Profile LED szyte na miarę

Wyjątkowy nastrój wnętrza uzyskać można nie tylko za pomocą mebli, ale też odpowiedniego oświetlenia. Dobrze zaprojektowane pozytywnie wpływa na samopoczucie, ale też nadaje wnętrzu określony charakter – miejsca pracy lub strefy relaksu. Dzięki wykorzystaniu profili do taśm LED uzyskanie efektownego oświetlenia w mieszkaniach i biurach staje się jeszcze prostsze.

Niezależnie, czy potrzebujemy oświetlić szafki kuchenne, przestrzeń biurową czy garderobę, różnorodność kształtów profili oświetleniowych GLAX z oferty GTV daje możliwość zamontowania oświetlenia meblowego w miejscach, które do tej pory wydawały się niedostępne.

Profil GLAX nakładany mikro

W minimalistycznej kuchni świetnie sprawdzi się designerski profil GLAX nakładany mikro. Dzięki swojej niewielkiej budowie, która umożliwia wykorzystanie taśm LED o szerokości 5 mm, wtopi się w zabudowę mebla, zapewniając przyjemne, bezpunktowe światło.

Profil GLAX wieńcowy

Do projektów mebli bezuchwytowych warto wykorzystać profil GLAX wieńcowy. Dzięki możliwości nabicia profilu na płyty 16, 18, 19 mm doświetlisz przestrzeń roboczą, a dzięki specjalnej budowie otworzysz szafkę bez użycia uchwytów i rozwiązań push to open.

Profil GLAX drążkowy

Dla osób ceniących multifunkcyjne rozwiązania proponujemy profil GLAX drążkowy, który spełni funkcję jako drążek na wieszaki i profil do taśm LED w jednym.  Dodatkowo za pomocą linek można wykorzystać go jako zwisającą lampę.

Profil GLAX półkowy

Nietypowe powierzchnie, takie jak na przykład szklane półki, które często znajdują się w salonach i łazienkach, wymagają odpowiedniego doświetlenia. W takiej sytuacji świetnie spiszą się profile GLAX półkowe mini. Budowa profilu umożliwia wykorzystanie 3 taśm LED jednocześnie.

Profil GLAX z radiatorem

Funkcjonalne profile pozwalają też na zaprojektowanie odpowiedniej aranżacji świetlnej w gabinetach i przestrzeniach biurowych, wprowadzając minimalistyczne, designerskie rozwiązania. Tam z pewnością sprawdzi się profil z radiatorem, który możemy wykorzystać jako profil nakładany na mebel lub zawiesić, a samo światło odpowiednio wyostrzyć, wykorzystując soczewkę skupiającą. To niejedyne praktyczne zastosowanie – dzięki funkcji ochronnej taśmy LED są zabezpieczone przed mechanicznymi uszkodzeniami, odklejeniem czy szybkim przepaleniem się taśm o dużej mocy, ponieważ jej temperatura zostaje odprowadzona na profil. Warto także zwrócić uwagę na profil GLAX nakładany mini wysoki dający bezpunktowe światło, który można wykorzystać w meblach i budownictwie do dekoracyjnego oświetlenia sufitów.

Nowe kolory

Nowa kolorystyka serii pozwala dostosować profile GLAX do indywidualnych potrzeb i aranżacji mieszkania. We wnętrzach industrialnych idealnie sprawdzą się czarne profile, które wraz z czarnymi, matowymi uchwytami czy wieszakami staną się zgraną, funkcjonalną dekoracją. Białe profile odnajdą się z kolei w zabudowach kuchennych i jasnych garderobach. Do wnętrz, które chcemy odrobinę ocieplić i zapewnić swego rodzaju przełamanie jednolitego wystroju, perfekcyjnie nadadzą się te w kolorze szampańskim, które przy okazji dopełnią się z meblami z jasnego drewna.