Polskie maszyny rozdrabniające i rębaki – z naciskiem na efektywność

Zagospodarowywanie zrębków i odpadów z obróbki drewna świetnie wpisuje się w trend ekologicznego pozyskiwania źródeł ciepła. Sporo można również zaoszczędzić, bo oferta rynkowa w zakresie przystosowanych do opalania zrębkami urządzeń grzewczych jest dziś bardzo szeroka. W ten trend świetnie wpisuje się Zakład Mechaniczny „PRECYZJA”, który jest obecnie liderem wśród lokalnych producentów różnego rodzaju maszyn rozdrabniających. Duża gama produkowanych przez firmę modeli rozdrabniaczy i rębaków umożliwia dostosowanie maszyn do indywidualnych potrzeb klienta. Wieloletnie doświadczenie w produkcji sprawia, że urządzenia wykonywane są solidnie i profesjonalnie. Producent zapewnia serwis gwarancyjny i pogwarancyjny oraz świadczy usługi remontowe maszyn rozdrabniających.

 

Rozdrabniacze nie tylko dla zakładów stolarskich

W ofercie firmy ZM PRECYZJA znajdują się rozdrabniacze dwuwałowe serii RF-137, RF-195, RF-290, RF-420, a także jednowałowe serii RJ-260, RJS-345. Służą one do rozdrabniania drewna (odpadów drewnianych, palet), tworzyw sztucznych (folii, opakowań plastikowych), tektury, papieru i podobnych materiałów. Producent poleca je szczególnie dla zakładów stolarskich, zakładów przetwórstwa i recyklingu tworzyw sztucznych. Mogą jednak znaleźć zastosowanie w innych branżach, gdzie występuje konieczność rozdrabniania. Oferta firmy w ostatnich latach poszerzyła się także o przenośniki taśmowe, rozdrabniacze do palet oraz młyny, które mogą stanowić część linii do pelletu.

Poniżej przedstawiamy kilka wybranych modeli rozdrabniaczy

Model RF-137/260 – rozdrabniacz shredder dwuwałowy, wyposażony w silnik 4 kW, skrzynkę sterowniczą oraz sito dostosowane do wymaganej frakcji rozdrobnienia. Służy do rozdrabniania drobnych opakowań tekturowych, plastikowych, papieru, drobnych kości, pieczywa itp. Urządzenie posiada skrzynkę sterowniczą realizującą program pracy maszyny. Wymiary wsypu oraz średnice otworów w sicie  dostosowuje się do potrzeb klienta.

Model RF-195/400 – rozdrabniacz shredder dwuwałowy, wyposażony w silnik o mocy: 4 kW, 5,5 kW, 7,5 kW, 2 x 5,5 kW. Każdy z tych modeli posiada skrzynkę sterowniczą oraz sito dostosowane do wymaganej frakcji rozdrobnienia i służy do rozdrabniania drewna (odpadów drewnianych), folii, opakowań plastikowych, tektury, papieru i podobnych materiałów.

Model RF-290/800 – rozdrabniacz shredder dwuwałowy jest konstrukcyjnie podobny do RF-195/400. Przy czym jego konstrukcja jest większa i mocniejsza, tak aby można było rozdrabniać odpady o większych gabarytach. Wyposażony w silniki o mocy: 2 x 11 kW, 2 x 15 kW, 2 x 18,5 kW. Posiada dłuższe i o większych średnicach wały, frezy o większej średnicy i w związku z tym większą przestrzeń roboczą. Model charakteryzuje się optymalnym połączeniem funkcjonalności, wymiarów i wydajności w stosunku do ceny. Maszyna posiada skrzynkę sterowniczą realizującą program pracy. Wymiary wsypu oraz średnice otworów w sicie mogą być dostosowane do wymaganej frakcji rozdrobnienia. Model ten produkowany jest także z wałami o długości 1000 mm.

Model RF-420/1200 – jest największym rozdrabniaczem dwuwałowym w ofercie. Wyposażony w silniki 2 x 22 kW lub 2 x 30 kW. Maszyna posiada skrzynkę sterowniczą realizującą program pracy. Frezy, tak jak w przypadku modelu RF-290/1000, mocowane są na 6-kątnym wale. Rozdrabniacz ma szerokie spektrum zastosowań, polecany do wstępnego rozdrabniania zderzaków samochodowych, odpadów plastikowych, tekturowych, papierowych, drewnianych itp. Wymiary wsypu oraz średnice otworów w cicie mogą być dostosowane do wymaganej frakcji rozdrobnienia.

