Jakość za przystępną cenę

Na targach Furnica 2015 swoje produkty prezentowała firma PPHU Orzełek Markisz Sp. j., producent różnego rodzaju akcesoriów meblowych, wykonywanych z metali i tworzyw sztucznych. Na kilka pytań odpowiedzi udzielił nam Przemysław Orzełek – kierownik przygotowania produkcji w tym polskim przedsiębiorstwie.

MMiA: Firma Orzełek jest producentem szerokiego asortymentu akcesoriów meblowych. Które grupy są szczególnie dla Państwa ważne?
P. O.:
Rzeczywiście, nasz asortyment to przeszło 500 różnego rodzaju akcesoriów meblowych. Obecnie główny nacisk kładziemy na opracowane przez nas systemy jezdne do szaf przesuwnych, nogi i stelaże do mebli biurowych, podnośniki i ramy do łóżek oraz uchwyty aluminiowe, w których ciągle powiększamy ilość wzorów oraz opracowujemy nowe pokrycia galwaniczne.

MMiA: Co nowego pokazali Państwo gościom targów Furnica 2015?
P. O.:
Nowością na targach w Poznaniu była prezentacja elektrycznie sterowanego stelaża do biurek z funkcją pamięci 4 pozycji położenia. Spotkał się on z dużym zainteresowaniem klientów ze względu na coraz częstsze stosowanie takiego rozwiązania mającego na celu poprawę ergonomii i jakości stanowiska roboczego pracowników biurowych.

MMiA: Jakie inne rozwiązania skupiały uwagę odwiedzających?
P. O.
: Obecnie na rynku widać duże zainteresowanie systemami jezdnymi do szaf przesuwnych, podnośnikami i ramami do łóżek. Wydaje nam się, że odbiorcy finalni naszych klientów kładą duży nacisk na funkcjonalność mebli, a zastosowanie tych rozwiązań ma na to niebagatelny wpływ. Poza tym również nogi i stelaże do mebli biurowych cieszą się dużym powodzeniem z racji ciągłego dążenia do nowych, bardziej funkcjonalnych i ergonomicznych miejsc pracy w biurach.

MMiA: Czy są Państwo zadowoleni z tegorocznych targów?
P. O.
: Frekwencja na stoisku była zdecydowanie większa niż w roku 2014, zdecydowana większość z gości targowych była mocno zainteresowana naszymi produktami, zadawano wiele pytań dotyczących aspektów technicznych prezentowanych wyrobów oraz cen i szybkości realizacji zamówień. Zdobyliśmy nowe, ciekawe kontakty, nowych klientów, a także spotkaliśmy się z naszymi stałymi odbiorcami. Gościom targowym zaprezentowaliśmy nowości, pokazaliśmy, że „nie stoimy w miejscu”, a stale reagujemy na ich potrzeby. Rozwijamy się, wprowadzamy nowe technologie i maszyny, aby nasze produkty były coraz lepszej jakości, a czas realizacji skrócił się do minimum.

MMiA: Czy na samych targach dochodzi do podpisywania kontraktów?
P. O.:
W trakcie trwania targów często padają pytania dotyczące cen, natomiast dogrywanie kontraktów czy zamówień odbywa się w następnych tygodniach i miesiącach po zakończeniu targów. Udział w tej imprezie zdecydowanie przynosi wymierne zyski ekonomiczne.

MMiA: Jakie oczekiwania względem producenta akcesoriów meblowych mają zakłady meblarskie?
P. O.:
Klient oczekuje elastyczności, dostosowania produktu do jego potrzeb. W miarę możliwości staramy się to zapewnić. Również bardzo ważne są szybkość realizacji zamówienia oraz jakość wykonania produktów, co przy stale zwiększanym i modernizowanym parku maszynowym jesteśmy w stanie zapewnić.

MMiA: Państwa produkty to wysoka jakość przy umiarkowanej cenie. W jaki sposób osiągane jest to niełatwe połączenie?
P. O.:
Aspekt jakości jest mocno akcentowany w każdej fazie pracy nad naszym produktem: od projektowania, przez prototypowanie, aż do wdrożenia produkcji seryjnej i cyklicznych dostaw do klientów. Faza projektowania, obejmująca między innymi opracowanie technologii produkcji oraz wykonanie oprzyrządowania, jest zawsze ukierunkowana na uzyskanie produktu o najlepszej jakości. Dzięki temu finalny wyrób wyróżnia się na tle konkurencji, jednocześnie pozostając dostępnym w konkurencyjnej cenie.

MMiA: A czy dla wielu klientów jakość to decydujący czynnik przy zakupie?
P. O.
: Niektórzy szukają produktu jak najtańszego, pomijając aspekty jakościowe i wytrzymałościowe, natomiast zdecydowana większość klientów wymaga produktu przystępnego cenowo, a jednocześnie o jak najlepszej jakości. Orzełek Markisz, dostarczając takie właśnie wyroby, wie, że dzięki bardzo dobremu wykonaniu są one w stanie same obronić się pośród produktów konkurencyjnych. Nasze wyroby docenili już klienci zagraniczni oraz ciągle wzrastające grono klientów krajowych, dla których jakość produktu nie pozostaje bez znaczenia.

MMiA: Dziękujemy za rozmowę.
P. O.
: Dziękuję.

(jz)

.