25 lat Schattdecor w Polsce

Podczas areny Design 2018 Schattdecor zaprezentowało nowe propozycje wzornicze i trendy oraz świętowało jubileusz 25-lecia w Polsce. To dobra okazja do podsumowań, ale co ważniejsze do wytyczania kierunków na przyszłość.

Design made by Schattdecor

Schattdecor od wielu lat komunikuje swoją kompetencję trendową i wzorniczą na wystawach targowych, prezentacjach designu oraz w formie książek trendowych. Poprzez właściwe analizy różnych branż, ze szczególnym uwzględnieniem branży meblarskiej, projektanci firmy budują adekwatny koncept. Ich praca polega na rozpoznaniu trendu i wzmocnieniu go poprzez właściwy dobór dekoru. Klient otrzymuje od Schattdecor rekomendacje dotyczące wyboru wzornictwa, co bardzo ułatwia mu zbudowanie własnej oferty rynkowej. Przez cały czas projektanci Schattdecor kontrolują, jak ewoluują trendy, aby móc swoim klientom i partnerom oferować profesjonalne doradztwo, bezpieczeństwo i orientację przy podejmowaniu decyzji.

Celem jest rozwinięcie idei trendu, tak by architekci, projektanci wnętrz i designerzy z firm meblowych otrzymali gotowy produkt pozwalający im dobrze orientować się na rynku, zarówno tym globalnym, jak i lokalnym. Źródłem wiedzy są imprezy targowe, wewnętrzne workshopy, analizy i badania rynkowe.

Mniej znaczy więcej

Międzynarodowy zespół designerów z Schattdecor, w skład którego wchodzą również projektanci z Polski, stawia prognozy trendowe w oparciu o najważniejsze tendencje w designie wnętrzarskim i ilustruje je nowymi propozycjami wzorniczymi. Na najbliższej arenie Design 2018 w Poznaniu Schattdecor zaprezentuje starannie wyselekcjonowaną grupę hitów wzorniczych w postaci kolekcji Decor Selection – zgodnie z motto: Mniej znaczy więcej. W czasie tak dużej dynamiki zmian oraz nadmiaru informacji rolą firmy nie jest tylko inspirowanie nowymi wzorami, ale przede wszystkim udzielenie klientom odpowiedzi na pytanie, czy to jest rzeczywiście to, czego chce odbiorca finalny?

Decor Selection jest odpowiedzią na to pytanie. Selekcji dokonuje się po targach interzum, które pozwalają dokładnie określić preferencje odbiorców. Dział designu firmy bacznie obserwuje reakcje rynków lokalnych na premiery wzornicze. Tylko poprzez badanie globalnych trendów i implementowanie dominujących elementów do kolekcji firma jest w stanie szybko reagować na rozwój branży.

W Decor Selection 2018 Schattdecor zawarł wszystko to, co wpisuje się w trendy 2018, dotyczy kolorystyki i stylu wnętrz oraz obejmuje listę bestsellerów wzorniczych jutra. Decor Selection 2018 koncentruje się na najważniejszych aspektach i tendencjach w świecie zdominowanym przez ciągłe zmiany i coraz bardziej zróżnicowaną ofertę konsumencką.

Bestsellery jutra

Decor Selection 2018 to kwintesencja globalnej analizy trendów. W centrum uwagi nadal będzie naturalność i autentyczność dekorów, a z tymi pojęciami kojarzona jest często rustykalność wzorów. Modne i przyszłościowe będą wzory zaliczające się do nowej generacji naturalnie rustykalnych struktur drewna. Współczesna rustykalność to nie bardzo mocne i ciężkie struktury, lecz uspokojona interpretacja rustykalności. W ramach czterech trendów: Micro Housing, Smart Home, Community Zone i Ageless Living, Schattdecor zaprezentuje zarówno delikatne, proste struktury drewna, nadające wnętrzu lekkości, jak Kitami, nowoczesne struktury kamienne, jak szlachetny marmur, np. Teramo czy łupek, jak i dekory masywne, w optyce forniru, ale przy tym eleganckie, w naturalnej kolorystyce jak Dąb Catania.

Innowacje technologiczne

Schattdecor pracuje cały czas nad rozwojem nowych produktów, starając się odpowiadać jak najszybciej na potrzeby rynku.

W ostatnim czasie firma może pochwalić się licznymi wdrożeniami produktowymi, na przykład: folią Smartfoil EVO, czyli folią o dużym kontraście z efektem mat-połysk, Decolay Real – umożliwiającym tworzenie synchronicznych powierzchni meblowych przy zminimalizowanych kosztach wytwarzania czy nowymi foliami Smartfoil Mat+, wyróżniającymi się optyką głębokiego matu, eliminującymi odciski palców na powierzchni. Warte podkreślenia jest to, że wszystkie te produkty powstały i były doskonalone w Schattdecor Polska. Na Arenie Design 2018 firma zaprezentuje nowe folie matowe.

Warto też wspomnieć o zadrukach cyfrowych. Na stoisku Schattdecor można je będzie podziwiać między innymi na elementach umeblowania, a na wystawie Top Design Award w formie wielkoformatowego zadruku kamienia w postaci dekoru Barcelona. Zaletą zadruku cyfrowego jest, obok możliwości tworzenia unikatowych wzorów, produkcja krótkich serii. W przeciwieństwie do wklęsłodruku, gdzie zlecenia liczone są w tysiącach metrów kwadratowych, tutaj oferuje się klientom zadruk nawet kilkunastu, kilkudziesięciu metrów. Zadruk cyfrowy nie jest ograniczony raportem wzoru, co sprawia, że proces kreatywny nie jest niczym hamowany – począwszy od fotorealistycznych projektów po projekty graficzne w dowolnej skali i kolorystyce – wszystko to jest możliwe do zrealizowania.

Przyszłość – zarządzanie procesowe i humanizacja pracy

Przyszłość firmy Schattdecor będzie bazować na rozwoju nowych produktów w oparciu o nowe technologie i innowacyjne rozwiązania procesowe. Ale fundamentem sukcesu zawsze pozostanie człowiek – ludzie to największy i najważniejszy kapitał Schattdecor. Kultura firmy oparta jest na uniwersalnych wartościach opisanych w filozofii, takich jak: uczciwość, szczerość, zaufanie, partnerstwo. Za rozwój przedsiębiorstwa odpowiadają wszyscy współpracownicy, a dbałość o pracowników przejawia się w różnego rodzaju działaniach mających na celu podniesienie ich kompetencji, umiejętności, a także rozwój osobisty.

Prezes firmy Schattdecor Mirosław Wolski podkreśla: „W Schattdecor nie działamy hierarchicznie, szef nie wyznacza i nie egzekwuje, ale partnersko z pracownikiem wypracowują proces. Wzajemna życzliwość i umiejętność współpracy to bezcenna wartość. W Schattdecor nie jest ważne, KTO KOMU PODLEGA, ale KTO KOGO WSPIERA”.