Podstawa to jakość

Usługowe zakłady stolarskie, żeby nadążyć za wymogami swoich klientów oraz móc konkurować z wyrobami z fabryk, muszą się starać, aby obróbka materiału na każdym etapie była bardzo dokładna. Odnosi się to również do obróbki powierzchni, jaką jest szlifowanie.

Nowa szlifierka szerokotaśmowa FW 950 classic marki Felder umożliwia rozpoczęcie profesjonalnej obróbki drewna w przystępnej cenie i przekonuje wysokiej jakości systemowymi rozwiązaniami w wyposażeniu standardowym. Bardzo solidna i masywna konstrukcja korpusu przekłada się na stabilność i precyzję podczas pracy. Z wysokością szlifowania od 3 do 170 mm oraz szerokością szlifowania 950 mm tyrolski specjalista w budowie maszyn oferuje wystarczającą ilość miejsca dla elementów również dużego formatu. Dostępne w opcji przedłużenie stołu szlifierki z rolką powiększa dodatkowo powierzchnię do położenia materiału.

Wysokość stołu posuwowego przy nowej szlifierce szerokotaśmowej można regulować komfortowo z pomocą sterowania elektrycznego, z dokładnością do dziesiętnej milimetra, a wartości odczytywać na przejrzystym wyświetlaczu cyfrowym. Za przesuwanie materiału przeznaczonego do szlifowania odpowiedzialny jest dywan posuwowy, którym obłożony jest stół. Wykonany w całości, bez miejsca łączenia z gumy kauczukowej odznacza się dużą wytrzymałością i zapewnia transportowanym elementom optymalną przyczepność. Prędkość posuwu daje się płynnie, wygodnie regulować w zakresie 0,1-10 m/min. z panelu obsługi.

Przenoszenie napędu z silnika o mocy 7,5 kW na agregaty szlifujące, absolutnie pozbawione wibracji, gwarantuje najwyższą niezawodność oraz bardzo wysoką jakość szlifowania.

Szlifierka FW 950 classic wyposażona jest w agregat typu „kombi”. Jest to połączenie walca kalibrującego ze stopą szlifierską. Walec kalibrujący o twardości 85o Shore’a służy do zgrubnego zbioru z materiału. Natomiast stopa szlifierska odpowiada za końcowe wykończenie materiału, ma ona za zadanie przygotowanie powierzchni np. pod lakier lub przeprowadzenie szlifu międzyoperacyjnego. Oczywiście używać można albo stopy, albo walca lub obu naraz przy jednym przejściu materiału. To połączenie daje szeroki wachlarz możliwości szlifowania i idealnie nadaje się do obróbki elementów fornirowanych, z drewna litego oraz sklejki.

W standardzie maszyna posiada stopę elektropneumatyczną, gdzie siłę docisku reguluje poduszka powietrzna, dzięki czemu nacisk na materiał jest bardzo równomiernie rozłożony. Ten rodzaj stopy szlifierskiej pozwala uniknąć zaokrąglania krawędzi przy elementach szlifowanych lub przeszlifowania warstwy forniru.

Naciąg pneumatyczny taśmy ściernej umożliwia jej prostą i szybką wymianę, a przed zsunięciem chroni ją zabezpieczenie elektroniczne. Oscylacja taśmy ściernej odbywa się z kolei elektropneumatycznie.

Przy nowej szlifierce FW 950 classic na szczególną uwagę zasługuje elektroniczna kompensacja ziarnistości stosowanego papieru ściernego, której dokonuje się na panelu sterowania i będącej ewenementem w tej klasie szlifierek szerokotaśmowych. Zapewnia ona racjonalne przezbrojenia na dany rodzaj szlifowania, oszczędność czasu przy wymianie taśmy ściernej, powtarzalność dokładności przy zmianie ziarnistości papieru ściernego, precyzyjne wyniki szlifowania i najwyższy komfort obsługi.

O bezpieczeństwo pracy przy szlifierce szerokotaśmowej FW 950 classic dba listwa po stronie doprowadzania materiału, spełniająca funkcję ochrony dla rąk, której dotknięcie powoduje natychmiastowe wyłączenie obrabiarki oraz stanowi również zabezpieczenie przed wprowadzaniem elementów ponadwymiarowych.

(bb)

.

Zakres odległości Promień: Km

0
Kategorie
ładowanie…

Dojazd

Wskazówki dojazdu

Pokaż dystans w

Użyj mojej lokalizacji, aby znaleźć najbliższego dostawcę usług