Schattdecor na interzum@home

Targi interzum 2021, najważniejsze wydarzenie w branży meblarskiej i wyposażenia wnętrz, już za nami. W tym roku po raz pierwszy targi odbyły się w formie cyfrowej. Wśród uczestników nie zabrakło firmy Schattdecor, producenta powierzchni dekoracyjnych, który zaprezentował swoim klientom wiele innowacji. Wśród nich dekory z najnowszej kolekcji, która opiera się na aktualnym koncepcie trendowym. Za jego pośrednictwem Schattdecor odpowiada na najważniejsze dziś pytanie: „Jak będziemy żyć jutro?”.

Prezentacja na platformie 

Claudia Küchen, członek zarządu ds. designu, marketingu, komunikacji i rozwoju wzornictwa w firmie Schattdecor stwierdza: „Dla naszych klientów nagraliśmy krótkie, klimatyczne filmy przedstawiające wybrane wzory z dużym potencjałem rynkowym do zastosowania w przestrzeniach mieszkalnych, biurowych czy publicznych. Oprócz tego zdjęcia wizualizacje pomieszczeń i szczegółowe informacje o produktach. Prezentujemy między innymi obszerny materiał filmowy, w którym w centrum uwagi jest analiza światowych trendów. Nowa kolekcja dekorów i nowa koncepcja trendowa powstały we współpracy z zespołem sprzedaży i rozwoju wzornictwa. Nasze motto: „Resilient Habitats” – czyli wnętrza elastyczne, które reagują na zmiany”.

W dziedzinie impregnacji firma zaprezentowała w formie video rezultaty badań, dzięki którym filmy melaminowe by Schattdecor doskonale współgrają z wymagającymi prasami klientów. Tym samym możliwe jest osiągnięcie wyjątkowo głębokiej struktury w procesie prasowania.

Schattdecor przygotował również materiał filmowy dotyczący Smartflex Nature, nowy pakiet dekorów i koncept wzorniczy dla przyczep kempingowych i kamperów na rynek amerykański i europejski oraz aktualną kolekcję folii Prime Collection – z dekorami dostępnymi od ręki na obu rynkach.

Ponadto eksperci z grupy Schattdecor, wykorzystując różne przestrzenie do interakcji, które oferowały targi interzum, przedstawili interesujące, zorientowane na klienta treści. W ramach Round Tabel – czyli rozmów przy okrągłym stole – umożliwili zdobycie informacji odnośnie np. bogatej oferty i dostępności Prime Collection.

Nowości wzornicze, które zostały wybrane specjalnie na targi interzum w liczbie piętnastu wzorów, były główną atrakcją cyfrowego stoiska targowego. Od 7 czerwca klienci będą mieli dostęp do nowej książki trendowej na odświeżonej stronie internetowej www.schattdecor.com.

Claudia Küchen mówi: „Dziś przestrzeń życiową należy projektować tak, aby była elastyczna i wielofunkcyjna, bardziej niż kiedykolwiek wcześniej. Otoczenie powinno dostosowywać się do potrzeb użytkownika, nawet w nieprzewidywalnych sytuacjach. Wymaga zmienności i maksymalnej elastyczności – bardziej niż tymczasowych kompromisów. Jak wyglądają nowe koncepcje projektowe i nowoczesne powierzchnie dekoracyjne, pokazaliśmy na interzum@home”.

Nagroda dla Flagstaff Oak 

Podczas interzum 2021 Grupa Schattdecor wyróżniona została nagrodą „Inteligentne materiały i Design Award 2021”. Dekor Flagstaff Oak z nowej kolekcji wzorniczej Schattdecor otrzymał nagrodę w kategorii „Wysoka jakość produktu“. Jest to potwierdzenie jakości i innowacyjności pracy zrealizowanej w Schattdecor. Potencjał rynkowy tego dekoru potwierdza zainteresowanie klientów tym produktem, co jest dla firmy źródłem dużej satysfakcji.

Flagstaff Oak to nowoczesna interpretacja dekoru dębowego. Stanowi  połączenie rustykalności z nowoczesnymi akcentami w postaci farby metalicznej, wypełniającej spękania w rysunku drewna. Jest on jednocześnie rustykalny i nowoczesny – wyraziste zarysowania i sęki podkreślone farbą metaliczną nadają mu charakterystycznego wyglądu i sprawiają, że klasyczny wzór dębowy staje się ekskluzywny w wyrazie. Ciekawa symbioza materiałowa – drewna i cyny – wprowadza dynamikę do wnętrza. Flagstaff Oak to uniwersalny wzór do wnętrz mieszkalnych, który przekonuje połączeniem optyki starego drewna z pigmentem efektowym. Dostępny jest w trzech wybarwieniach: „Natura”, „Tabaka” i „Czekolada”. Czy to w obszarze kuchni, na płycie roboczej czy na podłodze – dekor ten nadaje wnętrzu nowoczesności, elegancji oraz wprowadza wrażenie solidności.

Podsumowanie interzum@home

Po raz pierwszy w historii grupa Schattdecor wzięła udział w targach branżowych interzum w formule online. Schattdecor zmierzył się z nowym wyzwaniem w sposób kreatywny, traktując nową formułę jako szansę i jedyną możliwość spotkania z klientami w dobie pandemii. Konkluzja po interzum@home jest taka, że targi online nie zastąpią targów stacjonarnych i bezpośrednich spotkań z klientami. Tylko w bezpośrednim kontakcie jesteśmy w stanie wymieniać się doświadczeniami i w pełni prezentować produkty, z bogatą paletą efektów optycznych i haptycznych. W przyszłości być może zafunkcjonuje hybrydowa formuła targowa i doświadczenia po interzum 2021 będą przydatne przy jej realizacji.

ul. Sowia 10, PL 62-080 Tarnowo Podgórne

Zakład w Głuchołazach, ul. gen. Andersa 1, PL 48-340 Głuchołazy

http://www.schattdecor.com

Instagram@schattdecorgroup