PORTA DRZWI_Porta LINE_G.1

Co wpływa na cenę drzwi

Dopasowana oprawa

Same skrzydła drzwiowe to jeszcze nie wszystko, potrzebna jest dla nich odpowiednia oprawa, czyli ościeżnica. Jest to osadzona w ścianie nieruchoma rama, na której wiesza się skrzydło. Aby całość prezentowała się spójnie, efektownie i stylowo, ościeżnice dobiera się do skrzydeł, dopasowując je wykończeniem, dlatego cena ościeżnicy zależeć będzie od rodzaju pokrycia. Oprócz wersji klasycznych można pokusić się o jeszcze jeden element dekoracyjny. Jeśli dysponujemy dodatkowym budżetem, ciekawą alternatywą dla standardowego obramowania drzwi będzie podwyższona ościeżnica Porta LEVEL czy ozdobna Villadora RETRO.

 

Akcesoria i dodatki

Akcesoria, takie jak np. zawiasy, czy zamek w podstawowej wersji są już zawarte w cenie skrzydła. Oczywiście można zdecydować się na wersje niestandardowe pod względem wymiarów, wzoru lub koloru, co wiąże się z dodatkowymi kosztami. Pozostaje jeszcze zakup klamki, za którą trzeba oddzielnie zapłacić. Efektownym i nowoczesnym rozwiązaniem może być np. zestawienie bieli skrzydeł Porta FOCUS Premium z czernią klamki. Jeśli czerń zastąpi srebro lub złoto, wnętrze będzie bardziej klasyczne i eleganckie.

 

Rozmiar (nie)standardowy

W zależności od kolekcji i modelu, drzwi dostępne są w wymiarze od 60 do 110 cm. Cena podstawowa obejmuje zwykle szerokość od 60 do 90 cm, natomiast skrzydło w rozmiarze 100 – 110 cm to najczęściej dodatkowy koszt rzędu kilkudziesięciu złotych. Niezwykle efektownym pomysłem, który wykracza poza utarte schematy, może być wykorzystanie dostawki bądź połączenie dwóch skrzydeł, np. z kolekcji Porta NOVA, które będą oryginalnym i zarazem funkcjonalnym dopełnieniem wnętrza.

Chcąc zaoszczędzić trochę przestrzeni, warto wybrać drzwi przesuwne. Decydując się na tego typu rozwiązanie w kosztach należy uwzględnić m.in. system przesuwny. W Porta w jego cenę wliczona jest już ościeżnica oraz zamek hakowy i pochwyty boczne w miejscu klamki. Czasem skrzydła wymagają przygotowania ich konstrukcji do wykonania skrótu bądź podcięcia wentylacyjnego (zalecanego do drzwi w wersji łazienkowej). Tego typu usługi w zależności od kolekcji mogą wiązać się z dodatkowymi opłatami.

 

Profesjonalny montaż

Do ostatecznych kosztów trzeba też doliczyć koszt montażu. Warto zlecić te prace wykwalifikowanej ekipie, która zrealizuje je sprawnie, a przy tym nie zniszczy drzwi i nie zepsuje końcowego efektu. Korzystając z autoryzowanych grup montażowych Porta, można mieć pewność prawidłowego montażu, a jednocześnie przedłużyć gwarancję na zakupione drzwi aż o 2 lata

error: Content is protected !!