Model RJ-250/600/15 kW – najmniejszy w ofercie rozdrabniacz jednowałowy, z silnikiem 15 kW, bez szuflady dociskowej. Urządzenie wyposażone jest w skrzynkę sterowniczą realizującą cały program pracy maszyny. Wymiary wsypu oraz średnice otworów w sicie mogą być dostosowane do wymaganej frakcji rozdrobnienia.

Model RJ-260/600/18,5 – rozdrabniacz posiada 8-krawędziowe noże tnące wykonane z hartowanej stali narzędziowej (podczas rozdrabniania pracuje 1 krawędź). Urządzenie wyposażone jest w skrzynkę sterowniczą realizującą cały program pracy maszyny. Rozdrabniacz, w zależności od średnicy oraz długości wału, wykonywany jest w poniższych wersjach: RJ-260/600/22 kW, RJS-345/800/22 kW, RJS-260/800/30 kW, RJS-345/800/30 kW, RJS-345/800/37 kW, RJS-345/1000/37 kW, RJS-345/1000/45 kW, RJS-345/1000/55 kW. Rozdrabniacz może mieć zamontowany ślimakowy wyrzutnik zrębków. Odbiór zrębek może też odbywać się za pomocą przenośnika taśmowego.

Model RJG-260/1300/22 kW – rozdrabniacz shredder jednowałowy służy do rozdrabniania odpadów drzewnych, takich jak: palety w całości, płyty wiórowe, płyty MDF itp. Maszyna ta bardzo dobrze sprawdzi się w zakładach stolarskich i wszędzie tam, gdzie istnieje potrzeba rozdrabniania odpadów drewnianych. Uzyskane zrębki nadają się bezpośrednio do spalania w piecach, mogą również służyć jako surowiec do produkcji pelletu i brykietu. Urządzenie posiada skrzynkę sterowniczą realizującą program pracy maszyny. Rozdrabniany materiał jest odbierany od maszyny za pomocą przenośnika taśmowego. Rozwiązanie to daje możliwość separowania odpadów metalowych np. gwoździ za pomocą rolki magnetycznej.

Młyn stanowiący część linii do pelletu

Młyn bijakowy MM600.300.15 kW realizuje rozdrabnianie zrębków, wiórów, trocin, powstałych po wstępnym rozdrabnianiu odpadów drzewnych na rozdrabniaczu. Maszyna rozdrabnia zasypywany materiał na jednorodną mieszankę, idealną do dalszej obróbki technologicznej.

Powstały jednorodny materiał znajduje zastosowanie przy produkcji pelletu drzewnego. Materiał, który chcemy rozdrobnić zasypywany jest podajnikiem do komory roboczej. Tam pod wpływem uderzeń bijaków zostaje rozdrobniony, a następnie przez wentylator rozdrabniacza przez sito transportowany jest do cyklonu (opcja dodatkowa), który oddziela powietrze od rozdrobnionego materiału.

Rębaki – dla zakładów stolarskich, zarządów dróg, zakładów utrzymania zieleni, rolników i działkowców

Oferowane przez ZM PRECYZJA wydajne i bezpieczne w obsłudze rębaki w zależności od typu rozdrabniają gałęzie o grubości od 5 do 150 mm przy drewnie miękkim. Rębaki typu RD umożliwiają cięcie drewna i gałęzi na odcinki długości około 70-80 mm (przy dwóch nożach tnących), 35-40 mm (przy czterech nożach) i 15-20 mm (przy czterech nożach i zwolnionym posuwie). Pocięte kawałki drewna wsypuje się na przyczepę lub pryzmę. Rębaki mocuje się na traktorze, który napędza je swoim wałkiem napędowym. Rębaki mogą być również napędzane silnikami elektrycznymi lub spalinowymi.

Popularny rębak do gałęzi RD-104 z kierunkiem wyrzutu zrębków ustawianym w zakresie 360 stopni wokół osi pionowej dedykowany jest dla sadowników, administratorów dróg, jak również dla użytkowników, którzy chcą, aby zrębki były wsypywane na przyczepę przypiętą do rębaka umocowanego na traktorze. Takie rozwiązanie umożliwia ciągłe przemieszczanie się rębaka wraz z traktorem i przyczepą wzdłuż rzędów w sadzie, dróg czy rowów. Wszędzie tam, gdzie gałęzie są ścinane i równocześnie rozdrabniane. Możliwość jednoczesnego przemieszczania rębaka, traktora i przyczepy ma również bardzo tani rębak RD-107. Z kolei modelem najbardziej polecanym dla działkowców jest rębak RD-108, który rozdrabnia gałęzie o maksymalnej grubości 5 cm.

