Nowoczesne i praktyczne – regały do pokoju dziennego

W porównaniu z komodami, witrynami, kredensami, które karierę zaczynały w dawnych czasach, regał jest stosunkowo „młody”. Popularność zyskał dlatego, że wszędzie pasował, dużo mieścił, a przy tym cieszył oko. I tak mu zostało do dziś.

W połowie XX wieku prosty regał pojawił się w konkursie na mebel do przechowywania książek. Składał się z metalowego stelaża, do którego dostawiano półki, szuflady, szafki. Szybko okazało się, że doskonale sprawdza się nie tylko jako biblioteczka, ale jest też świetnym miejscem na ubrania, a nawet na narzędzia w warsztacie. Od tamtej pory w licznych zmodyfikowanych wersjach służy do dziś, potrafiąc genialnie dopasować się do naszych potrzeb, stylu i wielkości mieszkania.

Bywa drewniany, wysoki, niski, skośny, ażurowy lub zabudowany… Oferta jest bardzo szeroka.

Lekki regał z serii Korso w prezentowanej aranżacji wyróżnia się prostymi półkami o jasnym wybarwieniu dębu bielonego classic oraz ciekawą asymetryczną dolną częścią, charakterystyczną dla całej tej nowoczesnej kolekcji. Do wyboru jest wersja lewo- i prawostronna. Można ustawić dwa regały obok siebie albo na przeciwległych ścianach pokoju – pięknie wyeksponują nasze książki. Do zagospodarowania jest górna część mebla: jeśli pokój urządzono z posmakiem loftowym, dobrze będzie tam wyglądała na przykład współczesna grafika z motywem industrialnym. Korso doskonale prezentuje się pojedynczo, w duecie ze swym bliźniakiem, a także w towarzystwie innych brył z serii, czyli z szafką RTV z panelem pod telewizor, niedużym stolikiem kawowym, szafką z barkiem czy oryginalną stacją pogody.

Gdy nie możemy sobie pozwolić na prawdziwą domową bibliotekę, a kochamy książki i chcemy, by znalazły się na honorowym miejscu w salonie, z pomocą przychodzą wolnostojące regały z serii Venezia. Eleganckie, w interesujących barwach orzecha antycznego zestawionego z czernią, z łatwością wkomponują się we wnętrze urządzone w stylu nowoczesnej klasyki. Model maxi ma prawie dwa metry wysokości i cztery stałe półki; wersja mini jest niższa (110 cm), z dwiema stałymi półkami. Cechą wyróżniającą są dwie szuflady w środkowej części – dobry schowek na najróżniejsze salonowe drobiazgi. Półki z jednej strony nie stykają się z ramą, pozostawiając wolną przestrzeń. Dzięki temu bryła, choć dość masywna, nabiera lekkości i nie przytłacza wystroju.

Regały są oczywiście odpowiednie nie tylko na książki, ale także na inne cenne dla nas przedmioty. Czasem są to rzeczy przywożone z dalekich podróży, czasem pamiątki rodzinne, ramki ze zdjęciami bliskich… Skarbom tym należy się piękne wyeksponowanie, by codziennie cieszyły swym widokiem, a także przykuwały uwagę gości. Wysoki prawie na dwa metry regał Riva z półkami oświetlonymi LED-ami ładnie uwydatni najciekawsze eksponaty. To solidny mebel o głębokiej, ciemnej barwie, wykonany ze szlachetnych materiałów – litego drewna dębowego i okleiny dębowej; jedna z trzech półek jest ze szkła antistol. Światło i szkło dodają lekkości i romantyzmu.