Sprawdzone rozwiązania łączenia elementów meblowych

OPPOLD POLSKA to mająca siedzibę w Opolu firma, która od wielu lat dostarcza na terenie naszego kraju rozwiązania wiodących europejskich producentów przeznaczone dla zakładów meblarskich. Od roku 2001 współpracuje ona z HOFFMANN Maschinenbau GmbH, oferując jego technikę łączenia drewna i materiałów drewnopochodnych na wcisk HOFFMANN, znanego jako „jaskółczy ogon”. Od wielu lat OPPOLD POLSKA dostarcza także produkty niemieckiego producenta klejów i materiałów uszczelniających OTTO CHEMIE. W ofercie znajdują się wyroby przeznaczone do przemysłowego, jak i uniwersalnego zastosowania. Te dwie grupy produktów prezentujemy w poniższym artykule.

 

WCISK HOFFMANN

 

Jaskółczy ogon – uniwersalny i wszechstronny

Łącznik Hoffmann ze względu na swoje właściwości użytkowe, takie jak: napinanie, ściąganie, dociąganie, pozycjonowanie i usztywnianie, uważany jest za wielofunkcyjny element łączący o rozległych polach zastosowania. Wcisk ma kształt podwójnego klina, dzięki temu łączy on elementy w bezpieczny i trwały sposób. Jest on „zamknięty siłowo”, solidny i niezawodny, odporny na temperaturę, jak i na wpływy zewnętrzne i również, co obecnie istotne, biodegradowalny. Obszary zastosowań oraz funkcje, jakie może spełniać wcisk Hoffmann, są na tyle wszechstronne, że często nawet zaskakujące. Na przykład znajdują one zastosowanie nawet w branży muzycznej, wykorzystał je portugalski producent gitar. Wciski spełniają nie tylko rolę funkcjonalną, ale wpływają także na osiągane dźwięki. Łączniki Hoffmann zostały również użyte w budowie centrum handlowego St. David o powierzchni 155 tysięcy m2 w Cardiff, w Wielkiej Brytanii. Wzmacniają one konstrukcję nośną bardzo rozłożystego dachu atrium.

Różne rozmiary i rodzaje

W celu zapewnienia pewnej oraz szybkiej i praktycznej obsługi producent oferuje łączniki w czterech standardowych rozmiarach, o różnych przekrojach i w wielu długościach. W ten sposób dla każdego zastosowania można otrzymać poprawną statycznie wartość wytrzymałości. Łączniki wykonuje się z wysokiej jakości tworzywa sztucznego w kolorze brązowym. Dostępne są również inne kolory i kształty, przykładowo łącznik z zaślepką, by móc wykorzystać ją jako element dekoracyjny. Możliwa jest także produkcja łączników na potrzebną, niestandardową długość. W ofercie występują również łączniki drewniane z dębu, jesionu, buku, mahoniu i innych gatunków drzew. Do bardzo obciążonych, wymagających połączeń, jest także wersja wykonana z aluminium.

Wsparcie maszynowe

Równocześnie firma Hoffmann znana jest jako producent maszyn, oferując liczne rozwiązania techniczne w szerokiej branży produkcyjnej. Program standardowy obejmuje maszyny od prostych modeli stołowych po sterowane numerycznie, wieloosiowe. Coraz częściej produkowane są też maszyny pod specyficzne, indywidualne zastosowanie u klienta oraz przeznaczone do pracy na zmiany.

Możliwe zastosowania wcisków Hoffmann

Meble: szafy (korpus, drzwi), zabudowy kuchenne, meble pod sprzęt multimedialny i RTV, szuflady, cokoły, wieńce nakładane i profilowe, listwy dekoracyjne i oświetleniowe, krzesła, ławy, stoły, blaty robocze, łóżka i stelaż łóżka, lustra.

Stolarka okienna: połączenia narożne przy oknach drewnianych, połączenia przy oknach drewniano-aluminiowych, dobrze izolowane okna pasywne, elementy stałego szklenia, świetliki, okna trapezowe i łukowe, listwy przyszybowe, ramy szprosowe, gzymsy.

