sklejki, płyt wiórowych, pilśniowych, OSB oraz kartonu.

Firma chętnie podejmie współpracę z nowymi kontrahentami poszukującymi stelaży w elementach.

https://trak.pl/

(ab)

 

Zakres odległości Promień: Km

0
Kategorie
ładowanie…

Dojazd

Wskazówki dojazdu

Pokaż dystans w

Użyj mojej lokalizacji, aby znaleźć najbliższego dostawcę usług