Przykładowe wyposażenie wybranych modeli rębaków z dwoma nożami

Model RD-104 – wersja z wyrzutnikiem 360°, 2 walce ciągnące + koło zamachowe + wyłącznik bezpieczeństwa.

W standardzie napędzany z WOM traktora, może być również wyposażony w silnik spalinowy wysokoprężny Lombardini o mocy 42 KM, przeznaczony do cięcia gałęzi o grubości do około 9 cm.

Model RD-105 – wersja z wyrzutnikiem 360°, 2 walce ciągnące + koło zamachowe + wyłącznik bezpieczeństwa, sześcionożowy wał tnący, mechanizm rozdrabniający zrębki.

Model RD-107S – wersja z wyrzutnikiem 360°, 1 walec ciągnący, sprzęgło wyłączające napęd wałka ciągnącego gałęzie, maszynę tę mogą ponadto napędzać silnik elektryczny o różnych mocach oraz silnik spalinowy. W przypadku wyposażenia w silnik 7,5 kW tnie gałęzi o grubości do około 6-7 cm. Maszyna z nieco większym silnikiem – 11 kW lub silnikiem 15 kW z czterema nożami pozwala na cięcie gałęzi o grubości do około 8 cm.

Model RD-107SP – silnik spalinowy benzynowy, 24 KM, wersja z wyrzutnikiem 360°, 1 walec ciągnący + sprzęgło wyłączające napęd wałka ciągnącego gałęzie.

Model RD-108 – wersja z wyrzutnikiem, 1 walec ciągnący, napędzany silnikiem elektrycznym 4 kW wraz z instalacją. Rębak można nabyć również w wersji z silnikiem spalinowym 6,5 KM.

Model RT-150 – rębak tarczowy, wersja z wyrzutnikiem 360°, 2 walce ciągnące hydrauliczne.

Do rębaków typu: RD-104, RD-105, RD-107, RD-107S, RD-107SP za dodatkową opłatą można zamontować przystawki do workowania na dwa worki.

Precyzja 

Zakład Mechaniczny „Precyzja” Sp. z o.o. z siedzibą w Czchowie istnieje od 1988 roku. Powstał on w oparciu o rodzinne, wieloletnie tradycje rzemieślnicze sięgające lat 50. Obecnie firma jest wiodącym w regionie producentem różnego rodzaju maszyn rozdrabniających, projektuje i wykonuje urządzenia nietypowe, zgodnie z zamówieniami klientów, a także części do nich. Świadczy też usługi regeneracji maszyn. Przedsiębiorstwo produkuje rozdrabniacze shreddery, rębaki do gałęzi różnej wielkości napędzane traktorami, silnikami elektrycznymi i spalinowymi. W ofercie produkcyjnej znajdują się ponadto wciągarki budowlane, przekładnie ślimakowe i zębate, napędy ręczne do miodarek oraz usługi kooperacyjne.

Firma specjalizuje się również w wykonywaniu wyrobów metalowych, gdzie występuje obróbka skrawaniem metali: toczenie, frezowanie, szlifowanie, cięcie plazmą, wykonywanie konstrukcji spawanych i malowanie. Wysoką jakość oferowanych wyrobów zapewnia nie tylko świetnie wyposażony park maszynowy, obejmujący urządzenia sterowane numerycznie, ale także wysoko kwalifikowana załoga. Zakład kooperuje z innymi firmami, zwiększając przez to swoje możliwości produkcyjne i technologiczne. Korzystając ze środków UE, ZM PRECYZJA powiększa i unowocześnia park maszynowy oraz zwiększa powierzchnię produkcyjną. Producent stopniowo wprowadza nowe i trudniejsze technologicznie wyroby. Sprzedaje je już nie tylko na terytorium Polski, ale również w Niemczech, Austrii, Czechach, Szwajcarii i innych krajach.

Wszystkie aktualne ceny wraz z promocjami znajdują się na stronie internetowej www.zmprecyzja.pl

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Zakres odległości Promień: Km

0
Kategorie
ładowanie…

Dojazd

Wskazówki dojazdu

Pokaż dystans w

Użyj mojej lokalizacji, aby znaleźć najbliższego dostawcę usług