Drzwi: drzwi zewnętrzne i wewnętrzne, drzwi podnoszono-przesuwne, drzwi tarasowe, drzwi przeciwpożarowe, łuki, opaski drzwiowe, ościeżnice i ramy.

Budowa i elementy budowlane: połączenie konstrukcyjne, fasady szklane, ogrody zimowe, schody, wangi, balustrady, poręcze, altanki ogrodowe, podłogi drewniane i tarasowe, panele ścienne i sufitowe, parawany, ściany działowe i przesuwne.

Zastosowania specjalne i niszowe produkty: domy gotowe, sauny, budowle z rur kartonowych, meble na wymiar do jachtów i statków, wyświetlacze, ramki dekoracyjne i obrazowe, głośniki, produkcja modeli, kulisy teatralne, trumny, skrzynie i szkatułki do szlachetnych trunków czy prezentów, instrumenty muzyczne, koła wodne, zegary stojące, lampy ścienne i sufitowe.

OTTO-CHEMIE – kleje i silikony – Made in Germany

 

Produkty niemieckiego producenta OTTO CHEMIE charakteryzują się bardzo szerokim zastosowaniem. Stosuje się je do drewna i materiałów drewnopochodnych, tworzyw sztucznych, metali, aluminium, kamienia, płytek ceramicznych, szkła i wielu innych skomplikowanych połączeń. Firma w swojej ofercie oprócz klejów i silikonów posiada również środki wygładzające, podkłady, środki czyszczące, taśmy uszczelniające, montażowe, pistolety dozujące i inne wyroby. Poniżej przedstawiamy kilka wybranych produktów dla branży meblarskiej.

OTTOSEAL S 110

Neutralny silikon Premium OTTOSEAL S 110 jest idealnym materiałem uszczelniającym do zastosowań ze szkłem przy elementach metalowych oraz drewnianych. Dostępny jest w 34 kolorach, głównie matowych.

OTTOCOLL P 85

Ekstremalnie szybki i wytrzymały klej na bazie PU. Można go szlifować, malować i lakierować. Jest bezzapachowy, ponieważ nie zawiera rozpuszczalników. Głównym jego atutem jest szybki czas wiązania i bardzo wysoka trwałość klejenia. Używa się go do: siłowo zamkniętego klejenia drewna i materiałów drewnopodobnych, metali, kamienia naturalnego, ceramiki, tworzyw sztucznych, materiałów izolacyjnych, a także styropianu, płyt ognioodpornych i gipsowych.

OTTOCOLL P 86

Jest to trwały klej na bazie poliuretanowej. Wykorzystuje się go do klejenia odpornych na warunki pogodowe połączeń narożnych. Charakteryzuje się doskonałą przyczepnością do metali. Przeznaczony jest również do klejenia modyfikowanego drewna. OTTOCOLL P86 wiąże delikatnie, zwiększając swoją objętość i wypełniając szczeliny.

OTTOCOLL M 500

Wodoodporny klej-uszczelniacz na bazie hybrydowej. Charakteryzuje się bardzo dobrą przyczepnością bez gruntowania na różnych podłożach – również na wilgotnych powierzchniach. Posiada bardzo wysoką odporność na warunki pogodowe, starzenie się i promienie UV. Jego użycie wyrównuje naprężenia klejenia i uszczelniania różnorodnych materiałów, między innymi takich, jak: drewno, szkło, kamień naturalny, metale oraz lakierowane szkło.

Kup przez Internet

Klienci OPPOLD POLSKA mogą łatwo i bezpiecznie realizować zakupy profesjonalnych produktów firmy OTTO CHEMIE przez sklep internetowy https://otto-kleje.pl

(opr. jz)

Zakres odległości Promień: Km

0
Kategorie
ładowanie…

Dojazd

Wskazówki dojazdu

Pokaż dystans w

Użyj mojej lokalizacji, aby znaleźć najbliższego dostawcę usług