Paged prezentuje StringPly – nową ultracienką sklejkę modelarska produkowaną w Polsce

Paged Morąg z dumą ogłasza wprowadzenie na rynek nowego, niezwykle cienkiego typu sklejki modelarskiej. StringPly to przełomowy materiał o niezrównanej elastyczności, giętkości i lekkości. Oferuje on nieograniczone możliwości twórcze w wielu dziedzinach – sztuce, rzemiośle, aranżacji wnętrz czy modelarstwie.

 

Innowacyjna technologia produkcji

Najmniejszy dostępny przekrój StringPly, produkowanej przez Paged i właśnie wprowadzonej na rynek ultralekkiej sklejki, wynosi zaledwie 1,5 mm. Dotychczas firma produkowała sklejki o grubości od 4 mm. Dzięki innowacyjnemu pozyskiwaniu łuszczki i całemu procesowi produkcji, StringPly jest niezwykle giętka i podatna na modelowanie. Ta wyjątkowa cienkość została osiągnięta dzięki dużej precyzji w procesie pozyskiwania warstw drzewnych. Poza tym ma na to wpływ unikalna technologii sklejania za pomocą specjalistycznego,wodoodpornego filmu. Tym samym, firma Paged Morąg staje się jednym z dwóch dostawców sklejki tego typu na rynku europejskim. Jednocześnie  jest jedynym polskim producentem sklejki o takiej specyfikacji.

Wyjątkowe właściwości

Każda z trzech warstw najcieńszej grubości StringPly ma jedynie 0,55 mm grubości (trzykrotnie mniej niż standardowo). Przesycona klejem folia łącząca poszczególne warstwy zapewnia ich integralność i trwałość. Za innowacyjną technologię produkcji odpowiada Centrum Badawczo-Rozwojowe Grupy Paged – Paged LabTech. StringPly jest dostępny w 4 grubościach: 1,5 mm (3 warstwy), 2 mm (4 warstwy), 2,5 mm (5 warstw) i 3 mm (6 warstw) oraz dwóch standardowych formatach: 1270 x 1270 mm oraz 1250 x 1250 mm. Produkt charakteryzuje się niską wagą, a zarazem wytrzymałością, stabilnością wymiarową i łatwość obróbki mechanicznej. Także wykańczanie powierzchni w procesach malowania, lakierowania, bejcowania bądź oklejania jest bezproblemowe. StringPly oferuje jako standard wysoką jakość wszystkich warstw i wysoką klasę jakości powierzchni I/II (EN 635-2). Produkt jest niskoemisyjny i można z niego produkować bezpieczne dla dzieci zabawki, gdyż spełnia wymagania normy EN 71-3.

Wszechstronne zastosowanie

Sklejka StringPly znajdzie zastosowanie w wielu dziedzinach, w tym w modelarstwie i tworzeniu modeli architektonicznych, sztuce, rzemiośle, druku, produkcji instrumentów muzycznych, mebli, akcesoriów meblowych i lamp, oraz elementów wykończeniowych. Łatwą obróbkę sklejki umożliwiają możliwości cięcia laserowego oraz zastosowania dowolnego wykończenia – malowania, lakierowania, bejcowania czy oklejania. Dzięki gładkiej i niemal pozbawionej wad powierzchni forniru drzewnego, sklejka doskonale nadaje się do celów dekoracyjnych, nie wymagając dodatkowej obróbki.

Jakość w parze z ekologią

Nowa sklejka produkowana jest w oparciu o najwyższe standardy ekologiczne i jakościowe firmy Paged. Drewno do jej wytworzenia pochodzi wyłącznie ze źródeł opatrzonych certyfikatem FSC. Metoda klejenia opiera się na filmie – papierze nasyconym klejem, a nie samym kleju w postaci płynnej. Przekłada się to na większą trwałość produktu. StringPly, jako materiał elastyczny i lekki, otwiera drzwi do nowych możliwości w projektowaniu i tworzeniu. Dzięki tym unikalnym cechom, projektanci i twórcy mogą wyrażać swoją kreatywność w nieograniczony sposób.

Mateusz Sasin, kierownik Pracowni ds. Badań i Rozwoju w Paged LabTech tak podsumowuje najważniejsze elementy, które wpłynęły na sukces prac nad nowym produktem: „Centrum Badawczo-Rozwojowe Paged LabTech oraz znajdująca się w nim nowoczesna infrastruktura pozwoliły na sprawne przeprowadzenie prac w zakresie testów surowców, prototypowania, projektowania i optymalizacji procesu produkcyjnego, a w ich konsekwencji na opracowanie ultracienkiej i niezwykle estetycznej sklejki Paged StringPly. Zaawansowane urządzenia w połączeniu z kompetencjami zespołu Paged LabTech umożliwiają skrócenie czasu wdrażania nowych wyrobów. Niezwykle cieszy mnie udział mojego zespołu w powiększaniu portfolio produktowego Paged Sklejki o specjalistyczne wyroby, które spełniają najwyższe wymagania branży płyt drewnopochodnych.”

O Grupie Paged

Założony ponad 90 lat temu Paged jest obecnie jednym z pięciu największych producentów sklejki w Unii Europejskiej. Jest także znaczącym producentem krzeseł drewnianych. Zatrudnia ponad 2 tys. osób i posiada łącznie sześć zakładów produkcyjnych w Polsce i Estonii. Oferuje innowacyjne rozwiązania i produkty, które znajdują zastosowanie w wielu branżach. Wymienić tu należy: projektowanie wnętrz i wyposażenie wnętrz, budownictwo, transport i opakowania – na blisko osiemdziesięciu rynkach na całym świecie. Od 2019 roku Paged rozwija i wdraża innowacje technologiczne i produktowe w oparciu o unikalne kompetencje własnego centrum badawczo-rozwojowego Paged LabTech. Spółki należące do Paged: Paged Pisz, Paged Morąg, Paged Eesti, Paged Trade, Paged Meble, Paged LabTech, Paged Deutschland oraz BUK Ltd. to część Grupy Thumos, prywatnego, polskiego konsorcjum przemysłowo-inwestycyjnego.

https://sklejkapaged.pl/

Zakres odległości Promień: Km

0
Kategorie
ładowanie…

Dojazd

Wskazówki dojazdu

Pokaż dystans w

Użyj mojej lokalizacji, aby znaleźć najbliższego dostawcę usług