zawieszki do szafek górnych

Zawieszki do szafek górnych

Zawieszki do szafek górnych lub dolnych dostępne są praktycznie we wszystkich marketach i hurtowniach akcesoriów meblowych. Zawieszki meblowe możemy podzielić na zawieszki do szafek górnych mocowanych na haki i są to zawieszki bez regulacji i nie określonej wytrzymałości wagowej. Następna grupa to zawieszki szafek kuchennych – uniwersalne z możliwością mocowania na hakach jak i na szynie montażowej. Zawieszki do szafek Blum 48N0510, Hettich SAH 216, GTV Strong i inne mają podstawowy zakres regulacji i podane wytrzymałości wagowe. Wszystkie zawieszki do szafek dzielimy na lewe i prawe oprócz uniwersalnych.

Oczywiście zawieszek meblowych jak i firm produkujących jest mnóstwo, jednak niekwestionowanym Liderem wśród producentów zawieszek do szafek kuchennych czy łazienkowych jest włoska firma CAMAR, a hitem pod względem popularności i sprzedaży zawieszek meblowych jest seria 806.

 

Zawieszki do szafek Camar występują w kilku seriach od 801 do 821 i mają też różne zastosowanie.

 

Zawieszki do szafek regulowane serii 821 są całkowicie schowane w bocznym panelu, co sprawia, że szafki wiszące bez tylnej ścianki wyglądają estetycznie. Zawieszka ta nadaje się do regałów. Zawieszka może być umieszczona na dowolnej wysokości panelu dzięki czemu może być zamontowana więcej niż jedna na panel co może być szczególnie ważne w przypadku nierównych ścian. Zakres regulacji: 18 mm w wysokości i 12 mm w głębokości. Zawieszka występuje w typach: lewa, prawa. Płytka montażowa sprzedawana jest oddzielnie.

 

Jeżeli masz do powieszenia naprawdę ciężką szafkę, to proponujemy serię 805 zawieszek meblowych idealnie pasujących do wieszania ciężkich szafek górnych czy dolnych. Posiadają one atestowany ciężar udźwigu 300 kg i bardzo prosty system mocowania. Ciekawostką jest fakt, że ten produkt znalazł także zastosowanie do wysokich regałów i systemów zabudowy – dzięki dużemu udźwigowi i prostemu montażowi znacznie lepiej zabezpiecza mebel niż standardowa zawieszka. Znacznym ułatwieniem są także specjalne listwy (pojedyncze, podwójne i 2 metrowe) umożliwiające szybkie zapięcie zawieszki.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Zawieszki do szafek seria 807

 

wykonane są całkowicie z najwyższej jakości metalu z zamontowanymi 4 dyblami ø 10 mm oraz dwoma miejscami na dodatkowe wkręty. Posiadają dwie czołowe regulacje: 22 mm w pionie i 19 mm w poziomie. Są proste w montażu. Do ściennej płytki montażowej dosuwamy szafkę z zamontowaną zawieszką, w momencie dociśnięcia, poprzez zatrzask, następuje zawieszenie mebla – działa to jak zawiasy klip. Dzięki takiemu mechanizmowi nie ma możliwości samoistnego odpięcia się szafki, aby to zrobić, należy nacisnąć, na przykład śrubokrętem, na sprężynę listwową w ściennej płytce montażowej, wtedy następuje wysunięcie haka.

 

Popularnym produktem są zawieszki do szafek regulowane serii 806. Są one jednymi z najpopularniejszych rozwiązań do montażu szafek górnych lub łazienkowych. Posiadają duży zakres regulacji (25 mm w poziomie i 28 mm w pionie). Kpl. zawieszek (2 szt.) utrzyma ciężar nawet 120 kg.

 

Zawieszki do szafek górnych serii 801 wykonane całkowicie z najwyższej jakości metalu z zamontowanymi 4 dyblami o ø10 mm oraz dwoma miejscami na dodatkowe wkręty. Posiadają dwie czołowe regulacje: 28 mm w pionie i 25 mm w poziomie. Produkt jest prosty w montażu. Do ściennej płytki montażowej dosuwamy szafkę z zamontowaną zawieszką, w momencie dociśnięcia, poprzez zatrzask, następuje zawieszenie mebla – działa to jak zawiasy klip. Wymaga płytki montażowej typ 890. Udźwig 100 kg na szt (200 kg na parę)

 

Produkty opisane jak i inne akcesoria meblowe można nabyć w hurtowni First