Cel – autentyczność powierzchni

Jednym z najsilniej akcentowanych trendów na rynku płyt melaminowanych w ostatnim czasie jest podążanie za autentycznością. Imitacja drewna, betonu czy płótna znajduje swój wyraz zarówno w rysunku dekoru, jak i w strukturze powierzchni. Klient nie tylko patrzy na mebel, odkrywa go także za pomocą zmysłu dotyku. Dopiero zestawienie wzoru i podążającej za nim struktury daje pełny efekt.

Obie cechy najlepiej współgrają we wzorach płyt melaminowanych ze strukturą synchroniczną. Wzór drewna, który widzimy na płycie, uzyskuje trzeci wymiar: pory drewna, słoje, których rysunek jest odciśnięty z dokładnym dopasowaniem na płycie. Przy odpowiednich wzorach i dobrym wykonaniu daje to zaskakująco autentyczny efekt imitujący naturalne drewno w najwyższym stopniu. Technologia struktury synchronicznej pojawiła się w pierwszej kolejności wśród podłóg laminowanych i stamtąd dotarła do płyt melaminowanych. Struktury synchroniczne nie występują z kolei w laminatach HPL.

W drugiej połowie bieżącego roku firma Finsa wprowadziła do swojej oferty nową gamę płyt melaminowanych ze strukturą synchroniczną. Pory dębu odciśnięte na powierzchni płyty idealnie pokrywają się z rysunkiem słoi drewna, imitując doskonale naturalny materiał o wyraźnym deskowaniu. Gama Roble Jazz to cztery ponadczasowe dekory dębu w różnych wybarwieniach z negatywowymi, bielonymi porami. Od jasnego Humo, przez naturalne Vanilla i wpadające w szarość Canela, aż po ciemne Choco. Swoje dekory Finsa oferuje na specjalnych płytach Superpan, które stanowią hybrydę płyt wiórowych i MDF. Ponadto powierzchnia płyt, jak w większości płyt z sektora premium, została zabezpieczona specjalną powłoką antybakteryjną. Oferta Roble Jazz ma bardzo uniwersalne zastosowanie, może zainteresować w szczególności producentów mebli kuchennych, zabudów garderobianych bądź mebli kontraktowych.

Wśród pozostałej oferty płyt melaminowanych firmy Finsa są także dekory z innymi strukturami powierzchni, które tworzą perfekcyjne połączenie wzoru i struktury. Przykładem są wzory naśladujące płótno, z perfekcyjnie dopasowaną strukturą Textil czy wzory z imitacją poprzecznego śladu przetarcia po pile, z niespotykaną gdzie indziej poprzeczną strukturą Sega. Z tegorocznych nowości na uwagę zasługują ponadto dekory Pino Arido, który jest industrialną interpretacją sosnowych desek stosowanych do szalowania oraz Moka Chic, który wraz z dekorami Blanco Chic i Visón Chic prezentuje całkiem nowe spojrzenie na kolory perliste.

Tendencją, która jest jeszcze świeższa w sektorze meblowym niż struktury synchroniczne, są powierzchnie w głębokim macie. Jest to odpowiedź na niezwykle modne w ostatnich latach połyski – obecne na rynku meblowym pod różnymi postaciami. Firma Finsa wprowadziła do swojej oferty płyty z powierzchnią Fenix. Jest to rewolucyjne rozwiązanie z zakresu nanotechnologii, które charakteryzuje się bardzo niskim stopniem połysku (1,5 gloss dla 60o), możliwością usuwania w procesie termicznym mikrozarysowań, powierzchnią ciepłą w dotyku, która nie zostawia śladów palców. Dzięki odporności na wilgoć, światło, uderzenie, temperaturę oraz właściwościom antybakteryjnym i antystatycznym nadaje się idealnie na blaty kuchenne, fronty, meble łazienkowe i kontraktowe. W zależności od potrzeb klienta jako nośnik dla powierzchni Fenix Finsa oferuje płytę wiórową lub kompaktową.

(ap)

.

Zakres odległości Promień: Km

0
Kategorie
ładowanie…

Dojazd

Wskazówki dojazdu

Pokaż dystans w

Użyj mojej lokalizacji, aby znaleźć najbliższego dostawcę usług