Obrzeża meblowe z dekorem Terrazzo

Słowo „terrazzo” pochodzi z języka włoskiego i oznacza „taras”. Już w starożytnym Rzymie podłogi na dziedzińcach domów były produkowane tzw. techniką terrazzo. Teraz przemysł meblarski na nowo odkrył optykę antycznych, opracowanych z betonu kamieni, dlatego firma Ostermann zaprezentowała obrzeża pasujące do takich produktów.

Wytrzymała wykładzina podłogowa, znana od czasów starożytności, to gładko wypolerowana powierzchnia z cementowych i mocno zagęszczonych inkluzji minerałowych. Wiele osób nadal zna ten dekor jako kafelki podłogowe w przedpokojach starszych budynków. Teraz atrakcyjny, cętkowany styl kamienia odnajduje swoje miejsce w meblarskim świecie.

Wszędzie dostępne – dekory w optyce Terrazzo

Liczni producenci płyt oferują teraz w swoich aktualnych kolekcjach dekory w optyce Terrazzo. Paleta kolorów sięga od ciemnego antracytu do jasnego beżu lub bieli z różnymi inkluzjami. Firma Ostermann oferuje obrzeża w optyce Terrazzo dopasowane do różnorodnych powierzchni.

Ciemne i dyskretne – Ventura Stone czarne

Dzięki obrzeżom Ventura Stone czarne Ostermann dostarcza stolarzom idealne obrzeże do płyty firmy Egger F117 ST76. Różne małe inkluzje, od białych do brązowych, dodają szarobrązowym kolorom podstawowym atrakcyjny i żywy efekt.

Wyjątkowo kolorowe – Abruzzo colore

Obrzeże Abruzzo colore idealnie pasuje do powierzchni firmy Pfleiderer S68048. Jak wskazuje nazwa „colore”, na tej płycie można znaleźć liczne kolorowe elementy – od czarnych poprzez niebieskoszare aż po złociste oraz białe. Żywy efekt jest dodatkowo wspierany przez różną wielkość inkluzji. Dzięki różnorodności kolorów płyta idealnie pasuje do wszystkich jednolitych kolorów, takich jak żółty, szary, czarny lub niebieski.

Klasycznie pomieszane – Abruzzo naturale

Obrzeże Abruzzo naturale zostało idealnie dopasowane do powierzchni firmy Pfleiderer Abruzzo naturale (S68049 FG) i ma taki sam żywy układ kamieni jak obrzeże Abruzzo colore, jednak wyłącznie z czarnymi, szarymi i białymi inkluzjami. Dekor, który przypomina klasyczne wykładziny podłogowe, można łączyć z różnymi gatunkami drewna, ale także z gładką kolorystyką lub aktualnymi imitacjami betonu lub rdzy ze względu na stosunkowo jednorodny efekt.

Kolor w kolorze – Sonora Stone białe

Na obrzeżu do powierzchni firmy Egger F041 ST15 można znaleźć różne beżowe i piaskowe inkluzje o małej powierzchni. Kolor podstawowy płyty to również beżowy. Za pomocą delikatnego połączenia kolorów i jednorodnej wielkości inkluzji dekor wydaje się bardzo harmonijny i ciepły. Można go idealnie łączyć z modnymi, wyblakłymi dekorami dębu lub powierzchniami nowoczesnymi, matowoczarnymi.

Jasne i przyjazne – Terrazzo Cassata

Wyjątkowo duży i jasny kolor podstawowy obrzeży Terrazzo Cassata idealnie nadaje się do płyty Polyrey T107 EXM i podkreśla małe, niebieskie, szare i lekko brązowe inkluzje. Dzięki bardzo matowej powierzchni obrzeże wydaje się szczególnie szlachetne. Jasny kolor podstawowy płyty i obrzeża idealnie dopasowuje się do ciemnych i wyjątkowo żywych dekorów drewnianych.

Wszystkie obrzeża dostępne od ręki

Firma Ostermann dostarcza wymienione obrzeża ABS w szerokości: 23, 33, 43 i 100 mm, grubości 2 mm oraz długości już od 1 metra. Oprócz standardowych wymiarów na życzenie produkty dostępne są w każdych szerokościach do 100 mm. Uszlachetnianie, takie jak powlekanie klejem topliwym, mocowanie mostka lub dostawa z warstwą funkcyjną do obróbki nowoczesnymi technologiami spoin zerowych również nie stanowią problemu.

Więcej informacji o wymienionych obrzeżach można znaleźć, wpisując hasło „Highlights052020” na stronie internetowej firmy Ostermann www.ostermann.eu

W firmie Ostermann USŁUGI pisze się wielkimi literami

Firma Ostermann oferuje obrzeża:

  o każdej długości, począwszy od 1 m,

  o każdej szerokości do 100 mm,

o różnych grubościach,

  z ABS, melaminy, akrylu, aluminium i drewna,

  wykonane w technice Airtec (gotowe do wysyłki w cztery dni robocze),

  wykonane w technice laserowej (gotowe do wysyłki w cztery dni robocze),

  produkowane w technice Infratec (gotowe do wysyłki w cztery dni robocze),

  na życzenie z warstwą kleju topliwego.

Ostermann ma jeden z największych asortymentów obrzeży w Europie. Oferta obejmuje około 150.000 możliwych dopasowań obrzeży do płyt. Zamówienia złożone do godz. 16:00 wysyłane są w tym samym dniu. Nasz sklep internetowy jest dostępny 24h.