Wyniki III edycji Konkursu Wnętrze Roku Pfleiderer. Oto najlepsze projekty!

III edycja Konkursu Wnętrze Roku, organizowana przez firmę Pfleiderer, rozstrzygnięta! Z prawie 500 zgłoszeń, jury wyłoniło pięciu laureatów – pierwsze, drugie i trzecie podium oraz dwa wyróżnienia. Kto znalazł się w zaszczytnym gronie zwycięzców?

 

Konkurs Wnętrze Roku Pfleiderer pozwala wyłonić najciekawsze projekty, w których zastosowano produkty z kolekcji Mood Stories oraz Mood Stories Comfort Collection. Kolekcja cieszy się dużym uznaniem wśród architektów. Dzieje się tak z uwagi na szeroką paletę dostępnych dekorów i produktów, a także na zgodność z obowiązującymi trendami. Nic dziwnego, że z każdą kolejną edycją, do konkursu napływa coraz więcej zgłoszeń.

W tym roku wyłonienie zwycięzców nie było proste, bowiem spośród prawie 500 nadesłanych projektów, trzeba było wybrać pięć najlepszych. Do tego zadania przystąpiło jury w składzie: Maja Ganszyniec (ceniona projektantka wnętrz, założycielka marki Nurt), Małgosia Czyńska (Dziennikarka, krytyk sztuki i designu), Justyna Smolec (Współwłaścicielka biura architektura&design), Mateusz Bartkowiak (Marketing & PR Manager CAD Projekt), przedstawiciele mediów – Anna Grużewska (Redaktor Naczelna Czas na Wnętrze) i Marcin Szczelina (Redaktor Naczelny Archisnob), jak również przedstawiciele Pfleiderer – Aldona Słapa- Nowacka (Design & Product Marketing Manager Pfleiderer), Aneta Cłapka (Product Manager Pfleiderer) i Małgorzata Kozak (Product Manager Pfleiderer).

Poniżej prezentujemy grono laureatów.

Oto zwycięzcy!

Pierwsze miejsce zdobyła Aranżacja Reminiscencji i Awangardy – apartament dla pary, projektu Martyny Jaworskiej, prowadzącej studio Ma.Sphera. Do wizualizacji projektantka zaproponowała cztery dekory z kolekcji Mood Stories. Znalazły się one w różnych przestrzeniach całego apartamentu: Legno Jasne R48026, Willow Biały R55072, Horyzont U18029 oraz Biel Krystaliczna U11026.

Drugie miejsce to realizacja wnętrza Akademika Milestone Fabryczna. Autorem projektu jest Anita Leydo z biura projektowego Leydo Tandem Studio we współpracy z Kuryłowicz & Associates Sp. z o.o. i z M. Tomaszewską. W projekcie zastosowano paletę dekorów, które pozwoliły zbudować przyjazne i przytulne studenckie wnętrze. Główną rolę odgrywają tu dekory tj. Dąb Olejowany R20348 oraz Czerń Wulkaniczna U12000 i Czarny Onyx U12001, dopełnione dekorem Biel Kryjąca W10410.

Trzecie miejsce zajęła architekt Olga Skałka z pracowni HOST Design, za projekt strefy kuchennej. W projekcie wykorzystała trzy dekory z kolekcji Mood Stories: Labrador U19008, Orzech Okapi R30135 oraz Marmur Calacatta S63054. Wizualizacja aranżacji kuchni łączy w sobie minimalizm z nutą kamienicznej elegancji.

Projekty wyróżnione

W tegorocznej edycji przyznano również dwa wyróżnienia. Jedno za projekt strefy kuchennej, w której zastosowano ultracienki blat UltraFit. Jest to najnowszy produkt Pfleiderer, który swoją premierę miał w połowie ubiegłego roku. Nagrodę w tej kategorii zdobył architekt Yauheni Baturytski z pracowni Yauheni Baturytski Swiborg. W swojej koncepcji kuchni Twin Peaks zastosował ultracienki blat UltraFit oraz ściankę przyblatową w dekorze Abruzzo Colore SS68048, którym towarzyszą dekory Burgund U17054 oraz Zgaszony Błękit U18001.

Drugie wyróżnienie przyznano w kategorii Young Designer. Pfleiderer pierwszy raz zaprosił do udziału w konkursie studentów architektury, chcąc wyłonić obiecujących młodych designerów. Nagrodę w tej kategorii zdobyła Patrycja Dorczak, za projekt strefy dziennej w domu jednorodzinnym. W zrealizowanym wnętrzu zastosowano dekor Dąb Lancelot R20027 z kolekcji Mood Stories, w płycie laminowanej oraz blacie roboczym.

Zakres odległości Promień: Km

0
Kategorie
ładowanie…

Dojazd

Wskazówki dojazdu

Pokaż dystans w

Użyj mojej lokalizacji, aby znaleźć najbliższego dostawcę usług