DREMA 2020 – Złoty Medal MTP

ŻPrezentujemy produkty, które zostały nagrodzone Złotym Medalem MTP na targach DREMA 2020.

Sąd konkursowy uhonorował w tym roku pięć produktów wyróżniających się innowacyjnością. Wyróżnienie otrzymały rozwiązania, które spełniają regulaminowe kryteria i zyskają pozytywne rekomendacje profesjonalnego jury, w którego skład wchodzą wybitni specjaliści z zakresu technologii obróbki drewna i produkcji mebli. Członkowie Sądu Konkursowego poszukują produktów nowoczesnych, innowacyjnych i wytworzonych w oparciu o najwyższej klasy technologie, odznaczających się szczególnymi walorami, obejmującymi:

  • nowoczesność zastosowanych rozwiązań w odniesieniu do rozwiązań światowych,
  • stopień wykorzystania rozwiązań innowacyjnych,
  • ekonomiczność produktu i jego walory eksploatacyjne ( w tym: cena, koszty eksploatacji i serwisu koszty likwidacji),
  • oddziaływanie produktu na środowisko (w tym: metody regeneracyjne, recycling, biodegradowalność) i oszczędność zużycia materiałów i energii,
  • funkcjonalność produktu (rozumiana jako połączenie kryteriów użyteczności i praktyczności),
  • estetykę produktu,
  • stopień przystosowania do transferu rozwiązań dla zastosowań praktycznych – tylko w przypadku produktów stanowiących wynik projektów badawczych, konstrukcyjnych, technologicznych eksploatacyjnych i usługowych – przystosowanych do transferu j.w.

 

Laureaci Złotego Medalu na targach DREMA 2020

 

– ABRYS SysTEM – Oprogramowanie Online do Projektowania i Konfiguracji Mebli, Sprzedaży i Produkcji Sterowanej Zamówieniami

ABRYS Maciej Rezner – zgłaszający i producent

 

Niezwykłe czasy wymagają innowacyjnych i kompletnych rozwiązań. Do takich z pewnością należy ABRYS SysTEM, który jest rozwiązaniem w 100% online, obejmującym cały proces od konfiguracji mebli do ich produkcji. ABRYS SysTEM korzysta z kilkunastu serwerów rozsianych po całej Europie (Niemcy, Włochy, Czechy, Polska) renomowanych, międzynarodowych data-centers, by zapewnić swoim klientom bezpieczeństwo i ciągłość pracy.

Wszystkie dane na potrzeby produkcji są po przetworzeniu zlecenia automatycznie wysyłane do komputera użytkownika na potrzeby produkcji i archiwizacji. Dane osobowe lub wrażliwe nie są wysyłane do ABRYS SysTEM-u. Jeśli użytkownicy chcą przechowywać inne dane wrażliwe w SysTEM-ie, to są one automatycznie szyfrowane w programie. Wszystkie projekty są automatycznie replikowane (kopiowane) na kilku serwerach w kilku krajach równocześnie, dzięki temu mamy pełną gwarancję ich bezpieczeństwa.

 

Odpylacz strumieniowy VACO MAX

NAWARA SERWIS s.c. Marzena i Rafał Nawara – zgłaszający i producent

 

Odpylacz strumieniowy VACOMAX dedykowany do zadań związanych z odciąganiem odpadu drzewnego w bezpośrednio wymaganym punkcie. Wysoka sprawność, jak również wysokie parametry filtracji powietrza sprawiają, że odpylacz jest produktem ekoinnowacyjnym, gwarantującym nienaganną jakość oraz bezpieczeństwo.

 

– Ploter frezujący 1325 ATC

POLSKA GRUPA CNC Damian Laskowski – zgłaszający i producent

Urządzenie do obróbki materiałów inżynierskich, zapewniające ergonomię, oszczędność miejsca i łatwość transportu przy zachowaniu wszystkich właściwości technicznych. Innowacyjnym rozwiązaniem zastosowanym w ploterze jest umieszczenie pulpitu i szafy sterowniczej w jednej bryle. Seria ATC to dodatkowo wzmocniona konstrukcja oraz serwonapędy AC na każdej osi. Zastosowanie lekkich i wytrzymałych stopów metali zapewnia większą dynamikę maszyny. Rozwiązania te tworzą bardzo konkurencyjny produkt w przystępnej cenie.

 

Ploter LED-UV EFI PRO 16H

ATRIUM Centrum Ploterowe Sp. z o.o. – zgłaszający i producent

 

Hybrydowy ploter EFI Pro 16h został zaprojektowany tak, aby zagwarantować konkurencyjny koszt inwestycji i niskie koszty eksploatacji, nie tracąc przy tym na bezkonkurencyjnej jakości druku i szerokim możliwościom zadruku na różnego rodzaju materiałach, takich jak płyty meblowe, mdf, sklejka, szkło, plexi, ceramika, beton i wiele innych. Maszyna znajduje swoje zastosowanie w przemyśle meblowym oraz wystroju wnętrz ze względu na duże zapotrzebowanie personalizacji przestrzeni. Dzięki hybrydowej budowie mamy możliwość druku na materiałach elastycznych i sztywnych w szerokości do 165 cm i grubości materiału do 5cm. Użyty w ploterze atrament jest w pełni ekologiczny i posiada certyfikat GreenGuard Gold.

 

 

 

Zrobotyzowana linia do produkcji mebli na wymiar dla małych i średnich firm

INFOTEC CNC Sp. z o.o. – zgłaszający i producent

 

InfoTEC FACTORY – zrobotyzowana linia do produkcji mebli na wymiar z czynnością skończoną do etapu montażu. Cyfrowe środowisko InfoTEC FACTORY dedykowane jest do małych i średnich producentów mebli na wymiar, którzy dążą do w pełni automatycznej, a zarazem elastycznej produkcji. InfoTEC FACTORY można implementować w istniejący proces produkcji etapami, co umożliwia rozłożenie inwestycji w czasie oraz stopniowe przekraczanie bariery przyzwyczajeń do tradycyjnych metod produkcji.

Źródło (tekst+fot.) MTP