Siłowniki serii PSC z metalowym zgarniaczem

Siłowniki PSC zostały stworzone do pracy w ciężkich warunkach. Tym, co odróżnia je od innych siłowników, jest zmodyfikowana wewnętrzna konstrukcja z wbudowanym metalowym zgarniaczem w przednim deklu,  który ma na celu oczyszczanie tłoczyska z zabrudzeń takich, jak: beton, glinka, gips, pyły oraz zabezpiecza uszczelnienie tłoczyska przed uszkodzeniami mechanicznymi. Siłowniki dostępne są w ofercie firmy Pneumat System.

Siłowniki ISO 6431/15552 obecnie najczęściej stosowane są w serii PSC dla średnicy tłoka od D32 mm do D125 mm. Istnieje również możliwość zastosowania ich w serii XJ dla średnicy tłoka od D160 do 200 mm. Uszczelnienie składa się z dwóch części. Jedna to część zgarniająca, która służy do oczyszczania powierzchni tłoczyska z różnych zanieczyszczeń, które znajdują się w otoczeniu pracy siłownika, druga to część uszczelniająca, wykonana z poliuretanu (opcja NBR/VITON), która zapewnia szczelność siłownika. Dzięki zastosowaniu specjalnego zgarniacza możliwa jest praca w wymagających warunkach, dlatego siłownik idealnie spisuje się w przemyśle papierniczym, drukarskim, włókienniczym, chemicznym, betoniarskim, drzewnym oraz budowlanym. Swoje zastosowanie znajduje również w zakładach produkcyjnych, np. przy produkcji cukru czy cementu.

Siłownik PSC doskonale nadaje się do pracy w ciężkich warunkach tam, gdzie mamy do czynienia z dużym zapyleniem (metalowy zgarniacz zatrzymuje wszystkie zanieczyszczenia, które osadzają się na tłoczysku). Pomimo rozbudowanej konstrukcji zewnętrznej wymiary siłowników zgodne są ze standardem ISO 6431/15552, dzięki czemu możliwe jest zastosowanie ich w miejscu starego siłownika, który nie sprawdził się w danej aplikacji ze względu na duże zapylenie. Siłowniki posiadają uszczelnienia z poliuretanu oraz cechują się szerokim wachlarzem mocowań i innych akcesoriów.

W ofercie Pneumat System są dwa typy zgarniaczy: zgarniacz metalowy wykonany z mosiądzu, który znacznie wydłuża żywotność tłoczyska i uszczelnień oraz zgarniacz z tworzywa sztucznego, wykonany z materiału TPE. Standardowa temperatura pracy siłowników ze zgarniaczem waha się od -20°C do +80°C. W razie potrzeby istnieje możliwość wyprodukowania siłowników wykorzystywanych do pracy w wysokiej temperaturze sięgającej +150°C. Wykorzystane uszczelnienie to kauczuk fluorowy FKM (nazwa handlowa – VITON). Siłowniki ISO 6431/15552 ze specjalnym zgarniaczem produkowane są w średnicach tłoka od Ø32 do Ø200. Zlecenie realizowane jest w ciągu 24 godzin od złożenia zamówienia. Ponadto firma Pneumat System wykonuje niestandardowe rozwiązania napędów pneumatycznych pod aplikacje na indywidualne zamówienie.

Fot. Pneumat System

.

Zakres odległości Promień: Km

0
Kategorie
ładowanie…

Dojazd

Wskazówki dojazdu

Pokaż dystans w

Użyj mojej lokalizacji, aby znaleźć najbliższego dostawcę usług