Odpylacze NESTRO® NE J – nowy wzorzec dla przemysłu

Dzięki nowej generacji odpylaczy firma NESTRO® ustanawia nowy standard. Jest to pierwsza kompletna seria odpylaczy, które są standardowo wyposażone w silniki reluktancyjne IE5 i przetwornice częstotliwości. Dzięki tym najnowocześniejszym urządzeniom użytkownicy mogą zaoszczędzić do 22% kosztów energii w porównaniu z silnikami IE3. W ten sposób firma wnosi znaczący wkład w ochronę klimatu, a jednocześnie oszczędza pieniądze użytkowników.

 

Korzyści

Rozwój odpylaczy mobilnych NESTRO® typu NE J do montażu wewnętrznego w ustalonych klasach wydajności: 200, 250, 300 i 350 opiera się na wieloletnim doświadczeniu firmy w obróbce drewna, technologii urządzeń i konstrukcji wentylatorów o wysokiej wydajności. Stosowanie odpylaczy czystego powietrza do odciągania wielu różnych materiałów, a tym samym dla małych i średnich firm z wielu różnych branż, jest zawsze opłacalne ze względu na koszty. NE J ewidentnie oszczędza koszty:
– inwestycji, m.in. ze względu na montaż blisko maszyny z krótkimi trasami rurociągów i w sumie z niskimi oporami linii,
– eksploatacji dzięki sterowanemu częstotliwościowo silnikowi reluktancyjnemu IE5 (sprawność ponad 90%),
– ogrzewania dzięki pracy z obiegiem powietrza bez strat ciepła, ponieważ zastosowany materiał filtracyjny gwarantuje resztkową zawartość pyłu <0,1 mg/m³, czyli czystsze niż powietrze zewnętrzne,
– konserwacji dzięki inteligentnemu, certyfikowanemu, automatycznemu systemowi gaszenia bez użycia wody lub suchej chemii,
– montażu i posadowienia jako gotowe do podłączenia urządzenie mobilne (wymagane tylko przyłącza zasilania i sprężonego powietrza oraz podłączenie do rurociągu).

Brak pyłu

Konstrukcja urządzenia gwarantuje optymalne odsysanie dzięki zintegrowanej, sprawdzonej technologii próżniowej ze 100% brakiem pyłu i stałym porównywaniem wartości docelowej/rzeczywistej próżni wymaganej do odsysania na maszynach przetwórczych. Wentylator mieści się za jednostką filtrującą. Dlatego jest wystawiony na działanie czystego gazu i nie transportuje żadnych materiałów. Nowa konstrukcja oferuje również użytkownikowi cztery różne opcje utylizacji z wykorzystaniem alternatywnych wariantów podkonstrukcji, które można w każdej chwili przerobić: pojemnik(i) na kurz, brykieciarka NBP, zawór obrotowy NZRS lub, w przypadku Szwajcarii, standardowy pojemnik 800 l. Zasobniki mobilne, jak również lejki do brykieciarki, śluzę celkową i standardowe pojemniki wyposażono w okienka podglądowe.

Cicha praca

W ścisłej współpracy z wiodącym niemieckim dostawcą tak zwanych silników reluktancyjnych o wysokiej sprawności NESTRO® jest pierwszym na świecie producentem oferującym odpylacze z cichszymi silnikami IE5 ze stałą regulacją częstotliwości. Przetwornica częstotliwości zapewnia, że silnik zawsze pracuje w optymalnym punkcie pracy. Jednocześnie NESTRO® zoptymalizował całą geometrię wentylatora na kilku etapach rozwoju dokładnie dla tego typu silnika. Nowe odpylacze osiągają najniższe zużycie energii na jednostkę mocy, poprawiają niezawodność i żywotność oraz znacznie zmniejszają emisję hałasu. Izolacja akustyczna wydechu z przegrodami jest zintegrowana w obszarze czystego gazu. To sprawia, że NE J firmy NESTRO® jest jednym z najcichszych urządzeń na rynku. Opcjonalnie cała wentylatornia może być dodatkowo wyciszona.

Modułowa budowa

Dzięki nowej, modułowej konstrukcji gotowe do podłączenia urządzenia są teraz znacznie bardziej kompaktowe i elastyczne w użyciu niż urządzenia poprzedniej generacji. Także ich stosunek ceny do wydajności jest nie do pobicia. Odpylacze mogą być na przykład dostarczane w pojedynczych segmentach w wąskich przejściach i montowane tylko w miejscu docelowym. Ponadto nadają się teraz również do wysyłki w standardowych kontenerach morskich. Klasy wydajności od 200 do 350 z roboczym przepływem objętościowym do 9500 m³/h sprawdziły się i doskonale pokrywają spektrum zastosowań z więcej niż jedną maszyną przetwórczą.

Ochrona przeciwpożarowa

Począwszy od klasy wydajności 250, nowa generacja NE J posiada automatyczny system gaśniczy, działający za pomocą deprywacji tlenu (klapa przeciwpożarowa). Posiada on certyfikat wydany przez niezależne centrum kompetencyjne ochrony przeciwpożarowej MPA w Dreźnie. Pożar, który powstaje np. w wyniku wejścia źródła zapłonu, jest natychmiast dławiony. Nowa skrzynka dmuchawy jako przestrzeń rozprężna z klapą zwrotną zapewnia dodatkową niezawodność funkcjonalną. W przypadku pojawienia się ciepła klapa przeciwpożarowa jest automatycznie zamykana za pomocą sprężonego powietrza i wyłączany jest wentylator. Ze względu na brak podciśnienia zamyka się również klapa zwrotna i tworzy się uszczelnienie tlenowe. Ta funkcja jest gwarantowana również w stanie beznapięciowym. Nie jest konieczne gaszenie wodą lub proszkiem, który zawsze niszczy urządzenie.

Oszczędza to również koszty użytkowników, np. na obowiązkową okresową wymianę gaśnicy proszkowej. Wykrywanie i gaszenie iskier również nie jest wymagane w wersjach seryjnych ze względu na niewielką ilość gazu surowego.

Czyszczenie

Podobnie jak ich poprzednicy odpylacze NE J mają wstępną separację materiału. Oznacza to, że kurz i wióry nie mogą bezpośrednio uderzać w worki filtracyjne. Konstrukcja urządzenia tworzy przepływ krzyżowy pod zewnętrznymi workami filtracyjnymi pod ciśnieniem. Zapobiega to wirowaniu kurzu i wiórów z beczek lub lejka. Czyszczenie odbywa się zawsze po zakończeniu eksploatacji za pomocą impulsów sprężonego powietrza, w tzw. procesie JET. Wiadomo, że jest szybki, dokładny i delikatny i prowadzi do dłuższej żywotności materiału filtracyjnego. NESTRO® w swoim asortymencie posiada również odpowiednią, wydajną, wysokiej jakości sprężarkę powietrza do tego zastosowania – użytkownicy otrzymują wszystko z jednego źródła.

Wewnątrz lub na zewnątrz

Wszystkie odpylacze są dopuszczone do instalacji w pomieszczeniach. W Stowarzyszeniu Badawczym ds. Bezpieczeństwa Systemów Stosowanych i Medycyny Pracy (FSA) w Mannheim nowa seria przeszła obowiązkowy test ciśnienia wybuchu i została odpowiednio certyfikowana. Dzięki testowanym przez FSA antystatycznym workom filtracyjnym kategorii M, wykonanym z poliestrowego filcu igłowanego, gwarantowana jest resztkowa zawartość pyłu w powietrzu powrotnym poniżej 0,1 mg/m³. Jeśli nie ma wystarczającej ilości miejsca, kompaktowe urządzenie można ustawić również na zewnątrz, np. z kanałem powietrza powrotnego do wewnątrz. Jako dodatkowe udogodnienie NESTRO® może zaoferować przełącznik lato/zima dla regulowanego dopływu świeżego powietrza. Konstrukcja asortymentu odpowiada normie UE DIN EN 16770 dla pyłu i trocin do klasy wybuchowości pyłu St1.

Sterowanie

Dzięki nowemu sterowaniu NESTRO®-LOGIC w 32 językach do automatycznego uruchamiania wentylatorów do ośmiu maszyn przetwarzających można domyślnie rozpoznać za pomocą styków bezpotencjałowych lub cewek odbiorczych i można sterować powiązanymi zaworami zasuwowymi. W ten sposób NESTRO® odpowiada na trend tworzenia większych parków maszynowych z taką samą siłą roboczą. Główny sterownik brykieciarki NBP lub podajnika obrotowego NZRS jest już zintegrowany w szafie sterowniczej odpylacza w odpowiednim wariancie podbudowy – tak więc jest tylko jedna operacja dwóch zespołów maszyny. Przewodowy terminal z panelem dotykowym z zintegrowanym wyłącznikiem awaryjnym, który jest unikalny w branży, zapewnia użytkownikom optymalną swobodę poruszania się wokół odkurzacza w zakresie obsługi i analizy danych. Odpylacz można parametryzować i obsługiwać za pomocą 7-calowego kolorowego panelu dotykowego (pominięto przełączniki i lampki kontrolne). Dane energetyczne mogą być analizowane, a uruchomienie może odbywać się również bezpośrednio na maszynach przetwórczych dzięki WLAN. Przetwornica częstotliwości zintegrowana w obudowie zawsze zapewnia maksymalną efektywność energetyczną na każdym poziomie obciążenia.

Pierwsze odpylacze z innowacyjnej serii NE J trafiły do klientów w I kwartale 2022 roku.

Renomowany dostawca

Firma NESTRO® została założona w 1977 r.. Dziś jest jednym z największych uznanych producentów produktów i systemów do techniki odciągowej i filtracyjnej, a także do technologii ogrzewania, technologii powierzchniowej oraz technologii sortowania i utylizacji. Ponad 260 pracowników opracowuje i produkuje w trzech zakładach produkcyjnych w Niemczech, Polsce i na Węgrzech zgodnie z indywidualnymi specyfikacjami klientów.

Jeśli masz jakiekolwiek pytania, skontaktuj się:
NESTRO®
46-300 Stare Olesno, ul. Kolejowa 2
tel.: +48 604 144 047, e-mail: info@nestro.pl

https://nestro.pl/

Wzorzec dla przemysłu – modele serii NE J to pierwsze na świecie odpylacze wyposażone standardowo w silnik IE5.

Zakres odległości Promień: Km

0
Kategorie
ładowanie…

Dojazd

Wskazówki dojazdu

Pokaż dystans w

Użyj mojej lokalizacji, aby znaleźć najbliższego dostawcę usług